Rozjaśnianie włosów naturalnymi metodami!
Ten sam kolor włosów z czasem może okazać się nudny. Zdecyduj się na rozjaśnianie włosów!
Jeśli nie jesteś zwolenniczką stosowania chemicznych produktów do farbowania włosów, proponujemy kilka przykładów z szerokiej gamy produktów bazujących na naturalnych produktach, które sprawią, że rozjaśnianie włosów będzie dużo zdrowsze i mniej agresywne dla kosmyków.
Rozjaśnianie włosów domowymi metodami
Rumianek
Przygotuj napar z rumianku. Następnie umyj włosy szamponem i odczekaj, aż całkowicie wyschną lub wysusz je suszarką.
Kiedy napar wystygnie, przelej go do pustej buteleczki ze spryskiwaczem. Przeczesuj włosy, jednocześnie spryskując rumiankiem, a następnie ponownie użyj suszarki. Po godzinie jeszcze raz umyj włosy. Powtarzaj zabieg kilka razy w tygodniu.
Przeczytaj również: Domowe szampony do każdego rodzaju włosów
Cytryna
Do przygotowania mikstury potrzebujesz 1 szklankę świeżo wyciśniętego soku z cytryny i 1/4 szklanki letniej wody. Wymieszane składniki przelej do butelki ze spryskiwaczem i rozpylaj na włosy, aż do całkowitego ich zwilżenia. Zalecamy, by tę mieszankę stosować na nieumyte włosy.
Ponadto przebywaj na 1-2 godziny na słońcu (pamiętaj o nałożeniu kremu ochronnego na skórę!). Możesz wykorzystać ten czas na rozmaite zajęcia, na przykład grilla z rodziną, bieganie, spacer, jazdę na rowerze. Jednym słowem, jakikolwiek rodzaj aktywności, dzięki której nie będziesz musiała siedzieć nieruchomo na słońcu.
Po upływie wymaganego czasu weź prysznic i umyj włosy w normalny sposób. Staraj się używać dobrej odżywki lub kremu ułatwiającego rozczesywanie, ponieważ kwas cytrynowy może nadmiernie wysuszyć kosmyki. Umyj je szamponem, a następnie nanieś odżywkę.
Jajko i piwo na rozjaśnianie włosów
Przygotuj białko jajka i wymieszaj je z połową szklanki piwa. Do przygotowania mikstury przygotowania mikstury nadaje się zarówno jasne, jak i ciemne.
Nałóż miksturę na włosy i pozostaw przynajmniej na godzinę, podczas której powinnaś przebywać na słońcu.
Następnie spłucz zimną lub letnią wodą.
Henna
Przepis ten używały nasze babcie zarówno na rozjaśnianie, jak i przyciemnienie koloru włosów. Zanim jednak nałożysz hennę, pamiętaj o jednej rzeczy – im bardziej jednolity kolor włosów, tym łatwiej uzyskasz pożądany efekt. Jeśli twoje włosy mają różnokolorowe pasemka, henna może nie zadziałać lub jej efekt może być słaby.
Henna jest dostępna w sklepach ze zdrową żywnością i produktami naturalnymi. Wybierz kolor beżowy lub żółty. Pamiętaj, że jest to produkt naturalny i jego działanie nie będzie tak długotrwałe, jak działanie specyfiku opartego na składnikach chemicznych.
- Wymieszaj w naczyniu sproszkowaną hennę z wrzącą wodą i mieszaj, aż do otrzymania gęstej pasty.
- Należy ją nakładać na umyte i suche włosy.
- Nanieś miksturę na włosy używając plastikowych rękawiczek, rozprowadzając ją równomiernie od cebulek po końce. Jednocześnie wykonuj delikatny masaż włosów.
- Następnie owiń głowę folią i pozostaw na kilka godzin. Im dłużej pozostawisz, tym intensywniejszy będzie uzyskany kolor. Na koniec umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę.
Cytryna i rumianek
Jak już wiesz, te dwa produkty są specjalistami od rozjaśniania włosów.
- Wymieszaj świeży sok z jednej cytryny z dwiema łyżkami naparu z rumianku i nałóż na całą długość włosów.
- Pozostaw na 2 godziny, podczas których wystawiaj się na słońce.
- Po upływie tego czasu, normalnie spłucz włosy.
Również możesz wlać do butelki szamponu, którym zwykle myjesz włosy, trochę soku z cytryny z rumiankiem, pozostawić na 10 minut i dokładnie spłukać wodą.
Rozjaśnianie włosów cynamonem
Wymieszaj w naczyniu 3 łyżeczki zmielonego cynamonu z 3 łyżeczkami odżywki do włosów. Mieszaj, aż uformuje się jednolita pasta, którą następnie nałóż na włosy.
Przeczytaj również: Cynamonowa maseczka na zdrowe i piękne włosy – 4 receptury
Zawiń głowę folią lub włóż plastikowy czepek i pozostaw na długo, 6-8 godzin. Po upływie tego czasu, umyj włosy szamponem.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Stallings, A. F., & Lupo, M. P. (2009). Practical uses of botanicals in skin care. The Journal of clinical and aesthetic dermatology, 2(1), 36–40.
- Chen, W., Becker, T., Qian, F. and Ring, J. (2014), Beer and beer compounds: physiological effects on skin health. J Eur Acad Dermatol Venereol, 28: 142-150. doi:10.1111/jdv.12204