Przytulanie ukoi twoje emocje

· Czerwiec 21, 2016
Wymienianie uścisków może być najlepszym lekarstwem. To potężne narzędzie w kojeniu duszy, pokonywaniu niepewności i odpychaniu paraliżujących obaw.

Jakie to wspaniałe uczucie być przytulanym i czuć uniesienie od stóp do głów, zamknąć oczy i czuć spełnienie, aż do wnętrza swojego istnienia. Dlaczego? Ponieważ przytulanie jest gestem, który może przełamać lęk, podbudować, zacieśnić więzy, pozwolić ci się zrelaksować i pozostać spokojnym.

Ciepło, które przekazujemy w szczerym uścisku jest porównywalne do żaru ogniska, wszak przytulanie sprawia, że czujemy się jak w domu.


Uścisk najlepszym lekarstwem dla ukojenia duszy

 

Przytulanie

Cokolwiek nam się przydarzy, uczucie w uścisku ciepła kogoś, komu na nas zależy jest nieodzowne dla naszego dobrego samopoczucia oraz lepszego nastawienia w trudnych chwilach. Jest to coś naprawdę prostego, ale niekiedy może być trudne do znalezienia.

Mały uścisk może osuszyć wiele łez, niewielkie dobre słowo może wypełnić cię radością, a mały uśmiech może zmienić świat. To małe rzeczy wypełniają nasz świat pokojem i miłością…

Przytulanie to supermoc, którą wszyscy posiadamy, wspaniałe lekarstwo na złamane serce, zawód, porzucenie lub zdradę.

Zatem kiedy tylko możemy, powinniśmy jak najlepiej wykorzystywać terapię przeciw niepewności, która jest dla nas dostępna, radość miłości, zaklęcie, spotkanie dwóch ciał w wyrazie uczucia, towarzystwa i ciepła.

Intymny uścisk
Uściski przeganiają obawy

W objęciu dwóch dusz tkwi prawda i ofiara wzajemnego bezpieczeństwa w stawianiu czoła przeszkodom, dodanie siły do walki z problemami życia, składaniu solidnych fundamentów naszych uśmiechów.

Przytulanie pomaga nam pamiętać, że możemy pokonać przeciwności losu oraz, że nie jesteśmy sami. Wypełnia nas radością. Uściski mogą być wymieniane z taką siłą, że będzie nam się wydawać, że kości nam pękną, lecz w rzeczywistości będzie to bardzo budujące.

Bez wątpienia, przytulanie do szczególne połączenie, które przekazuje uleczającą wiadomość. To najlepsza terapia na odnowienie uczuć, uspokojenie emocji i komunikację z innymi oraz samym sobą.

Spajanie naszych ciał w uścisku pomaga nam być bardziej cierpliwymi, zrelaksować się i poczuć potrzebnymi, wszystko to wzmacnia naszą samoocenę, miłość do samych siebie oraz zdolność do stawiania czoła przeciwnościom i lękom.

Uścisk z przyjaciółmi

Przytulanie jest niezbędne do przetrwania

Czy kiedykolwiek uspokajałeś emocje przytulaniem się? Czy czułeś ciepło? Gratulowałeś sobie swoich osiągnięć? To intymne objęcie jest konieczne, by być dobrze odżywionym, by wyłamać się ze swojej skorupy, wydostać się z zimna i pracować nad sztuką miłości samego siebie, by zbliżyć się do swojego prawdziwego ja.

Samoprzytulaniem otwieramy się dla siebie, łączymy wnętrze z zewnętrzem i pozwalamy sobie na poruszenie. To proste: Obejmij siebie, a obejmiesz swoje życie.

Jeśli się przytulasz, kochasz siebie. Jeśli siebie kochasz, to znasz siebie. Unieś ręce i uwolnij emocje, by być bliżej dobrego życia.

Dzięki samoprzytulaniu możemy uchronić się przed fałszywą miłością, zależnością, przesadną idealizacją i wszystkim co zubaża, osłabia i pomniejsza naszą odwagę i dobre samopoczucie.

Dziecięca miłość

Uścisk sprawia, że smutek opuszcza ciało

W wielu momentach naszego życia, te drobne uściski mogą zrobić wielką różnicę. Jak mówią, smutne oczy potrzebują mniej pytań i więcej uścisków, a czasami jest to wszystko, czego nam trzeba.

Kiedy ktoś ma umrzeć, nie żałują zbyt wielu uścisków, by przekazać swoją energię i uczucie. W tych chwilach, żałujemy zaniedbywania tych, których kochamy, nadmiernej pracy oraz nieokazywania uczucia każdego dnia.

To wspaniała lekcja, którą musimy zrozumieć, by więcej się przytulać, potem dawać i odbierać uściski, kiedy potrzebujemy tej witaminy, by ożywić nasze ciało i umysł. To coś, czego nigdy nie zapomnisz.