Trudna sytuacja? Zaakceptuj ją tak, jakbyś ją wybrał

Grudzień 12, 2017
Nawet jeśli Twoja obecna sytuacja wydaje się być ponura i mieć kiepskie rokowania na przyszłość, zawsze powinieneś pamiętać tym, że wszystkie takie doświadczenia pomagają Ci się uczyć na błędach i rozwijać. Nie odrzucaj tego. Zaakceptuj to, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać tę wiedzę w przyszłości.

Twoja obecna sytuacja rzadko kiedy lub nawet wręcz nigdy nie będzie w pełni idealna. Twoje życie zawsze będzie pełne różnych negatywnych okoliczności i wydarzeń, od których chcesz uciec jak najdalej. Ale nie możesz zrobić nic innego, jak tylko stawić temu czoła.

Tylko wtedy każda mniej lub bardziej trudna sytuacja w życiu będzie dla Ciebie czymś pożytecznym, co zawsze będziesz mógł wykorzystać w przyszłości.

Czy Twoja obecna sytuacja powoduje, że pracujesz coraz ciężej i nic z tego tak naprawdę nie masz? Czy zaprzeczanie temu lub obwinianie siebie lub cokolwiek innego o zwykłego pecha pomaga Ci się uporać z tym problemem? Na pewno nie. Co więc należy zrobić w takim przypadku?

Często nie akceptujemy tego, co dzieje się z nami, gdy nam się nie podoba nasza obecna sytuacja w życiu. Właśnie dlatego przyjmujemy często rolę ofiary godząc się bezwolnie na to, co przyniesie nam los. Jednak nie zdajemy sobie sprawy, że możemy spojrzeć na to, co dzieje się z nami z zupełnie innej perspektywy.

Dzięki temu w przeważającej większości przypadków będziemy w stanie wziąć sprawy w swoje ręce. A jak to zrobić? Poniżej zaprezentujemy Ci kilka wskazówek – mamy nadzieję, że okażą się one dla Ciebie przydatne. Zapraszamy do lektury!

Trudna sytuacja życiowa? Zaakceptuj także to, czego nie wybrałeś i na co nie miałeś wpływu!

Wiesz doskonale, że nie wybrałeś w swoim życiu wszystkich tych momentów, które sprawiały, że zwątpiłeś, czułeś się przegrany, nie wierzyłeś w swoje powodzenie lub po prostu tych, które stanęły Ci na drodze. Ale nawet jeśli jest to trudne doświadczenie, musisz nauczyć się akceptować je tak, jakbyś wybrał je dobrowolnie.

Nie jest to niemożliwe, ale nieodzowne jest przy tym to, aby mieć świadomość tego, że złe samopoczucie nie jest rozwiązaniem.

Musisz pamiętać zawsze o tym, że każda sytuacja w życiu, choćby nawet najtrudniejsza, zawsze ma jakieś wyjście lub rozwiązanie.

W pewnym stopniu wiesz przecież w głębi duszy, że nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zmierzyć się z tym, co się dzieje. Lepiej to zaakceptować niż odrzucić.

Czy chciałbyś dowiedzieć się, jak to zrobić?

Każda negatywna rzecz lub sytuacja to kolejna lekcja od życia. Pogódź się z tym, czym ona jest, a zobaczysz ją w zupełnie nowym, pozytywnym świetle! Najtrudniejsze sytuacje sprawią, że będziesz silniejszy, co także pomoże Ci dojrzeć i się rozwijać.

Nie poddawaj się: rezygnacja nie ma nic wspólnego z zaakceptowaniem takiej sytuacji. Trzymaj się teraźniejszości, nawet jeśli pali Ci się grunt pod nogami. Po prostu udaj się tam, gdzie chcesz.

Nie siedź i nie czekaj. Nie staraj się przeczekać burzy, mają nadzieję, że w końcu sama przejdzie. Musisz wziąć stery w swoje ręce. Zacznij działać. Każda sytuacja pozwala w ten, czy w inny sposób dokonać pozytywnej zmiany – często nawet jeszcze dzisiaj.

Samotność, sytuacja w której czujemy się źle

Nie pozwól, by taka sytuacja spowodowała, że Twój umysł wymknie się spod kontroli.: Wypełni się on wtedy negatywnymi pomysłami, które powstrzymają Cię od znalezienia w sobie pokładów sił i energii pozwalających się z tego problemu wydostać lub go rozwiązać. Nie słuchaj tych myśli.

Może jedną z Twoich największych wad jest to, że wierzysz w te wszystkie myśli, które mówią po cichu, że nigdy się przez to nie przebijesz? Że jesteś do niczego. Że cała ta sytuacja to tylko Twoja wina. Że jesteś chodzącą katastrofą lub też zasługujesz na wszystkie te złe rzeczy, które Ci się przytrafiają.

Wszystkie te myśli wydają się być na tyle atrakcyjne, że jeśli złapiesz je w ręce i wpuścisz do swojego umysłu, wpadniesz w ten sposób w typowy kompleks ofiary i zaczniesz użalać się nad sobą. Te dwie sytuacje są po prostu ślepymi zaułkami.

Wszystko się może zdarzyć, ale także wszystko się kiedyś kończy

Kiedy Twoja sytuacja jest zupełnie normalna i wszystko idzie dobrze, nie skupiasz się tak bardzo na tym, co dzieje się z Tobą, gdy rzeczy stają się negatywne. To tylko w tych właśnie chwilach myślisz sobie, że świat się kończy.

Czy kiedykolwiek zdarzało Ci się myśleć o tych szczęśliwych chwilach w swoim związku? Na pewno nie tak często, jak o tym momencie, gdy uświadomiłeś sobie, że Wasz związek rozpadł się już na dobre. Myślisz, że cały świat wręcz oddala się od Ciebie.

Twoje negatywne emocje są potężne i karmisz je, nie przyjmując niczego za dobrą monetę. Jednocześnie wciąż powtarzasz sobie, że nie zasługujesz na to, co się z Tobą dzieje.

Ale nawet jeśli teraz cała sytuacja wydaje się tak beznadziejna, to pociesz się tym, że prędzej, czy później ona i tak przeminie. Przestałeś po prostu żyć w teraźniejszości i koncentrujesz się zbytnio na swojej przeszłości i przyszłości.

Pozytywne myślenie. Sytuacja, w której kobieta kapie się w jeziorze

Prowadzi Cię to wzdłuż drogi pełnej oczekiwań, marzeń, ale jednocześnie i braku obecności tu i teraz.

Nie wybrałeś tego, co się z Tobą dzieje, ale jeśli przyjmiesz to tak, jakbyś to właśnie zrobił, będziesz o wiele lepiej przygotowany, by sobie z tym wszystkim poradzić. Zawsze jest coś pozytywnego, co pozwoli Ci wydostać się ze wszystkich złych rzeczy i sytuacji, które mogą Ci się przydarzyć.

Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć na swoje życie z zupełnie innego, nowego punktu widzenia.

Rusz naprzód bez względu na wszystko, przejmuj kontrolę nad swoim życiem i nie pozwól, aby Twoje negatywne myśli powstrzymywały Cię przed zrobieniem czegokolwiek. Każda, nawet najgorsza sytuacja zawsze się kiedyś skończy, ponieważ nic przecież nie trwa wiecznie.

Wolność. Sytuacja, w której kobieta ma wianek na głowie

Spójrz zatem na to, co dzieje się w Twoim życiu starając się użyć przy tym optymistycznego światła i postaraj się dostrzec te dobre aspekty, które masz do dyspozycji.

Możesz w to nie wierzyć, ale wyjdziesz z tego mocniejszy, pełen nowych doświadczeń i z nową perspektywą, dzięki której będziesz w stanie zobaczyć znacznie więcej dobrych stron nowych rzeczy i nowych okoliczności.

Po prostu wynika to z tego, że nawet złe rzeczy zawsze mają pozytywną stronę. Jeśli pozwolisz sobie na jej dostrzeżenie, nauczysz się znacznie więcej, niż się tego wcześniej spodziewałeś.

WIĘCEJ DLA CIEBIE