Tłuszcz – 5 naparów na skuteczne spalenie go

Jeżeli wystawiłaś sobie cel, jakim jest odchudzanie, koniecznie musisz połączyć picie wspomnianych przez nas naparów ze zdrową i zbilansowaną dietą. Ważna jest również regularna aktywność fizyczna, aby uzyskać możliwie jak najlepsze rezultaty.

Jeżeli chcesz spalić zbędny tłuszcz, herbata jest jednym z najbardziej pomocnych w tym napojów, po jakie możesz sięgnąć.

Oprócz tego, że herbata wykazuje działanie diuretyczne, masz do dyspozycji rozmaite jej rodzaje. Pomogą Ci one spalić tłuszcz szybko i skutecznie. Jeżeli na tym właśnie Ci zależy, koniecznie zapamiętaj to, co za chwilę przeczytasz.

Okazuje się, że herbata w swoich zróżnicowanych rodzajach, wykazuje liczne korzystne właściwości. Mogą nam one pomóc szybko stracić na wadze. Wszystko to będzie możliwe oczywiście o ile zadbamy też o odpowiednio zbilansowaną dietę na co dzień.

Niektóre herbaty mają działanie diuretyczne, inne spalają tłuszcz, a jeszcze inne doskonale i na długo zapewniają uczucie sytości.

1. Chcesz spalić tłuszcz? Pij białą herbatę

Biała herbata

Biała herbata jest jedną z najbardziej efektywnych, gdy chcesz spalić tłuszcz. Pozwala ona naszemu organizmowi spalić nadmiar tkanki tłuszczowej aż na cztery różne sposoby. Co więcej, pomaga zwalczyć wiotczenie skóry.

Napar z białej herbaty umożliwi nam znacznie skuteczniejsze zredukowanie wagi, ponieważ stanowi naturalny środek spalający tłuszcz. Zajmuje się przerywaniem wchłaniania tłuszczu i odpadków wewnątrz naszego organizmu.

  • Jak gdyby tego było mało, napój ten doskonale blokuje formowanie się nowych komórek tłuszczowych.
  • Zwiększa jednocześnie proces metaboliczny odpowiedzialny za zmienianie lipidów w kwasy tłuszczowe.

Według rozmaitych badań, herbata jest źródłem rodzaju przeciwutleniaczy, które zapoczątkowują reakcję łańcuchową uwalniania tłuszczu z komórek.

Jak zatem bardzo wyraźnie widać, picie białej herbaty pomaga nam pozbyć się zbędnych kilogramów i znacznie to ułatwia. Co więcej, pomaga naszemu ciału kontrolować problemy takie jak za wysoki cholesterol czy rosnący poziom trójglicerydów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj też artykuł: Chcesz schudnąć? Nie zapominaj o kolacji!

2. Napar z berberysu

Być może nie jest to najbardziej znana herbata, ale z całą pewnością należy do tych najskuteczniejszych, zwłaszcza, jeśli staramy się stracić na wadze.

Dzięki zawartości berberyny z kory i korzenia tego krzewu, łatwo spalimy tłuszcz i stracimy na wadze.

  • Berberyna to pigment o żółtym kolorze. Jest gorzki. Wykazuje właściwości sycące i spalające tłuszcz.
  • Substancja ta nie tylko pomoże nam spalić tłuszcz z brzucha, ale zapobiegnie też jego powstawaniu.

Co więcej, herbata ta przyśpiesza metabolizm i sprawia, że zużywamy znacznie więcej energii. Dzięki swoim właściwościom będzie naszym wielkim sprzymierzeńcem w walce o wymarzoną sylwetkę.

3. Rooibos

Rooibos jest rodzajem czerwonej herbaty. Charakteryzuje się nieco słodkawym posmakiem. Uzyskuje się ją z liści krzewu rooibosa. Napar ten uważa się za silny środek spalający tłuszcz.

Składniki odpowiedzialne za tę funkcję herbaty to polifenole i flawonoidy, które znajdują się w liściach herbaty. Według badania przeprowadzonego w roku 2014, składniki te uniemożliwiają powstawanie nowych komórek tłuszczowych w naszym organizmie aż o 22%.

rooibos

Herbata Rooibos jest idealna, aby przyśpieszyć metabolizm komórkowy i trawienny. Dzieje się tak ze względu na zawarte w tym napoju przeciwutleniacze. Co więcej, herbata rooibos wykazuje właściwości diuretyczne. Dzięki jej piciu możesz usunąć z organizmu nadmiar zgromadzonych płynów.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Retencja płynów – jakich produktów unikać?

Herbata Pu-erh

Jest to rodzaj chińskiej herbaty, która jest przefermentowana. Jest bardzo popularna ze względu na swoje właściwości odchudzające.

Dowiedziono, że Pu-erh jest herbatą bardzo silną i pomocną, jeśli mamy zamiar schudnąć i pozbyć się zbędnych kilogramów. Spalimy dzięki temu tłuszcz, który odkłada się w organizmie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj artykuł: Napary, które ukoją Twoje nerwy

5. Herbata miętowa

herbata

Napar z mięty doskonale pomaga nam zwalczyć pokusę do podjadania, ponieważ zapewnia nam uczucie sytości. Oprócz tego napój ten jest doskonały, ponieważ poprawia nasze trawienie. Dzięki temu spalamy większą ilość kalorii i tłuszczu.

Składniki

  • 1 łyżka liści mięty (10 g)
  • 1 szklanka wody (250 ml)
  • Miód (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

  • Aby przygotować ten napar wystarczy tylko umieścić liście mięty w szklance gorącej wody.
  • Następnie należy pozostawić do zaparzenia na około 5 minut, a następnie odcedzić napar i wypić go. Jeżeli masz ochotę, możesz dosłodzić herbatę miodem organicznym.

W taki sposób uzyskasz doskonały i zdrowy napój, dzięki któremu skutecznie spalić tłuszcz. Koniecznie skorzystaj z jego cennych właściwości.

WIĘCEJ DLA CIEBIE