Wątroba – 8 Oczyszczających Produktów

· Lipiec 27, 2015
Zdrowa wątroba jest niezbędna w zachowaniu jakości życia. Istnieje wiele czynników, które maja na nią szkodliwy wpływ, dlatego też od czasu do czasu, zaleca się kurację oczyszczającą.

Wątroba jest największym narządem w organizmie i jej funkcje są niezbędne dla zdrowia. Odtruwa to, co jesz, wdychasz i wchłaniasz poprzez skórę. Według Międzynarodowej Fundacji Zapalenia Wątroby (HFI), organ ten przekształca składniki odżywcze w energię i mięśnie, magazynuje witaminy, reguluje rezerwy tłuszczu. Z tego powodu, jej prawidłowe funkcjonowanie zależy od stanu zdrowia człowieka.

Istnieje wiele czynników, poprzez które wątroba może zostać uszkodzona. Wśród nich jest nadmierne spożycie alkoholu, zanieczyszczenie środowiska, objadanie się, rafinowane węglowodany, leki, itd. Jeśli identyfikujesz się z jednym z powyższych nawyków i chcesz w naturalny sposób oczyścić wątrobę, zaprezentujemy osiem rodzajów żywności, o których warto pamiętać, jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie i zapobiegać chorobom wątroby.

Zdrowa Wątroba – 8 źródeł jej Oczyszczania

Czosnek

Czosnek jest bogaty w allicynę i selen. Te dwa elementy są idealne dla oczyszczania wątroby i utrzymaniu zdrowia. Czosnek również aktywuje enzymy, które eliminują toksyny, pomagające zapobiegać chorobom, ponieważ oczyszczają zakażony organ. Jest to jeden z najbardziej zalecanych produktów, aby wątroba była zdrowa. Jego stosowanie pomaga kontrolować poziom cholesterolu, poprawia krążenie i podnosi odporność. Najlepiej jeść czosnek na surowo, ponieważ inaczej traci 90% swojej skuteczności. Można jeść go bez dodatków lub z posiłkami.

Kurkuma

2#:wątroba.jpg

Kurkuma posiada bardzo korzystne właściwości dla wątroby. Według specjalistycznych badań, roślina ta zawiera borneol, eugenol, turmeron, kwas kawowy, które działają jak ogromni obrońcy tego organu, ponieważ oczyszczają i detoksykują go, co zachowa go w dobrym zdrowiu.

Jej składniki pomagają w trawieniu tłuszczów oraz jest dobrym lekarstwem na powolne trawienie spowodowane złą dietą. Zalecamy spożywanie kurkumy osobom z żółtaczką i marskością wątroby.

Oliwa z oliwek

Wątroba lubi oliwę z oliwek, która chroni jej tkanki przed uszkodzeniem oksydacyjnym. Według badań, tłuszcz ten jest równy siemieniu lnianemu i konopiach. Mają one podstawę lipidową, która pochłania toksyny tak, że organ będzie działać lepiej. Pomagają oczyścić wątrobę naturalnie, a także zapobiec jej chorobom. Spożywanie oliwy może zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca i zapobiec niektórym rodzajom raka. Zalecamy dodanie jej do swoich posiłków i używać jako alternatywy dla różnych olejów zazwyczaj używanych w kuchni.

Cytrusy

3#:wątroba.jpg

Owoce cytrusowe są bogate w witaminę C, która działa jako naturalny przeciwutleniacz. Umiarkowane spożycie powoduje, że wątroba się oczyszcza i zapobiegają wielu chorobom. Najbardziej zalecane owoce cytrusowe, aby uzyskać pożądane efekty dla wątroby to cytryny, limonki i pomarańcze.

Migdały

Migdały są bogate w argininę – aminokwas, który pomaga w detoksykacji, dlatego też zalecane jest jedzenie ich dla oczyszczania wątroby. Migdały zawierają składniki, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 i glutation wspierający różne funkcje, potrzebne, aby wątroba mogła być naturalnie oczyszczana.

Zboża

4#:wątroba.jpg

Pełnoziarnisty ryż i inne zboża są bardzo korzystne dla wątroby, mają wysoki poziom witamin z grupy B. Dzięki temu wątroba poprawnie metabolizuje tłuszcz i dawkuje go organizmowi. Zalecamy stosowanie alternatywnych zbóż zamiast białej mąki, jaką stosujesz codziennie.

Zielone Warzywa

Warzywa jak sałata, kapusta itp., neutralizują metale ciężkie, pestycydy i inne produkty chemiczne, które mogą mieć wpływ na to, w jekim stanie jest Twoja wątroba. Są to ogromne środki oczyszczające dla wątroby, ponieważ pomagają usunąć toksyny i uregulować tłuszcze nasycone, związane z jej prawidłowy funkcjonowaniem.

Zielona Herbata

5#:wątroba.jpg

Zielona herbata i jej składniki powodują, że wątroba nie kumuluje tak wiele tłuszczu. Napój zawiera katechiny i przeciwutleniacze, które utrzymują w ryzach choroby narządu i oferują działanie ochronne. Badania wykazują, że zielona herbata pomaga trzymać się z dala od negatywnych skutków toksycznych substancji, jak alkohol i zapobiega zapaleniu wątroby.