Talk dla niemowląt – 8 niezwykłych zastosowań

Jeżeli Twoja podłoga skrzypi, posyp ją talkiem i rozprowadź dokładnie miotłą tak, by trafił do wszystkich zakamarków.

Talk dla niemowląt jest produktem używanym już od wielu lat. Wszystko dzięki przyjemnemu zapachowi, który pozostawia i skuteczności przy otarciach i odparzeniach pieluszkowych.

Jednak w ostatnim czasie odkryto, że nie jest on najlepszym kosmetykiem dla małych dzieci, gdyż może doprowadzić do problemów z oddychaniem, jak i wysuszyć delikatną skórę malców.

Chociaż wciąż gości na półkach sklepowych Amerykańska Akademia Pediatrii odradza stosowanie tego preparatu. Z drugiej jednak strony talk dzięki składnikom, które posiada, może być z powodzeniem stosowany w domu i w wielu przypadkach ułatwić Ci życie.

Jeżeli akurat masz pod ręką ten produkt, nie chcesz ryzykować i aplikować go swojemu dziecku, poznaj osiem alternatywnych sposobów na wykorzystanie talku dla niemowląt.

Talk dziecięcy i jego oryginalne zastosowania

1. Usuwanie tłustych plam

Plama na dywanie

Gdy ulubiona bluzka lub dywan czy tapicerka zostaną ubrudzone tłustą substancją, usunięcie plamy jest nie lada wyzwaniem. Często jesteśmy zmuszeni do użycia agresywnych środków chemicznych.

Następnym razem, gdy Ci się to przydarzy, zaaplikuj na zabrudzenie odrobinę talku i pozostaw do działania na kilka minut.

2. Wyciszanie skrzypienia nowych butów

Często zdarza się, że nowo zakupione obuwie skrzypi przy każdym wykonywanym kroku. Dzieje się tak na skutek tarcia o siebie materiałów, które są nieużywane, sztywne i jeszcze nie dopasowały się do stopy.

Aby pozbyć się tego uciążliwego dźwięku, wystarczy mieć pod ręką talk i dodać odrobinę do wnętrza buta. Proces ten powtórzyć kilka razy.

3. Konserwacja rękawic kuchennych

Rękawice kuchenne

Rękawice kuchenne bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom. Wszystko przez to, że wilgotne środowisko prowokuje powstawanie pleśni.

Aby dłużej zachować ich dobry stan i zapobiec rozwojowi mikroorganizmów po każdym użyciu zaleca się zastosować talk dla niemowląt. Wystarczy umieścić niewielką jego ilość w środku i pozostawić, aby pochłoną wilgoć.

4. Wyciszenie skrzypienia drewnianych podłóg

Wspomniane zostało wcześniej, że talk ma zdolność do wyciszania dźwięków, które wydaje nowe obuwie. Czy wiedziałaś natomiast, że również można go użyć do wyciszania skrzypiącej drewnianej podłogi?

Jeżeli nie jesteś fanką tych odgłosów rozsyp na podłodze talk i przy użyciu miotły rozprowadź go we wszystkich zakamarkach, z których dosłyszalne jest skrzypienie.

5. Odstrasza mrówki

Dzięki obecności w składzie talku składników odstraszających te owady, mrówki nie przekroczą granicy usypanej z tej substancji i w ten sposób nie dostaną się do domu. Jest to świetny sposób, który pomoże utrzymać je z daleka od miejsca zamieszkania.

Jego największym plusem jest to, że jest dużo ekonomiczniejszy i bezpieczniejszy niż środki trujące dostępne w sprzedaży. Rozprowadź produkt w okolicy okien i w szczelinach, którędy to mrówki mogą dostać się do Twojego domu i również zastosuj talk w ogrodzie.

6. Szampon do tłustych włosów

Szampon

W taki sam sposób jak można się pozbyć tłustych plan z materiałów, można zaradzić przetłuszczającym się włosom. Jeżeli Twoja skóra głowy lub innych części ciała ma tendencje do przetłuszczania się, możesz posypać ją talkiem 15 minut przed udaniem się pod prysznic.

Dzięki swojemu przyjemnemu zapachowi można wykorzystać go również do pielęgnacji i czyszczenia sierści zwierząt domowych bez użycia wody.

7. Do użytku po goleniu

Oprócz tego, że jest to ekonomiczny produkt, działa kojąco na podrażnioną skórę na przykład po goleniu. Ma działanie chłodzące i eliminuje podrażnienia spowodowane tarciem maszynki do golenia.

Jeżeli jesteś właścicielką wrażliwej skóry, możesz zastosować ten produkt i zapobiec wszelkim reakcją alergicznym skóry.

8. Neutralizowanie zapachu żwirku dla kotów

Kot

Chociaż żwir dla kotów z reguły dobrze absorbuje woń zwierzęcych odchodów po kilku dniach, gdy jest już wilgotniejszy, może uwalniać nieprzyjemne zapachy. Aby temu zapobiec, należy dodać cztery łyżki talku do pojemnika, gdzie Twój pupil załatwia swoje potrzeby. Powinno to skutecznie je zneutralizować.

Podsumowując, pomimo tego, że produkt ten nie jest najodpowiedniejszym kosmetykiem dla niemowląt, może mieć wiele ciekawszych zastosowań w domu. Jeżeli masz go na półce, nie wahaj się go zastosować i ułatw sobie życie!

WIĘCEJ DLA CIEBIE