Sztuczki upiększające w 5 minut!

Kwiecień 26, 2015

Często zdarza się, że po wstaniu z łóżka i spojrzeniu w lustro, nie jesteśmy zadowolone ze swojego wyglądu, lecz nie mamy czasu na długie zabiegi upiększające, co najwyżej na szybkie sztuczki upiększające. Pryszcz, puszące się włosy, czy przesuszone usta… a chciałybyśmy wyjść z domu nieskazitelne i olśniewające, jednak dysponujemy najwyżej dziesięcioma minutami na poranną toaletę. Jak możemy temu zaradzić? Bez obaw… stosując nasze sztuczki upiększające, spędzisz w łazience zaledwie 5 minut więcej.

1.Sztuczki upiększające: Jak zapanować nad puszącymi się włosami?

2#:sztuczki-upiększające.jpg

Komu się nie przydarzyło przynajmniej raz wstać rano i po spojrzeniu w lustro odkryć na własnej głowie typową dla lat 80-tych napuszoną fryzurę? Jak możemy temu zaradzić? Załóżmy, że nie dysponujesz wystarczającą ilością czasu, by ponownie umyć głowę, wręcz przeciwnie – na wyszykowanie się masz tylko dziesięć minut. Weź głęboki oddech i zastosują naszą poradę: przygotuj pół szklanki wody i zwilżaj włosy pasmo po paśmie. Kiedy włosy są już wilgotne, rozetrzyj w dłoniach pół łyżeczki olejku migdałowego, a następnie przeczesz włosy dłońmi, nadając im pożądaną formę. Jeśli twoje włosy są kręcone, modeluj każdy lok. Natomiast w przypadku prostych włosów, delikatnie przeczesuj każdy kosmyk od cebulki po końce. Po chwili fryzura zostanie ujarzmiona.

Najlepszą poradą na zapobieganie porannemu puszeniu się włosów jest ich mycie co drugi dzień i nie stosowanie zbyt ciepłej wody. Ponadto należy używać odżywki na bazie olejku migdałowego, kokosowego lub arganowego. Susząc włosy suszarką, nigdy nie nastawiaj intensywnego nawiewu ani zbyt wysokiej temperatury.

2.Sztuczki upiększające: Jak leczyć i tuszować pryszcze?

3#:sztuczki-upiększające.jpg

Powszechny problem: spoglądamy w lustro i spostrzegamy na nosie lub na policzku pryszcz, przyciągający uwagę każdego, kto tylko na nas spojrzy. Nikt nie lubi tego typu skaz na skórze, a co gorsze – poprzedniego wieczoru nie mieliśmy czasu na zastosowanie zabiegu leczącego pryszcza. Jak możemy zaradzić temu rano, gdy do wyjścia z domu zostało tylko kilka minut? Proponujemy bardzo proste rozwiązanie: w pierwszej kolejności dokładnie umyj twarz mydłem, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, a następnie przygotuj łyżeczkę soku z cytryny i dodaj do niego odrobinę sody oczyszczonej. Co dalej? Nałóż środek na obszar skóry dotknięty pryszczem.

Pozostaw mieszankę na skórze tylko przez trzy minuty, w przeciwnym razie może ona doprowadzić do przesuszenia skóry. Następnie spłucz twarz wodą, osusz ręcznikiem i nałóż makijaż. Na zaczerwienienia i pryszcze najlepszy będzie niwelujący ich intensywny odcień zielony korektor. Po zastosowaniu korektora (tylko jednej warstwy) wykonujemy codzienny makijaż. Pamiętajmy, by stosować produkty o właściwościach nawilżających oraz posiadające filtry UV. Zobacz sama, jakie to proste!

3. Sztuczki upiększające: Pozbądź się cieni pod oczami w pięć minut

4#:sztuczki-upiększające.jpg

Zarwana noc, zmęczenie… Na twarzy każdej z nas pojawiają się od czasu do czasu nieestetyczne cienie pod oczami. Aby się ich pozbyć i poprawić krążenie w tym miejscu, w pierwszej kolejności należy umieścić dwie łyżeczki w zamrażalniku. W międzyczasie możesz się ubrać, zjeść śniadanie lub przygotować torebkę do wyjścia z domu. Po upływie 3 lub 4 minut wyciągnij łyżeczki z zamrażalnika i przykładaj pod oczy w 20-sekundowych odstępach: przykładaj do skóry i odsuwaj. Poczujesz ulgę i pozbędziesz się cieni pod oczami.

4. Sztuczki upiększające: Potrzebuję odżywki!

6#:sztuczki-upiększające-suche-włosy.jpg

Czy twoje włosy są zazwyczaj suche i pozbawione blasku? Potrzebujesz szybkiej interwencji przed wyjściem z domu? W rzeczywistości potrzebujesz zaledwie trzech produktów: wody, olejku kokosowego i butelki z rozpylaczem. Wystarczy zmieszać pół szklanki wody z olejkiem kokosowym. Niektórzy dodają również odrobinę aloesu – to jednak znacznie wydłuża czas przygotowania odżywki.

Aby olejek kokosowy dobrze wymieszał się z wodą, zalecamy, by była ona letnia, nigdy zimna. Wlewamy obydwa składniki do butelki i energicznie potrząsamy. Następnie rozpryskujemy na całej długości włosów. Zobaczysz, że staną się one gładkie, lśniące i przyjemnie pachnące.

5. Sztuczki upiększające: Przesuszone i nieatrakcyjne usta?

7#:sztuczki-upiększające-usta-cukier.jpg

Przesuszone, popękane i nieatrakcyjne usta? Wystarczy 5 minut, by poprawić ich wygląd. W pierwszej kolejności należy dobrze nawilżyć usta. Następnie nałóżmy na usta sporą ilość cukru, który delikatnie złuszczy naskórek. Cukier nakładaj za pomocą wacika, wykonując masaż kolistymi ruchami – w ten sposób poprawisz krążenie w naczyniach krwionośnych skóry ust. Masaż ten powinien trwać około 3 minuty.

Następnie, nie przerywając masażu, usuwamy cukier letnią wodą. Zobaczysz, że twoje usta odzyskają zdrowy wygląd i przybiorą niezwykle atrakcyjny odcień. Nie zapomnij powtórzyć zabiegu przed pójściem spać.

WIĘCEJ DLA CIEBIE