Twoje wnętrze – Połącz się z nim na 5 sposobów

Sierpień 29, 2017
Zwalcz emocjonalną pustkę i naucz się kochać samą siebie.

Twoje wnętrze to to, jaka jesteś naprawdę. Niestety wiele osób ma potężny problem z tym, by wejrzeć w siebie i połączyć się ze swoim wewnętrznym ,,ja”.  Objawia się to tak zwaną pustką emocjonalną i o ile pustka normalnie oznacza brak, to w przypadku psychologii może także nieść za sobą bagaż przykrych doświadczeń, cierpienie, dyskomfort i smutek.

Twoje wnętrze to najcenniejsze co masz – koniecznie dowiedz się, jak się z nim połączyć i lepiej radzić sobie z codziennością.

O pustce emocjonalnej często mówimy w przypadku problemów w związku, jednak w rzeczywistości jest to o wiele szersze zagadnienie. Osobiste frustracje, bolesne wspomnienia z dzieciństwa, życiowe porażki, a nawet stres czy lęk mogą prowadzić do takiego stanu. Ta pustka to rozczarowanie, które kompletnie odłącza Cię od tego, co masz najcenniejsze – jest to Twoje wnętrze. 

Wiemy, jak ważne jest połączenie się ze swoim wewnętrznym ,,ja” i walka o siebie. Właśnie dlatego poniżej chcemy przedstawić Ci 5 sposobów, które pozwolą Ci odzyskać to połączenie i tym samym lepiej żyć sama ze sobą. To pomoże Ci zapełnić pustkę. Naprawdę warto spróbować!

1. Samotność nie zawsze jest zła

Gdy Twoje wnętrze jest puste, często dominującym uczuciem jest samotność. Wiele osób właśnie z tym radzi sobie najgorzej – czują się samotne, opuszczone, nierozumiane i nie na miejscu. Oto kilka przykładów, jak pustka emocjonalna łączy się z samotnością:

 • Mimo że jesteś w związku, Twój partner sprawia, że czujesz się nierozumiana, samotna i nieszczęśliwa.
 • Nie czujesz wsparcia ze strony otaczających Cię ludzi.
 • Nie masz bliskiej więzi z rodzicami, ani innymi członkami rodziny.

Każda tego rodzaju sytuacja wpływa na Twoje wnętrze i buduje w nim poczucie rozczarowania i samotności, w dodatku z ogromnym zagubieniem we własnym ,,ja”. Jak uśmierzyć ten ból? Przede wszystkim połączyć się na nowo ze swoim wnętrzem i tym samym zrozumieć, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze.

Kobieta i kwiaty

Musisz zrozumieć, że samotność nie zawsze jest zła i smutna. Tak naprawdę to Ty jesteś swoim najlepszym przyjacielem i najmilszym towarzystwem. Ty najlepiej wiesz, czego Ci trzeba i to Ty musisz szanować samą siebie, tak aby móc żądać tego samego od innych.

Pokochaj siebie, a Twoje wnętrze wypełni ulga i spokój. Samotność pozwala na przemyślenie wielu spraw i pogodzenie się z rzeczywistością – tego może brakować Ci w relacjach z innymi ludźmi, ale nie w relacji z samą sobą.

2. Oczyść Twoje wnętrze z bólu

Emocjonalna pustka w rzeczywistości wcale nie oznacza pustki, a wręcz ciężki bagaż negatywnych doświadczeń i bólu, które nie pozwalają Ci w pełni odetchnąć. Każde – nawet najbardziej negatywne doświadczenie – wpłynęło na to, jak zostałaś ukształtowana jako osoba.

Nie musisz odrzucać nawet bolesnych wspomnień, ale nie możesz też ciągnąć ich za sobą w nieskończoność, jak ciężki i niechciany bagaż.

Połącz Twoje wnętrze ze swoją świadomością – kluczowa będzie tu umiejętność słuchania i wyciągania wniosków. Gdy uda Ci się zidentyfikować źródło bólu i niepokoju, łatwiej będzie Ci odrzucić to, co Cię unieszczęśliwia. Warto też zastanowić się nad tym, nad czym możesz popracować.

Nie lubisz swoich obsesji, niepewności czy lęków? Walcz z nimi, odważ się na zmianę! Łącząc się z tymi negatywnymi aspektami swojej osobowości, zaakceptuj je, ale nie zatrzymuj ich na zawsze ze sobą. Oczyść Twoje wnętrze z bólu i strachu.

Twoje wnętrze

3. Wyłącz wewnętrzny hałas

Twoje wnętrze często jest wypełnione gęstym i złożonym mentalnym hałasem, który zagłusza Twoje prawdziwe emocje i potrzeby. Ściana dźwięku odgradza Cię w ten sposób od Twojej wolności i prawdziwej Ciebie.

 • Taki wewnętrzny hałas to bardzo często powtarzane jak mantra ,,Nie mogę”, ,,Nie potrafię”, ,,Nie odważę się”, ,,Rozczaruję tyle osób…”.
 • Wyłącz ten uciążliwy i natarczywy hałas, który wywołuje ból.
 • Wycisz umysł i stań się swoim własnym priorytetem. Odzyskasz dzięki temu pewność siebie, wolność i wewnętrzne światło, które wypełni pustkę.

4. Nikt więcej, tylko Ty

Czasami spędzamy większość życia czekając na kogoś, kto wypełni pustkę. Jeśli Ty także marzysz o kimś, kto wypełni Twoje wnętrze swoją miłością i troską, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – już znalazłaś taką osobę i jesteś nią Ty sama! Nie jest Ci potrzebna romantyczna historia rodem z filmów – lepsza dla Ciebie będzie rzeczywistość, którą sama dla siebie możesz kreować.

Bądź najważniejszą osobą w swoim życiu – buduj swoje własne szczęście, którym będziesz się karmić każdego dnia. Twoje wnętrze to piękny ogród, w którym możesz zasadzić najwspanialsze kwiaty. Idąc taką drogą nigdy więcej nie spotka Cię emocjonalna pustka.

Duże kwiaty

5. Dbaj o swoje samopoczucie

Wiesz już, jakie nastawienie obrać, aby dbać o Twoje wnętrze. Musisz jednak wiedzieć, że równie ważne jest Twoje zdrowie i samopoczucie fizyczne. Zadbaj o swoje ciało, a łatwiej będzie Ci mierzyć się z wszelkimi przeciwnościami losu. Oto kilka kluczowych porad, które zmienią jakoś Twojego życia na lepsze:

 • Śpij co najmniej 8 godzin dziennie.
 • Dbaj o stały harmonogram posiłków i odpoczynku.
 • Pij dużo wody.
 • Spaceruj 30 minut dziennie.
 • Ćwicz techniki relaksacyjne albo jogę.
 • Jedz świeże owoce i warzywa.
 • Zaczynaj dzień od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny.
 • Zawsze jedz śniadania.
 • Jedz pięć mniejszych posiłków dziennie.

Żyj tu i teraz – ciesz się każdym posiłkiem, każdym spacerem. Nie spoglądaj wstecz i nie wyglądaj też za bardzo w przyszłość. Skup się na sobie, a Twoje wnętrze wypełni spokój i pewność. Tego Ci życzymy.

WIĘCEJ DLA CIEBIE