Taniec – przepis na zdrowie!

Taniec jest świetnym sposobem na zdrowy układ kostny. Zaleca się go zwłaszcza Paniom w okresie menopauzy. Wspomaga pracę stawów i zapobiega nadmiernemu zużyciu tkanki chrząstnej.

Taniec to jedno z najprzyjemniejszych doświadczeń dla większości z nas. I nie mamy tutaj na myśli tańca zawodowego – wystarczy dobra muzyka i odrobina ruchu. Można tańczyć samemu, w parze lub w grupie.

Ten rodzaj aktywności fizycznej pozwala na zmniejszenie częstotliwości i nasilenia bólów głowy, szyi, pleców i ramion. Taniec wpływa również na poczucie własnej wartości.

Wykorzystywany jest już od czasów starożytnych w rytuałach, przy wyrażaniu uczuć i podczas najróżniejszych uroczystości. Dzisiaj jest swego rodzaju terapią na wiele dolegliwości, zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych.

W tańcu nie istnieje żadna granica wieku. Można go dostosować do potrzeb i możliwości niemal każdego.

Poniżej znadziesz 8 powodów, dzięki którym zrozumiesz, że taniec powinien być częścią Twojej rutyny.

Taniec wzmacnia mięśnie

Taniec wzmacnia mięśnie

Zależnie od rodzaju tańca, wprawiamy w ruch różne partie mięśni. Dzięki powtarzanym układom, wzmacniamy i usprawniamy nasze ciało.

Co to oznacza? Że regularne zajęcia taneczne poprawiają odporność i wydajność naszego organizmu.

Balet i salsa to najlepsze sposoby na zgrabne i silne nogi. Flamenco świetnie oddziaływuje na uda, pośladki i ramiona.

Przeczytaj również: Idealne nogi? Mamy na to sposób!

Świetnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy

Podobnie jak aerobik, taniec pomaga chronić nasze serce i cały układ krążenia. To świetny sposób na regulowanie ciśnienia krwi. Sprzyja też eliminowaniu nadmiaru cholesterolu, co pozwala uniknąć udarów i wylewów.

Wystarczy 30 – 40 minut tańca, 3 – 4 razy w tygodniu. Efekty gwarantowane!

Sposób na nadwagę

Taniec

Im szybszy, tym lepiej spala kalorie i przyspiesza proces odchudzania. 40 minut intensywnego tańca pozwala na spalenie od 200 do 400 kcal. Zobaczysz, że już po krótkim czasie znowu będziesz w formie.

Poprawia pracę naszego mózgu

Efekty tańca są widoczne również w mózgu. Zajęcia taneczne stymulują pamięć i koncentrację. Dzięki nim nauczysz się wykonywać kilka czynności jednocześnie.

Potwierdzono, że osoby, które regularnie tańczą, wykazują mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na demencję starczą czy chorobę Alzheimera.

Wprawia nas w dobre samopoczucie

Zadowolona kobieta

Jest swego rodzaju terapią na depresję, stres, stany lękowe i inne negatywne emocje, które wpływają na nasz komfort. Taniec stymuluje produkcję serotoniny i endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia.

Podnosi naszą samoocenę

Taniec to nie tylko aktywność fizyczna, ale również sposób na wyrażanie emocji i kształtowanie osobowości. Pomaga połączyć ciało i duszę, a co za tym idzie, podnosi samoocenę i wiarę w siebie.

Nauka tańca jest jak szkoła życia – to uczucie ogromnej satysfakcji. Nabyta pewność siebie jest potem widoczna w jakiejkolwiek sytuacji społecznej.

Zwinne i elastyczne ciało

Aerobik

Zanim zaczniesz lekcje baletu, pamiętaj o rozgrzewce i ćwiczeniach rozciągających.

Odpowiednie ruchy ciała wpływają na rozwój elastyczności, zwinności i koordynacji. Ma to ogromny wpływ na cały organizm i jest niezawodnym sposobem na profilaktykę chorób, takich jak choroba Parkinsona.

Odwiedź ten artykuł: Tkanka chrząstna – jak o nią zadbać?

Wzmacnia stawy i kości

Taniec wspomaga cały układ kostny, zwłaszcza w przypadku Pań w okresie menopauzy. Wpływa też na nasze stawy – dzięki niemu zmniejszymy degenerację tkanki chrząstnej i unikniemy artretyzmu.

Gotowa na szybkie, energiczne rytmy? Jak widzisz, zajęcia taneczne są przyjemną i skuteczną metodą na szczupłą sylwetkę i zdrowe ciało. A jak to mówią: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Wystarczy kilka razy w tygodniu, krok po kroku. Taniec to – bez wątpieniaprzepis na zdrowie!

WIĘCEJ DLA CIEBIE