Jak odnaleźć stabilny związek – 6 wskazówek
Wcześniej czy później każdy z nas chciałby stworzyć stabilny związek. Wszyscy chcemy znaleźć towarzystwo o jakim marzyliśmy przez całe życie. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych porad, które pomogą ci odnaleźć miłość.
Znaleźć stabilny związek – przereklamowany cel?
Wiele osób twierdzi, że w samotności nie można być szczęśliwym, ponieważ być człowiekiem oznacza żyć z innymi ludźmi. Jednak czy stabilny związek naprawdę jest tak ważny? To zależy.
Dla wielu osób założenie szczęśliwego i długotrwałego związku jest ich życiowym marzeniem. Inni uważają związek bardziej za dodatek, niż główny cel.
Wiele różnych czynników może mieć wpływ na związek: wiek, kultura, wykształcenie, gusta, doświadczenia itp. Jednak jeśli jesteśmy uczciwi, wszyscy chcielibyśmy cieszyć się dobrym towarzystwem oraz miłością.
Ryzyko polega na tym, że często przeceniamy naszego partnera oraz ignorujemy nasze inne potrzeby i obowiązki. W takich sytuacjach związek staje się szkodliwy i obie strony cierpią.
Jak odnaleźć stabilny związek – 6 wskazówek
Nie, nie ma jednego bezpiecznego sposobu na znalezienie stabilnego związku. Jeśli chodzi o uczucia i emocje, każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dlatego też poniższe porady mają pomóc ci czuć się jak najlepiej, kiedy miłość w końcu nadejdzie.
1. Zachowaj aktywny umysł
Leniwy umysł jest niebezpiecznym wrogiem dla odpowiedniej samooceny. Kiedy umysł jest aktywny i dobrze wyćwiczony, koncentruje się na produktywności oraz zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności.
Nie zapominaj, że miłość to nie tylko to co jest na zewnątrz. Ludzie mogą się wzajemnie przyciągać ze względu na ich nastrój, dialog, sposób myślenia i patrzenia na świat. Emocjonalne i intelektualne cechy są tym co generuje miłość.
Poszukuj aktywności, które stymulują proces uczenia się. Ważne jest, aby twój umysł był aktywny i zdrowy. Co więcej – jest to doskonały nawyk, który poprawia poczucie własnej wartości i pozwala poszerzyć życiowe horyzonty.
2. Nie spiesz się
Kiedy jest idealny moment, aby znaleźć stabilny związek i doświadczyć wielkiej miłości? Prawda jest taka, że nie ma idealnego momentu, kiedy twoje uczucia się budzą. Każdy człowiek posiada własną dynamikę emocji, upodobania i preferencje.
Próba zmuszenia się do przejawiania jakiegoś uczucia nie ma sensu i może okazać się bardzo niesatysfakcjonująca. Dlatego też spokój i brak pośpiechu są kluczowe w zakładaniu związku.
3. Poświęć trochę czasu, aby zadbać o siebie
Często trudno jest zadbać o siebie. Jednak jeśli dobrze planujesz i masz wystarczająco dużo chęci, dasz radę znaleźć co najmniej 15 minut każdego dnia, aby zająć się swoim ciałem i umysłem.
Ta postawa pomoże poprawić poczucie własnej wartości oraz uczyni cię piękniejszą zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Posłuchaj swojej ulubionej muzyki, obejrzyj dobry film, nawilż swoją skórę lub po prostu odpocznij trochę w ciszy…
4. Pielęgnuj swoje umiejętności społeczne
Umiejętności społeczne pozwalają nam żyć z innymi ludźmi, pracą i miłością. Dlatego też powinniśmy odpowiednio o nie dbać, aby utrzymywać dobre relacje i znaleźć stabilny związek.
Musisz zmotywować się do odwiedzania nowych miejsc, poznawania nowych kultur i nowych przyjaciół. Różnorodność jest świetna dla umysłu i zwiększa szanse na znalezienie kogoś interesującego.
5. Żyj w zgodzie ze swoimi emocjami
Nasze emocje powinny być spokojne i gotowe na dawkę pozytywnych uczuć. Jeśli twoja dusza jest niespokojna lub urażona, nie będziesz w stanie nikomu zaufać ani otworzyć się na nową miłość.
Nie wolno ci się wstydzić w poszukiwaniu profesjonalnej pomocy jak radzić sobie z emocjami. Umysł jest bardzo złożony i potrzebuje dużo uwagi, aby zachować równowagę.
6. A może by tak skorzystać z internetu?
Fenomen internetu pozwala skracać dystanse i przybliża ludzi, szczególnie w wyniku rozwoju sieci społecznościowych. Obecnie istnieje wiele witryn i aplikacji poświęconych znajdowaniu nowej miłości. Dlaczego ich nie wypróbujesz?
Warto pamiętać, że nawiązanie stabilnego związku jest jedną z najbardziej radosnych rzeczy w życiu. Nie powinniśmy jednak czekać, aż ktoś inny nas uszczęśliwi. Najpierw trzeba pokochać samego siebie.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Maslow, A. (2003). “A theory of human motivation”, Psychological Review, 50: 370-396.
- Massenzana, F. B. (2017). “Autoconcepto y autoestima: ¿Sinónimos o constructos complementarios?”, Psocial, 3 (1): 39-52.
- Tilly, Ch. (2005). Identities, Boundaries, and Social Ties. Boulder, CO: Paradigm.