Tracisz włosy przez stres? 3 cudowne olejki!

Stres należy do najgorszych wrogów dla naszego zdrowia. Jedną z jego najbardziej znanych konsekwencji są wypadające włosy lub łysienie na tle nerwowym. Czynniki psychologiczne powodują zmiany w naszym organizmie – a co za tym idzie – w skórze głowy. Jest to coraz częściej spotykane zjawisko.

Warto wspomnieć, że są to problemy tymczasowe. Wystarczy, że podejmiemy pewne kroki, a nasze włosy zaczną rosnąć tak jak należy. Trzeba nauczyć się kontrolować stres. Istnieją też domowe sposoby na wypadające włosy, które na pewno okażą się pomocne. Dzisiaj Ci o nich opowiemy.  

Stres i wypadające włosy

Wypadające włosy

Kalkuluje się, że 70% kobiet w którymś momencie swojego życia, miało tego typu problem. To normalne, że przechodzimy przez okresy zwiększonego stresu i stanów nerwowych, powodujących, że nasza czupryna nie otrzymuje odpowiedniej ilości nutrientów. Rezultatem są osłabione cebulki i wypadające włosy.

Warto wiedzieć, że na włosy mogą wpłynąć dwa rodzaje stresu:

 • Stres wewnętrzny: powodowany zmęczeniem, nadmiarem godzin pracy, zmianami hormonalnymi…
 • Stres zewnętrzny: weź pod uwagę, że istnieją czynniki, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy. O czym mowa? Zanieczyszczone powietrze, wpływ promieni słonecznych, farby i szampony koloryzujące, prostownice, suszarki…
 • Podrażniają i je niszczą, poprzez ogromną ilość zawartych w nich substancji chemicznych.

Dbaj o włosy używając olejków

Maseczki przygotowane na bazie olejków roślinnych są świetnym rozwiązaniem. Działają odżywczo na włosy i stymulują zdrowie skóry głowy. Żeby cieszyć się wszystkimi ich właściwościami, wystarczy nałożyć je na włosy i wykonać delikatny masaż.

Zabiegi te, powtarzane regularnie, są niezwykle skuteczne. Nie czekaj. Olejki esencjonalne są do nabycia w sklepach zielarskich i tych ze zdrową żywnością. Nie są zbyt drogie i posiadają ogromne właściwości. Naprawdę warto.

Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

1. Olejek esencjonalny z róży rdzawej (rosa mosqueta) i oliwa z oliwek

Olejek z róży rdzawej

Możesz go kupić w każdym sklepie zielarskim. Używa się go również przy problemach skórnych, dlatego też jest ogólnie dostępny. Czemu służy? Olejek z róży rdzawej działa regeneracyjnie na skórę. Jest bogaty w witaminy i minerały, odżywia, leczy, stymuluje i przywraca witalność.

 • Żeby wykorzystać wszystkie jego właściwości, bierzemy szklany słoik i wlewamy do niego 20 ml olejku esencjonalnego z róży rdzawej i 60 ml oliwy z oliwek. Zamykamy słoik i energicznie wstrząsamy. Tak, żeby oba olejki połączyły się w jednolity płyn.
 • Myjemy włosy letnią wodą, prawie zimną, i nakładamy przygotowaną maseczkę, wmasowując ją głownie w skórę głowy. Pozostawiamy na 5 minut i myjemy głowę tak jak zwykle.
 • Proponujemy powtarzać zabieg 3 razy w tygodniu. To naprawdę skuteczna terapia na wypadające włosy.

2. Olejek esencjonalny z rozmarynu i tymianku

Gałązka rozmarynu w oliwie z oliwek

Mieszanka olejków z rozmarynu i z tymianku jest jednym z najbardziej znanych sposobów na wypadające włosy. Możesz je nabyć w sklepach zielarskich. Wiele osób przygotowuje je samemu, w domu.

W obu przypadkach są to olejki bardzo ekonomiczne. Pomagają odżywić i zregenerować cebulki.

Powinniśmy wykonać następujące czynności:

 • Moczymy włosy chłodną wodą.
 • W słoiku mieszamy 30 ml olejku esencjonalnego z rozmarynu i 30 ml olejku esencjonalnego z tymianku. Dobrze mieszamy i nakładamy na mokre włosy.
 • Realizujemy długi masaż, starając się, żeby olejki dotarły do skóry głowy. Pozostawiamy na 5 minut, po czym myjemy głowę tak jak zazwyczaj.
 • Ten zabieg również możesz powtarzać 3 razy w tygodniu.

3. Olejek kokosowy i olejek cedrowy

Olejek kokosowy

Uwielbiamy olejek kokosowy! Wiele razy mówiliśmy o jego zbawiennych właściwościach, dlatego też z pewnością masz już go u siebie w domu. Działa doskonale na skórę, zapobiega i leczy trądzik oraz jest doskonałym sposobem na wypadające włosy.

Jeżeli wymieszamy go z olejkiem cedrowym, uzyskamy fantastyczną mieszankę. Doskonale spisuje się w tych okresach, kiedy to stres najbardziej oddziaływuje na naszą czuprynę. Jak należy ich używać? Wyjaśniamy:

 • Tak jak poprzednio, olejki esencjonalne nakłada się na zwilżone zimną wodą włosy. To bardzo ważne, żeby nie używać gorącej wody, ponieważ olejki mogą stracić wszystkie swoje właściwości.
 • Łączymy 30 ml olejku kokosowego i 30 ml olejku cedrowego w szklanym słoiku.
 • Oba składniki dobrze mieszamy i nakładamy. Powoli i dokładnie masujemy, nie zapominając o skórze głowy.
 • Pozostawiamy na 5 minut. Po upływie tego czasu myjemy głowę tak jak zwykle i nakładamy naszą ulubioną odżywkę.

Zobaczysz jak, dzień po dniu, Twoje włosy zaczynają rosnąć. Wybierz te olejki, które lubisz najbardziej. I te najbardziej dostępne. Żeby przyniosły oczekiwane efekty, musisz wykonywać te zabiegi regularnie. Nie zapominaj też o kontrolowaniu własnych emocji!

WIĘCEJ DLA CIEBIE