Rak, a wpływ, jaki mają na niego soki alkalizujące!
Rak czyli grupa chorób nowotworowych dziś klasyfikowane są jako jedne z tych, które zbierają największe śmiertelne żniwo na całym świcie. Oznacza to, że istnieje prawdopodobieństwo, że każdego z nas może on spotkać. Niektóre osoby ze względu na czynniki genetyczne są na niego bardziej narażone, inne prowokują jego pojawienie nieodpowiednią, uboga w składniki odżywcze dietą.
Komórki nowotworowe są stale obecne w naszym organizmie i to od nas zależy czy pozwolimy im się zmutować i zaatakować nasze ciało. Duży wpływ na to czy rak się rozwinie mają nawyki żywieniowe, codzienna dieta i styl życia.
Natura kontra rak
Rak pojawia się pod wieloma postaciami, może zaatakować różne narządy, a oprócz tego jego złośliwe odmiany powodują przerzuty, które sprawiają, że traci się nad nim kontrolę i leczenie jest bardzo utrudnione.
Trzeba przyznać, że na dzień dzisiejszy wiele osób toczy walkę z rakiem i choć wielu ją wygrywa również wielu nie ma tyle szczęścia i siły – przegrywa bitwę z tą straszną chorobą.
Z tego powodu postanowiliśmy przedstawić listę kilku naturalnych soków, które mogą pomóc w zapobieganiu występowania tej choroby lub pomóc w jej leczeniu.
Sok z marchwi, jabłek i boćwinki (lub szpinaku)
By zmniejszyć prawdopodobieństwo tego, że rak nagle nas zaatakuje należy umieścić w diecie marchew, jabłka i właśnie boćwinę lub szpinak. Produkty te zapewniają organizmowi niezbędne składniki, a wśród nich witaminę A, B i E, minerały i wapń.
Składniki:
- 225g marchewki
- 2 szklanki wody (400ml)
- sok z połówki cytryny
- średniej wielkości jabłko
- liście szpinaku do smaku
Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki łączymy ze sobą przy użyciu blendera. Mieszamy, aż do uzyskania gładkiej jednolitej masy. W niektórych przypadkach jeżeli jest to konieczne można dodać więcej wody.
Sok z kapusty
Kapusta jest warzywem, które dostarcza wachlarz niezbędnych naszemu organizmowi składników i kalorii. Między nimi znajdziemy węglowodany, białka, magnez, potas czy witaminę C. Ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, dlatego tak często specjaliści zalecają ją jako środek walki z rakiem.
Składniki:
- 3-4 liście kapusty
- 0,5 l wody
- sok z marchwi (opcjonalnie)
- brokuły (opcjonalnie)
Sposób przygotowania:
Kapustę należy posiekać i zalać wodą. W ten sposób pozbędziemy się gorzkiego smaku warzywa. Do wzbogacenia smaku można dodać sok z marchewki lub z brokuł, co dodatkowo wzbogaci napój w składniki odżywcze.
Zielony sok kontra rak
Jak już wcześniej zostało wspomniane kapusta świetnie sprawdza się jako środek przeciwnowotworowy. Tym razem będzie ona częścią zielonego koktajlu, gdzie zostanie połączona z innymi produktami, które odpowiednio odżywią organizm. Pomogą one w zapobieganiu w powstawaniu i rozprzestrzenianiu się mutacji w ciele.
Składniki:
- 2-3 liście kapusty
- 2 liście szpinaku
- brokuły do wzbogacenia smaku
- 3 dojrzałe pomarańcze
Sposób przygotowani:
Zielone składniki należy skropić sokiem z pomarańczy. Brokuły powinny być dodane w zależności od upodobań ponieważ dla niektórych ich smak nie należy do ulubionych. Tak uzyskany sok najlepiej spożywać na pusty żołądek, w ten sposób jego korzystne właściwości zostaną najlepiej wykorzystane.
Sok pomidorowy, a rak
Sok pomidorowy również zyskał swoje uznanie jako środek zapobiegający zachorowaniom na raka. Wszystko dzięki przeciwutleniaczom, które znajdziemy w pomidorach, a w szczególności korzystne właściwości przypisuje się likopenowi.
Przeprowadzane badania dowodzą, że substancja ta ma zdolności do zapobiegania zachodzenia mutacji w komórkach nowotworowych.
Składniki:
- 5 pokrojonych pomidorów
- 1 łodyga selera
- 1 ogórek
- pieprz cayenne i sól morska (w niewielkich ilościach)
- bazylia (opcjonalnie)
Sposób przygotowania:
Zmiksować dokładnie wszystkie składniki ze sobą aż do uzyskania jednolitej masy, a na koniec do smaku dodać świeżej bazylii.
Przeczytaj również: Pomidory – dlaczego warto je jeść 7 dni w tygodniu
Sok z jabłka, marchewki i imbiru, a rak
Na koniec dowiesz się jak przygotować sok jabłkowo-marchewkowy z dodatkiem imbiru. Koktajl ten dzięki składnikom, które posiada przyczynia się do minimalizacji komórek nowotworowych w ciele. Imbir często wymieniany jest jako jeden z produktów działających silnie przeciwnowotworowo.
Oprócz tego napój ten dostarczy organizmowi energii, ma działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i kojące.
Składniki:
- 5 jabłek
- 3 marchewki
- imbir
Sposób przygotowania:
Marchewki i jabłka musimy pokroić na drobne części i wraz z utartym imbirem umieścić je w mikserze i dokładnie połączyć. Ostrożnie dodawaniem imbiru ponieważ jego smak i aromat jest dość silny i piekący.
Kilka końcowych wskazówek
Skuteczność i korzystny wpływ powyższe soki zawdzięczają dużej ilości antyoksydantów i substancji działających alkalizująco na organizm.
Rak jest tematem niezliczonej ilości badań od wielu lat na których podstawie stwierdzono, że zasadowy współczynnik pH we krwi zapobiega, a raczej uniemożliwia rozwijanie się komórek nowotworowych w organizmie.
Oprócz podanych koktajli zalecamy włączenie do dziennej diety czosnku, który szczególnie jedzony na surowo dostarczy naszemu ciału wielu niezbędnych substancji i pomoże w walce z rakiem, ale i jest rekomendowany chorym na cukrzycę.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
-
Steinmetz, K. A., & Potter, J. D. (1996). Vegetables, fruit, and cancer prevention: A review. Journal of the American Dietetic Association. https://doi.org/10.1016/S0002-8223(96)00273-8
-
Bhanot, A., Sharma, R., & Noolvi, M. N. (2011). Natural sources as potential anti-cancer agents: A review. International Journal of Phytomedicine. https://doi.org/10.5138/ijpm.v3i1.278
-
Zhang, C. X., Ho, S. C., Chen, Y. M., Fu, J. H., Cheng, S. Z., & Lin, F. Y. (2009). Greater vegetable and fruit intake is associated with a lower risk of breast cancer among Chinese women. International Journal of Cancer. https://doi.org/10.1002/ijc.24358
-
Freedman, N. D., Subar, A. F., Hollenbeck, A. R., Leitzmann, M. F., Schatzkin, A., & Abnet, C. C. (2008). Fruit and vegetable intake and gastric cancer risk in a large United States prospective cohort study. Cancer Causes and Control. https://doi.org/10.1007/s10552-007-9107-4
-
Breuss, R. (1998) The Breuss Cancer Cure. ISBN: 9780920470565
-
voeding&kankerinfo. Kan ik het risico op prostaatkanker verkleinen door tomaten te eten? Geraadpleegd op 5 december 2018 van http://www.voedingenkankerinfo.nl/kan-ik-mijn-kans-op-het-krijgen-van-prostaatkanker-verkleinen-door-tomaten-te-eten/
-
Nu. NUcheckt: Kan een speciaal dieet kanker binnen enkele weken genezen? Geraadpleegd op 5 december 2018 van https://www.nu.nl/nucheckt/4796310/nucheckt-kan-speciaal-dieet-kanker-binnen-weken-genezen.html