Talia, szczuplejsza i bardziej atrakcyjna? kilka ćwiczenia

· Grudzień 5, 2017
Jeśli zaczniesz regularnie wykonywać opisane w tym artykule ćwiczenia fizyczne i połączysz je ze stosowaniem zdrowej, odpowiednio zrównoważonej diety, to szybko przekonasz się, że już wkrótce Twoja talia stanie się wyraźnie szczuplejsza i bardziej atrakcyjna. Wypróbuj te wspaniałe ćwiczenia już dziś!

Jak powszechnie wiadomo, jedną z najbardziej atrakcyjnych fizycznie cech kobiecej figury jest jej talia. Oznacza to, że praktycznie każda z nas marzy o tym, by jej talia była wyraźnie wcięta, szczupła i atrakcyjna.

Niestety jednocześnie jest to również ta część naszego ciała, w której najczęściej i najchętniej gromadzą się zapasy tkanki tłuszczowej, zwłaszcza jeśli masz genetycznie uwarunkowane skłonności do tego procesu.

Największy jednak problem z nadmiernymi pokładami tłuszczu polega na tym, że że nie tylko wpływają one niekorzystnie na wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim zwiększają znacząco prawdopodobieństwo występowania chorób układu krążenia i innych schorzeń.

Dlatego warto za wszelką cenę wyjść poza zamknięty krąg swojej własnej próżności. Konieczność zrzucenia kilku nadmiarowych centymetrów ze swojej talii i związane z tym spalanie tłuszczu to nie tylko kwestia Twojego wyglądu, ale przede wszystkim olbrzymie korzyści dla zdrowia.

Chociaż dobrze jest przerzucić się na dobrze zbilansowaną, zdrową dietę i regularnie wykonywać ćwiczenia z grupy cardio, to my jednak zalecamy wykonanie pewnych szczególnych ćwiczeń pozwalających skutecznie wpłynąć na pozbycie się tego jakże typowego dla większości kobiet problemu.

Szczupła talia

Opisane przez nas w dalszej części artykułu zestawy ćwiczeń pomogą Ci szybciej i łatwiej pozbyć się tych nieestetycznych “wałeczków”. A co więcej, pomagają one także poprawić kondycję Twoich mięśni, dzięki czemu będziesz mogła zapobiec ich zwiotczeniu.

Pora zatem zaprezentować Ci zestaw prostych i łatwych ćwiczeń fizycznych, które można wykonywać bez przeszkód nawet w zaciszu własnego domu. Zapraszamy do lektury!

Unoszenie nóg i talia? Tak!

Ćwiczenia na unoszenie nóg nie tylko pomagają ujędrnić mięśnie bioder i pośladków, doskonale nadają się także wtedy, gdy najważniejszym celem ćwiczeń jest dla Ciebie talia.

Unoszenie nóg na talię

Jak należy poprawnie wykonywać opisywane ćwiczenie?

 • Rozłóż na podłodze matę do jogi, uklęknij z rękami na ziemi (na czworakach), a następnie wyciągnij prawą nogę do tyłu.

Przytrzymaj ją w powietrzu przez kilka sekund, powróć następnie do pozycji wyjściowej i wykonaj 15 do 20 powtórzeń tego ćwiczenia dla każdej nogi z osobna.

Unoszenie bioder

To ćwiczenie, zwane także potocznie mostkiem lub unoszeniem miednicy, doskonale rzeźbi mięśnie brzucha, kształtuje biodra, pomaga wzmocnić kręgosłup oraz mięśnie pleców. Także Twoja talia będzie czerpać z niego sporo korzyści.

Jak należy poprawnie wykonywać opisywane ćwiczenie?

 • Połóż się płasko na plecach tak, aby twarzą skierować się w stronę sufitu na macie do jogi lub ćwiczeń. Zegnij nogi pod kątem prostym opierając stopy o matę, wyciągnij swoje ramiona wzdłuż ciała.
 • Następnie unieś biodra w kierunku sufitu, najwyżej jak dasz radę i wytrzymaj w tej pozycję co najmniej 15 sekund.

Wróć teraz do pozycji wyjściowej, odpocznij przez 20 sekund i wykonaj 4 powtórzenia tego ćwiczenia.

Zataczanie kół nogami

To proste ćwiczenie (zwane popularnie „nożycami) doskonale wpływa na Twoje biodra, ale skorzysta z nich także Twoja talia, a na dodatek poprawisz jeszcze swoją koordynację ruchową.

Zataczanie kół nogami

Jak należy poprawnie wykonywać opisywane ćwiczenie?

 • Połóż się płasko na plecach tak, aby twarzą skierować się w stronę sufitu na macie do jogi lub ćwiczeń. Wyprostuj nogi, wyciągnij swoje ramiona wzdłuż ciała.
 • Unieś jedną nogę nad matę, na średnią wysokość.
 • Następnie wykonuj nią okrężne ruchy w obu kierunkach zachowując przy tym stałą odległość nogi od podłoża.
 • Opuść nogę na podłogę i wykonaj to samo dla drugiej nogi.
 • Wykonaj od 15 do 20 powtórzeń tego ćwiczenia.

“Brzuszki” po skosie

To proste ćwiczenie bardzo dobrze wyszczupla brzuch. Jednocześnie Twoja talia stanie się wyraźniej zarysowana (wcięta). Idealnie byłoby użyć do tego celu ciężarków, co pozwoli Ci znacząco zwiększyć intensywność ćwiczenia.

Jak należy poprawnie wykonywać opisywane ćwiczenie?

 • Usiądź na macie, złącz nogi w kolanach i oprzyj stopy o podłogę.
 • Weź ciężarki w ręce, wyprostuj ramiona na boki.
 • Upewnij się, że Twoje stopy znajdują się na podłodze, a plecy są wyprostowane. Teraz pochyl się do tyłu pod kątem 45 stopni.
 • Następnie skręć całe ciało w prawo, a następnie w lewo, nie odrywając pośladków ani stóp od podłogi.
 • Powtórz to ćwiczenie 12 do 15 razy, a następnie odpocznij.

Wykroki na boki

Boczne wykroki to świetne ćwiczenie, z którego bez wątpienia skorzysta wiele mięśni Twojego organizmu, a także brzuch i talia. Pozwolą one wzmocnić Twoje nogi i kręgosłup oraz poprawią ogólną równowagę ciała i kondycję.

Radzimy wykonywać je przy użyciu dodatkowych ciężarków, aby skuteczniej spalać tłuszcz podczas wykonywania ćwiczenia.

Wykroki na boki na talię

Jak należy poprawnie wykonywać opisywane ćwiczenie?

 • Stań prosto, złącz nogi razem i następnie wysuń jedną z nich w bok, zginając przy tym kolano drugiej nogi tak, by utworzyć kąt 90 stopni między nogami.
 • Teraz powróć nogą do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie dla drugiej nogi.
 • Wykonaj od 8 do 10 powtórzeń tego ćwiczenia, naprzemiennie dla każdej z nóg.

Wykroki

Wykroki w różnych odmianach niezwykle często występują w zestawach ćwiczeń, których celem są nogi, brzuch, talia i pośladki. Pozwalają one znacznie zwiększyć spalanie kalorii, ponieważ wymagają utrzymywania równowagi i stosunkowo niewielkiej siły fizycznej.

Wykroki są szczególnie zalecane wtedy, gdy Twoja talia ukryta jest pod “wałeczkami” tłuszczu, pozwalają także pozbyć się tłuszczu nagromadzonego wokół bioder.

Jak należy poprawnie wykonywać opisywane ćwiczenie?

 • Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość barków, możesz dla zwiększenia skuteczności ćwiczenia wziąć w ręce także parę ciężarków.
 • Wykonaj duży krok do przodu i ugnij kolano tak, aby uzyskać kąt 90 stopni. Nie pozwól, aby drugie z kolan dotykało podłogi.
 • Jednocześnie wyciągnij ramiona w bok tak, aby uzyskać kąt 90 stopni względem osi nóg.
 • Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ten sam ruch drugą nogą.
 • Powtórz całe ćwiczenie 10 razy, naprzemiennie dla każdej z nóg.

Pamiętaj przy tym, że smukła, wyraźnie wcięta talia jest wynikiem konsekwentnego wysiłku i poświęcenia. Ważne jest zatem wykonywanie opisanych powyżej ćwiczeń z odpowiednią regularnością, najlepiej każdego dnia. Warto przy tym kontrolować swoje własne spożycie tłuszczu i kalorii. Tylko wtedy będziesz mogła szybko ujrzeć te wspaniałe wyniki, o których marzysz.