Szklanka wody na czczo doda ci zdrowia!

· Listopad 2, 2015
Rozpoczynająć dzień od spozycia szklanki wody, dostarczamy naszemu mózgowi dodatkowej dawki energii, a także czujemy się dużo lepiej, z podwojoną dawką energii, i jakby zdrowsi.

Wszyscy doskonale wiemy, że picie wody każdego dnia to jeden z najzdrowszych nawyków, jaki możemy posiadać. Pomaga ona utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia organizmu i jest podstawowym płynem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów.

Chociaż jest tak ewidentne, że należy pić wodę, zazwyczaj nie za bardzo wiemy, jaka pora na jej spożywanie jest najlepsza. Oczywiście, należy pić kilka szklanek wody w ciągu dnia. Eksperci zalecają jednak, by rozpoczynać od niej dzień – wtedy w pełni skorzystasz z korzyści, jakie przynosi naszemu organizmowi.

Szklanka wody na czczo skutecznie nawadnia organizm

Po kilku godzinach snu nie dziwi fakt, że organizm traci duże ilości wody i potrzebuje uzupełnienia poziomu płynów. Nie ma znaczenia, ile szklanek wypiliśmy poprzedniego dnia – organizm już wykorzystał wszystkie płyny, a ich nadwyżkę usunął.

Dlatego też niezwykle ważne jest dostarczanie organizmowi wody, tuż po obudzeniu się.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia jest szklanka letniej wody. Poza tym, że nawilża organizm, również odświeża, dostarcza energii oraz poprawia nasze zdrowie i działa niczym eliksir młodości na naszą skórę.

Usuwa toksyny z organizmu

Picie wody na pusty żołądek

Szklanka wody na pusty żołądek pomoże usunąć z organizmu toksyny i szkodliwe substancje. W trakcie snu organizm się regeneruje, dostarcza hormonom odpowiedniej dawki energii niezbędnej do prawidłowej pracy oraz przywraca równowagę.

Rezultatem tych nocnych porządków w naszym ciele jest przygotowanie wszystkich toksyn do ich wydalenia z organizmu.

Właśnie szklanka letniej wody na czczo jest jednym z najlepszych sposobów na ich usunięcie – pozwala uwolnić organizm od wszelkiego rodzaju toksycznych substancji. Dzięki temu nawykowi będziesz czuła się zdrowa, a dodatkowo poprawisz kondycję swojej skóry.

Aktywuje metabolizm

Picie wody na pusty żołądek może okazać się doskonałym codziennym nawykiem dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nie poprzestań jednak na tym – w ciągu dnia również należy wypijać odpowiednią ilość płynów.

Picie wody na czczo aktywuje uśpiony w nocy metabolizm, który zwiększa tym samym moc spalania kalorii. Ponadto, woda zapełnia żołądek, dostarczając uczucia sytości, a także hamuje chęć podjadania między posiłkami – w efekcie pochłaniasz dziennie mniejszą ilość kalorii.

Pomaga złagodzić zgagę

Zgaga

Zgaga to problem dotyczący wielu osób na całym świecie, będący wynikiem nieprawidłowego odżywiania i złych nawyków na co dzień. Zwykle pojawia się ona tuż po spożyciu niektórych produktów. Może jednak wystąpić również o poranku.

Szklanka letniej wody na pusty żołądek pomaga obniżyć poziom kwasowości w żołądku.

Jest doskonałym paliwem dla mózgu

Czy wiesz, że 75% mózgu składa się z wody? Kiedy organizmowi brakuje płynów, nasz mózg cierpi i nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Jeśli zaczynamy dzień od nawodnienia ciała, nie mamy powodów do obaw – nasz mózg będzie silny, zdrowy i gotowy do pracy przez cały dzień.

Poprawia trawienie i zapobiega zaparciom

Dokuczliwe wzdęcia

Jedną z głównych przyczyn niestrawności i zaparć jest brak wody w organizmie. Szklanka wody na pusty żołądek stanowi gwarancję poprawnej pracy jelit oraz zapobiega wszelkim możliwym problemom układu pokarmowego.

Zapobiega chorobom oraz łagodzi ich objawy

Częste spożywanie wody jest niezbędnym nawykiem do utrzymania organizmu w dobrej kondycji oraz w celu zapobiegania przyszłym problemom zdrowotnym. Woda wspiera bowiem prawidłowe funkcjonowanie narządów, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako profilaktyka oraz środek wspomagający leczenie rozmaitych chorób.

Pijąc wodę na pusty żołądek, czerpiesz maksymalne korzyści z tego źródła życia. Nawet osoby chore, stosując kurację wodą na czczo, odczują znaczną poprawę stanu swojego zdrowia.

Pomaga zachować zdrową i piękną skórę

Regularne picie wody przynosi również wiele korzyści naszej skórze – sprawiamy w ten sposób, że staje się ona odpowiednio nawilżona, zdrowa i piękna.

Jedna lub dwie szklanki wody na pusty żołądek dostarczą komórkom.

naskórka odpowiedni poziom nawodnienia i przywrócą jej młodzieńczy wygląd. To jedna z najlepszych kuracji przeciwzmarszczkowych, które pozwalają zachować elastyczną i jędrną skórę przez długi czas.