Wątroba – 7 najlepszych produktów do jej oczyszczenia

Wątroba jest niezwykle ważną częścią Twojego organizmu. Zadbaj o nią w pełni naturalny sposób dzięki opisanym w niniejszym artykule 7 wspaniałym produktom spożywczym!

Wątroba wraz z woreczkiem żółciowym odgrywa niezwykle istotną rolę w zapewnieniu dobrego stanu zdrowia naszego ciała.

Jednak nie chodzi tutaj jedynie o funkcjonowanie układu pokarmowego i wydzielanie żółci. Wątroba bierze także udział w wielu istotnych procesach, takich jak wydzielanie hormonów i przechowywanie niektórych składników odżywczych.

Ponadto wątroba jest również klasyfikowana jako narząd wchodzący w skład układu wydalniczego, ponieważ przez cały czas filtruje krew. Proces ten ma na celu usunięcie licznych toksyn będących produktami przemiany materii w komórkach, a które gromadzą się w Twoim krwiobiegu.

Jej wysoka sprawność i wydzielane substancje chemiczne okazują się przydatne w skutecznym niszczeniu niektórych typów wirusów i bakterii. Organ ten pomaga również zapobiegać rozwojowi niektórych chorób zaliczanych do grupy chronicznych.

Problem jednak polega na tym, że czasami wątroba napotyka na spore trudności z realizacją swoich zadań.

Mogą być one spowodowane różnego rodzaju chorobami, dolegliwościami lub nadmiernym gromadzeniem się odpadów spowodowanym między innymi złymi nawykami związanymi z odżywianiem się.

Zdrowe produkty

Z tego też powodu niezmiernie ważną kwestią poprawienie swoich własnych nawyków żywieniowych i przerzucenie się na jedzenie bardziej naturalnych produktów. Takie posunięcie pomoże Ci zauważalnie wzmocnić i pobudzić funkcjonowanie wątroby zwiększając jednocześnie jej wydajność.

W dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci aż 7 najlepszych w pełni naturalnych produktów spożywczych dostępnych na rynku, które możesz bez wahania dodać do swojej diety, aby wspomóc funkcjonowanie tego niezwykle ważnego dla Twojego stanu zdrowia narządu. Zapraszamy do lektury!

1. Wątroba na pewno skorzysta z właściwości oferowanych przez brokuły

Brokuły to jedne z najlepszych warzyw na rynku, które są w pełni dietetyczną, skuteczną opcją pozwalającą na oczyszczenie wątroby w naturalny sposób. Do tego są one uważane za jedne z najzdrowszych zielonych warzyw.

Zawierają w swoim składzie substancje chemiczne o silnych właściwościach przeciwutleniających, które pomagają obniżyć ryzyko zachorowania na raka i wyeliminować toksyny zatrzymywane w Twoim organizmie. Oznacza to, że Twoja wątroba także będzie mogła skorzystać z ich cennych składników.

Brokuły

Wysoka zawartość błonnika w brokułach stymuluje dodatkowo procesy trawienia pożywienia, a także pomaga kontrolować poziom cholesterolu w Twojej krwi.

I na koniec brokuły zapewniają także Twojemu organizmowi dostawę sporych ilości witaminy E, czyli substancji odżywczej rozpuszczalnej w tłuszczu, mającej przy tym właściwości przeciwutleniające.

Oznacza to, że dzięki temu Twoja wątroba będzie lepiej chroniona przed przedwczesnym uszkodzeniem wywołanym spożywaniem nadmiernych ilości tłuszczu.

2. Orzechy włoskie

Orzechy włoskie zawierają liczne cenne składniki odżywcze. Takie jak między innymi aminokwas o nazwie L-arginina, którego właściwości pozwalają zredukować obciążenie wielu narządów Twojego ciała biorących udział w procesie trawienia pożywienia. Rzecz jasna najważniejsze z nich to wątroba, trzustka i woreczek żółciowy.

Te cenne właściwości w połączeniu z wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega 3 i błonnika powodują, że orzechy włoskie są znakomitym wyborem do oczyszczania tych ważnych dla zdrowia Twojego narządu i dobrego samopoczucia.

Spożywanie ich nawet w minimalnych dawkach każdego dnia skutecznie reguluje także poziom cholesterolu w Twojej krwi i wspomaga jednocześnie proces trawienia tłuszczów.

3. Jabłka

Jabłka to kolejny powszechnie dostępny na rynku produkt spożywczy naturalnego pochodzenia. Cechuje się niezwykłymi wręcz cechami – z tego też powodu koniecznie powinniśmy uwzględnić je w naszej diecie. Ludzkość od stuleci zna nieocenione właściwości lecznicze zwykłych jabłek.

Są one idealnym wyborem na potrzeby oczyszczania wątroby i poprawy skuteczności funkcjonowania pęcherzyka żółciowego.

Ponadto jabłka zawierają spore ilości pektyny, czyli rozpuszczalnego białka. Ta ich cecha sprawia, że jest to ten rodzaj żywności, który skutecznie pomaga w oczyszczaniu Twojego przewodu pokarmowego poprzez usunięcie złogów w nim zalegających.

Pośrednio korzystne tego skutki odczuje także Twoja wątroba w postaci zredukowanej ilości toksyn, jakie będą do niej trafiać.

Jabłka

Jedzenie jabłek obniża także poziom „złego” cholesterolu (LDL). Redukuje również obciążenie wątroby, którego narząd ten doświadcza podczas metabolizowania tego typu cholesterolu wprowadzanego do Twojego organizmu w dużych ilościach podczas jedzenia niezdrowych posiłków.

Ponadto jabłka zawierają specyficzny rodzaj kwasu noszącego nazwę „jabłkowego”, będącego naturalnym składnikiem odżywczym, który ułatwia wydalanie związków rakotwórczych i toksyn przenoszonych przez krew.

4. Owoce cytrusowe

Wszystkie odmiany owoców cytrusowych zawierają liczne olejki eteryczne i witaminy, a także związki o właściwościach przeciwzapalnych. Pozwalają one w naturalny sposób oczyszczać wątrobę, a także łagodzą wszelkie stany zapalne.

Wysoka zawartość witaminy C w owocach cytrusowych znacząco podnosi skuteczność reakcji układu odpornościowego Twojego organizmu. Oraz zapobiega rozwojowi zakażeń oraz występowaniu różnych mniej lub bardziej poważnych chorób.

Owoce cytrusowe poprawiają także rozkład toksycznych związków chemicznych i stymulują ich eliminowanie poprzez skuteczniej działające procesy trawienne, za które odpowiedzialna jest między innymi Twoja wątroba.

5. Awokado

Awokado należą do owoców o największej zawartości cennych składników odżywczych, które promują dobry stan Twojego zdrowia i stymulują procesy oczyszczania wątroby.

Awokado jest wręcz idealnym składnikiem na potrzeby usuwania toksyn zatrzymywanych w Twoim organizmie ze względu wysoką ilość podstawowych aminokwasów, błonnika i innych substancji o właściwościach przeciwutleniających.

Awokado

Ponadto awokado dostarcza Twojemu organizmowi glutationu, czyli związku, który Twoja wątroba wykorzystuje do wiązania niepożądanych substancji chemicznych i szkodliwych toksyn.

Stężenie kwasów tłuszczowych omega-3 w awokado pomaga obniżyć poziom „złego” cholesterolu (LDL) w Twojej krwi i odgrywa ważną rolę w regulacji procesów zapalnych.

6. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek jest jednym z najzdrowszych tłuszczów, które można dodać do swojej diety. Dodatkowo będzie ona skutecznie chronić zdrowie Twojej wątroby.

Oliwa z oliwek zawiera w swoim składzie wiele substancji chemicznych o właściwościach przeciwutleniających, przeciwzapalnych i oczyszczających. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie one stymulują procesy,oczyszczania krwi, co w efekcie pomaga w prawidłowym i szybkim pozbyciu się wszelkich toksyn z organizmu.

Ponadto niezbędne kwasy tłuszczowe znajdujące się w tym cennym oleju wpływają korzystnie na poziom „złego” cholesterolu (LDL). Poprawiają także stan zdrowia tętnic, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca.

Ogromna dawka witaminy E i aminokwasów zawartych w oliwie z oliwek tworzy naturalną barierę ochronną przed wolnymi rodnikami. Takie właściwości oznaczają zredukowanie rozwoju nowotworów i przewlekłych stanów chorobowych.

7. Pomidory

Pomidory zawierają likopen i liczne aminokwasy z grupy podstawowych. Po wchłonięciu z przewodu pokarmowego wspomagają one prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów.

Do których naturalnie zalicza się także i wątroba, w celu optymalnego unieszkodliwiania i wydalenia szkodliwych odpadów przemiany materii w komórkach Twojego organizmu.

Pomidory

Wysoka zawartość glutationu, potężnego białka występującego w pomidorach daje efekty odtruwające. Które także mają korzystny wpływ na funkcjonowanie wątroby. Pomidory zawierają także flawonoidy i beta-karoten, które są substancjami o właściwościach przeciwutleniających.

Poprawiają one krążenie krwi i chronią dodatkowo przed wolnymi rodnikami.

Aby upewnić się, że Twoja wątroba będzie w dobrej kondycji, należy dodać wymienione powyżej produkty spożywcze do swojej diety i spożywać je regularnie, najlepiej każdego dnia. Aby dodatkowo wzmocnić ich dobroczynne efekty, należy również postarać się o wyeliminowanie wszelkich złych nawyków, takich jak picie alkoholu i palenie papierosów.

Obrazek tytułowy został zamieszczony dzięki uprzejmości i za zgodą serwisu wikiHow.com

WIĘCEJ DLA CIEBIE