Soki owocowo-warzywne na odchudzanie

Mimo, że są bogate w witaminy nie powinniśmy zastepować nimi posiłków ponieważ pełnią one funkcję uzupełnienia, a nie głównego elementu diety.
Soki owocowo-warzywne na odchudzanie
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Naturalne soki, które z łatwością można przygotować w zaciszu domowym, stały się hitem ostatnich czasów. Pomagają one nie tylko w zrzuceniu kilku kilogramów, ale jednocześnie dostarczają naszemu ciału wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Przy minimalnej ilości kalorii dostarczają one wiele witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych substancji, które wspomogą proces odchudzania. Tym razem poznasz pyszne soki z marchewki i pomarańczy, które są skuteczne przy chęci redukcji masy ciała.

Połączenie tych dwóch składników daje mieszankę silnie odtruwającą, co dodatkowo faworyzuje efektywniejsze oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn. Spróbuj ich już dziś!

Dlaczego soki marchewkowo-pomarańczowe są tak skuteczne przy odchudzaniu?

Zarówno marchewka, jak i pomarańcza zapewniają naszemu organizmowi silną dawkę przeciwutleniaczy, które usprawniają eliminację toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, które to z kolei sprzyjają w nagromadzeniu tłuszczu.

Aby dokładnie zrozumieć korzyści, jakie niosą ze sobą soki wykonane z tych produktów warto lepiej poznać ich właściwości.

Soki marchewkowe na utratę wagi

Marchewka stała się jednym z podstawowych składników diet odchudzających. Jest ona naturalnym źródłem włókien, które wspomagają poprawny przebieg procesów trawiennych, a oprócz tego zapewnia uczucie sytości i zapobiega konsumowaniu nadmiernej ilości kalorii.

Marchewka ma właściwości oczyszczające, aktywuje enzymy trawienne i faworyzuje procesy usuwania nagromadzonych toksycznych substancji.

Sok marchewkowy

Ponadto jest doskonałym środkiem moczopędnym i pobudzającym nerki do lepszego funkcjonowania, co sprzyja sprawniejszemu usuwaniu płynów i zapobiega retencji wody w organizmie.

Jest bogata w witaminy, minerały i wodę, a zarazem jest uboga w tłuszcze i kalorie. Jako termogeniczny produkt poprawia zdolności organizmu do szybszego spalania, a jednocześnie wspomaga proces utraty wagi.

Marchewka charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym, ale jest bogata w beta-karoten, witaminę A i potas.

Soki pomarańczowe na utratę wagi

Ten pyszny owoc gównie jest kojarzony z bogatym źródłem witaminy C. Wzmacnia ona układ odpornościowy i zapobiega występowaniu wielu chorób.

Jednak pomarańcza jest również dostarczycielem przeciwutleniaczy, które sprzyjają regeneracji komórek, zapobiegają dolegliwością związanym z układem krążen ia i poprawiają wygląd naszej skóry.

Pomarańcze

Pomarańcza również została doceniona jako składnik diet odchudzających, ponieważ wspomaga poprawne zachodzenie procesów trawiennych, usuwanie nagromadzonych substancji szkodliwych oraz poprawia funkcjonowanie wątroby.

W pomarańczy znajdziemy kwasy i błonnik, które wpływają na procesy metaboliczne. Intensyfikują spalanie kalorii i zwiększają zdolności organizmu do utraty wagi.

Jak przygotować soki z marchewki i pomarańczy na odchudzanie?

Teraz gdy już wiemy jakie korzyści wiążą się ze stosowania napojów z marchewki i pomarańczy przy chęci zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, możemy zając się ich przygotowaniem. Soki wykonane na bazie tych dwóch składników przyniosą wiele dobrodziejstw naszemu ciału.

Marchewki i pomarańcze

Składniki:

  • 2 pomarańcze
  • 2 marchewki
  • 1 szklanka wody (200ml)
  • pęczek pietruszki

Sposób przygotowania:

  • 1 – pokroić liście pietruszki
  • 2 – pokroić marchewkę
    Przygotowanie soku
  • 3 – przekroić pomarańczę na pół
  • 4 – wycisnąć sok
  • 5 – umieścić w blenderze pokrojoną marchewkę i pietruszkę
  • 6 – dodanie do mieszanki soku z pomarańczy i szklanki wody
    Przygotowanie soków
  • 7 – mieszać ze sobą składniki aż do uzyskania jednolitej masy
  • 8 – podawać świeżo przygotowany z dodatkiem kilku kostek lodu

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Sharma, K. D., Karki, S., Thakur, N. S., & Attri, S. (2012). Chemical composition, functional properties and processing of carrot-A review. Journal of Food Science and Technology. https://doi.org/10.1007/s13197-011-0310-7
  • Pons, E., Alquézar, B., Rodríguez, A., Martorell, P., Genovés, S., Ramón, D., … Peña, L. (2014). Metabolic engineering of β-carotene in orange fruit increases its in vivo antioxidant properties. Plant Biotechnology Journal. https://doi.org/10.1111/pbi.12112
  • Sharma, K. D., Karki, S., Thakur, N. S., & Attri, S. (2012). Chemical composition, functional properties and processing of carrot-A review. Journal of Food Science and Technology. https://doi.org/10.1007/s13197-011-0310-7
  • Charles, D. J. (2012). Parsley. In Handbook of Herbs and Spices: Second Edition. https://doi.org/10.1533/9780857095671.430

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.