Przyzwolenia, dzięki którym będziesz mocniejsza emocjonalnie

· Październik 31, 2016
Chociaż może wydawać się to nieco sprzeczne, to najbardziej wartościowe są przyzwolenia wydawane samej sobie. Wszystko inne powinno być na dalszym planie.

Emocjonalne przyzwolenia – być może nigdy wcześniej o tym nie słyszałaś. Nie uczą o tym w szkole, rodzice też często nie poruszają tego tematu.

Emocjonalne przyzwolenia są bardzo ważne dla odczuwania szczęścia i posiadania zrównoważonego życia. Składają się one z nieskrępowania i emocji, które leczą Cię podczas trudnych chwil.

Wszyscy wiemy, że przez większość czasu, ludzie skupiają się na swoim zewnętrznym życiu. Przykładamy dużą wagę do relacji z innymi ludźmi. Oferujemy swoją najlepszą wersję całemu światu.

Ale czemu by nie zacząć skupiać się na swoim wnętrzu? Uwierz lub nie, ale to jest jak prawdziwe przebudzenie: spojrzenie do środka, by być bardziej wolnym na zewnątrz.

Dzisiaj chcemy odkryć przed Tobą pięć przyzwoleń, które możesz sobie dać, aby wesprzeć swój rozwój osobisty. Zacznij je wprowadzać w życie od dzisiaj. Aby to osiągnąć, potrzebujesz tylko dwóch rzeczy:

Odwagi i pragnienia, by być szczęśliwą.

5 przyzwoleń dla emocjonalnego rozwoju

W pracy dostajemy przyzwolenia na wizytę u lekarza lub rozwiązanie kwestii biurokratycznych. Czasami sami pozwalamy sobie na pewne kaprysy: wypad na miasto ze znajomymi, kupno książki, nabycie nowej sukienki czy pójście późnym wieczorem na spacer…

Ale…czy są przyzwolenia na szczęście? Kiedy ostatni raz powiedziałaś sobie: „Zamierzam być szczęśliwa!”? Wiemy, że nie jest to łatwe – trudno uwolnić się od obowiązków, aby robić to, czego naprawdę się chce.

Kluczem jest tutaj równowaga i przede wszystkim dawanie sobie przyzwolenia na bycie szczęśliwym we wszystkim, co się robi. Zwracaj uwagę na te pięć kluczowych rzeczy.

Ptak na dłoni

1. Daję sobie przyzwolenie na bycie tym, kim jestem i niezmienianie tego dla nikogo

Możesz być zaskoczona, ale ludzie zmieniają się bardzo często z powodu zewnętrznych nacisków. Czasami relacja może być burzliwa i skomplikowana, ograniczając wiele indywidualnych cech charakteru.

  • Przestajesz być sobą i stajesz w czyimś cieniu. Zapominasz, aby o siebie dbać i w końcu żyjesz z większą ilością lęków aniżeli nadziei.
  • Nie zmieniaj się dla nikogo. Broń tego, kim jesteś, swoich wartości i wewnętrznego piękna. Daj sobie przyzwolenie do celebrowania swojej osobowości bez konieczności poświęcania czegokolwiek z samej siebie.

2. Daję sobie przyzwolenie do uczuć i zrozumienia

To się zdarza bardzo często: czujesz się sfrustrowana, jesteś na kogoś zła, zraniona lub rozczarowana. Zamiast rozplątać ten węzeł negatywnych uczuć, trzymasz je głęboko w sercu.

  • Udajemy, że nic się nie stało, że „wszystko jest ok”, kiedy w rzeczywistości tak wcale nie jest.
  • Nie rób tego – udziel sobie przyzwolenia do odczuwania, rozumienia, wyrażania się i uleczenia. Emocjonalna wolność jest niezbędna w budowaniu szczęścia.
  • Z drugiej strony, zrozumienie swoich uczuć i wiedza, jak mogą one wpływać na pewne rzeczy oraz ludzi, pozwala Ci poznawać siebie coraz lepiej. Daj sobie pozwolenie na zagłębianie się w swoje najciemniejsze zakamarki, wywlecz je na światło, a następnie ulecz.

Bez wątpienia coś zmusi Cię to stawienia czoła swoim strachom i nierozwiązanym sprawom, które gnębiły Cię w przeszłości.

Namalowana twarz kobiety

3. Udziel sobie przyzwolenia na szukanie tego, czego chcesz

Zanim zaczniesz szukać tego, co Cię uszczęśliwi, musisz najpierw być pewna tego, czego tak naprawdę chcesz. To ciekawe, ale wielu ludzi żyje z poczuciem pustki wewnątrz, ponieważ nie znają swoich priorytetów i nie wiedzą czego potrzebują, by osiągnąć szczęście.

  • Daj sobie przyzwolenie na odnalezienie wewnętrznego spokoju. Nie pozwól nikomu, aby go zakłócił i zmusił Cię do robienia rzeczy, które są sprzeczne z Twoimi wartościami.
  • Daj sobie przyzwolenie, by każdy dzień był wartościowy. Nieistotne, czy masz jakieś zobowiązania lub powinności: daj sobie godzinę lub dwie na coś, czego chcesz.
  • Ustal cele, o które chcesz walczyć; posiadaj krótko- i długoterminowe marzenia.
  • Skup się na swoim życiu tak, żeby za każdym razem po otwarciu oczu mieć klarowne cele, do których warto dążyć.

4. Zawsze dbaj o swoje prawo do posiadania własnej opinii i wyrażania się

Nie bądź cicho – każdego dnia swojego życia praktykuj szczerość. Tylko w ten sposób osiągniesz równowagę emocjonalną pomiędzy tym, co myślisz i czujesz, a tym co robisz i mówisz.

Kobieta i lew

5. Daj sobie przyzwolenie na zamknięcie niektórych rozdziałów

Kończenie cyklów i zamykanie rozdziałów wcale nie jest łatwe. W rzeczywistości wielu ludzi sobie z tym nie radzi. Myślą, że lepiej jest pozostać cicho i być biernym w dynamicznym świecie, co czyni ich nieszczęśliwymi, ponieważ to wszystko, co mają.

Nie rób tego: udziel sobie przyzwolenia na szczęście i bądź zdolna do rezygnowania z rzeczy, które Cię hamują, ranią lub Ci nie odpowiadają.

Zamknij rozdziały i powiedz „tak” lepszym zmianom, które nadchodzą, ponieważ przynoszą one nowe nadzieje oraz okazje na szczęście. Wybierz wzrost od wewnątrz, aby osiągnąć szczęście na zewnątrz.

Od dzisiaj dawaj sobie opisane tutaj przyzwolenia.