Skórka jabłka - kuracja na odchudzanie

Poza właściwościami oczyszczającymi i wspomagającymi detoks jelit, skórka z jabłka skutecznie przyspiesza metabolizm. Ponadto usprawnia procesy trawienne i działa przeciwzapalnie.
Skórka jabłka - kuracja na odchudzanie
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Skórka jabłka. W naszych artykułach często wspominamy o dobrodziejstwach,które wynikają z jedzenia jabłek wraz ze skórką. Idąc za przysłowiem: “jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie”, zawsze pamiętaj o wszystkich dobrodziejstwach, które może Ci dać nie tyle sam owoc, co skórka jabłka.

Czy wiedziałaś o tym, że stanowi ona bogate źródło składników odżywczych, antyoksydantów i naturalnych kwasów, które w skuteczny sposób wspomagają odchudzanie? Nigdy nie wyrzucaj skórek, które możesz wykorzystać do przygotowania prostej, ale skutecznej kuracji.

Ale czy to naprawdę działa? Przekonaj się sama! Nie masz przecież nic do stracenia. Już po kilku dniach poczujesz się lepiej i dostrzeżesz wyraźne efekty.

Jak skórka jabłka pomoże Ci schudnąć

Jeżeli kupujesz jabłka z hodowli ekologicznej, to używając skórki nie masz powodu do obaw. Gdy jabłka są naturalne i nie zawierają pestycydów, to skórka jabłka może być wykorzystana do przygotowania naszej kuracji odchudzającej.

Skórka jabłka

Nie ma znaczenia jakiego koloru jest skórka jabłka, której zamierzasz użyć. Czy to będzie jabłko zielone, czerwone, czy też żółtawe, zawsze największe wartości owocu ukryte są właśnie w skórce.

Przeczytaj też artykuł: Skórka z jabłka sposobem na ochronę ciała

Kwas ursolowy zawarty w skórce jest bardzo ważnym składnikiem, który pomaga w odchudzaniu. Jeżeli regularnie dostarczasz go do organizmu, to możesz usprawnić wiele aspektów jego działania, między innymi:

  • Kwas ursolowy zwalcza zły cholesterol.
  • Reguluje stężenie cukru we krwi.
  • Według badań przeprowadzonych jakiś czas temu przez grupę badaczy z uniwersytetu w stanie Iowa w USA, kwas ursolowy jest zdolny do spalania kalorii, a co za tym idzie skuteczny w walce z otyłością. Wyniki badań opublikowano na łamach czasopisma “Plos One”.
  • Jest skutecznym narzędziem w walce ze zanikiem mięśni. Istnieje wiele badań potwierdzających, że regularne jedzenie jabłek, a zwłaszcza ich skórki stanowi profilaktykę zaniku mięśni. Zwyczaj ten pomaga szczególnie osobom w podeszłym wieku zachowywać zdrowe i sprawne mięśnie.
  • Skórka jabłka zawiera niewielką ilość sodu, ale stanowi bogate źródło błonnika i wielu witamin. Skutecznie przyspiesza metabolizm, co jest niezbędnym elementem w walce z otyłością. Dzięki działaniu kwasu ursolowego, który dostarcza skórka jabłka, przy odchudzaniu skóra pozostaje jędrna.
  • Skórka jabłka przyspiesza regenerację w przypadku złamań kości.

Skórka jabłka poprawia trawienie i przyspiesza spalanie tłuszczu

  • Działa jako delikatny środek przeczyszczający: dzięki zawartej w skórce pektynie, jabłko usprawnia pracę przewodu pokarmowego, oczyszczając z toksyn i bakterii ścianki narządów wewnętrznych, przez które przechodzi pokarm w fazie trawienia.

Takie oczyszczanie pozwala później znacznie lepiej wchłaniać wartości odżywcze, które dostarczamy do organizmu wraz ze zjadanym pożywieniem.

Przeczytaj też artykuł: 1 jabłko dziennie dla zdrowia!

Regularne jedzenie jabłek wraz ze skórką pomaga też w uwalnianiu tkanki tłuszczowej, usunie także zanieczyszczenia powodujące powstawanie stanów zapalnych. Jest także skuteczne w usuwaniu z organizmu nadmiaru zatrzymanych w nim płynów.

  • Skórka jabłka jest diuretykiem i pomaga w oczyszczaniu organizmu: Jedząc ją regularnie wyeliminujesz przyczynę powstawania stanów zapalnych w okolicy podbrzusza. Poczujesz się o wiele zdrowiej i lżej.
  • Rozwiązanie dla problemów żołądkowych: Ten prosty środek nie tylko poprawi trawienie i przyspieszy Twój metabolizm, ale również usunie przyczynę powstawania stanów zapalnych w organizmie.

Jak przygotować skuteczną kurację

Przepis pierwszy

Składniki

  • Skórki z 3 jabłek
  • 1 laska cynamonu (3g)
  • 1 litr wody
    Sok z jabłek
  • Sok z połowy cytryny
  • 2 łyżki miodu pszczelego (50g)

Sposób przygotowania

  • Do przygotowania naszej kuracji potrzebujemy przede wszystkim trzech jabłek z naturalnej hodowli. Umyj je dokładnie, a następnie obierz. W naszym przepisie wykorzystamy wyłącznie skórki.
  • Teraz gotujemy litr wody, a kiedy zacznie wrzeć, dodajemy skórki z jabłek.
  • Dodaj też laskę cynamonu i pozostaw na ogniu na około pół godziny.
  • Po upływie wyznaczonego czasu wyłącz ogień i pozostaw do ostygnięcia.
  • Następnie cały wywar przelej przez sitko i dodaj miód i sok z połowy cytryny.
  • Napój ten możesz przechowywać w szklanej butelce w chłodnym miejscu. Najlepiej pić go w temperaturze otoczenia wiele razy w ciągu dnia. Pierwszą porcję należy wypić na czczo.

Przepis drugi

Składniki

Sposób przygotowania

  • Zaczynamy oczywiście od umycia jabłek pod bieżącą wodą i obrania ich ze skórki. Po zagotowaniu litra wody, można do niej dodać skórki z jabłek, a także szałwię.
  • Pozostaw wywar na ogniu przez co najmniej pół godziny. Następnie zestaw z ognia i pozostaw na kolejnych 15 minut.
  • Po ostygnięciu wywar należy przelać przez sitko, a następnie dodać sok z pomarańczy i pszczeli miód. Dokładnie wymieszaj i przelej do szklanej butelki.

Oba przepisy są sprawdzone, więc polecamy Ci wybrać jeden z nich lub wypróbować obie wersje. Bardzo dobre rezultaty osiągniesz pijąc wywar przez kolejnych dziesięć dni. Ponadto przestrzegaj diety niskotłuszczowej, a pierwszą porcję zawsze wypijaj na czczo. Kolejne porcje pij przed posiłkami.

Na pewno odczujesz wyraźną różnicę w funkcjonowaniu Twojego układu trawiennego. Szybko pozbędziesz się uczucia spuchniętego brzucha i stopniowo zauważysz ubywanie zalegającej tkanki tłuszczowej. Naprawdę warto wypróbować jedną z dwóch naturalnych kuracji odchudzających.

Nie zastanawiaj się więc i zacznij już dziś!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Chung WS., Meijerink M., Zeuner B., Holck J., et al., Prebiotic potential of pectin and pectic oligosaccharides to promote anti inflammatory commensal bacteria in the human colon. FEMS, 2017.
  • Cargnin ST., Gnoatto SB., Ursolic acid from apple pomace and traditional plants: a valuable triterpenoid with functional properties. Food Chem, 2017. 220: 477-489.
  • Costello RB., Dwyer JT., Saldanha L., Bailey RL., et al., Do cinnamon supplements have a role in glycemic control in type 2 diabetes? A narrative review. J Acad Nutr Diet, 2016. 116 (11): 1794-1802.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.