Pragniesz by włosy rosły szybciej?

Sierpień 29, 2015

Długie, mocne i lśniące włosy to marzenie chyba każdej kobiety, niestety nie wszystkim udaje się to osiągnąć. Czasem powodem jest nieodpowiednia pielęgnacja naszej czupryny, niedostateczne nawilżenie i nieprawidłowy sposób szczotkowania. Dlatego też, tym razem poznamy kilka prostych sztuczek jak sprawić, by włosy zwiększyły swoją objętość, stały się miękkie i zdrowe.

Jak dbać o włosy?

Regularne szczotkowanie

Może okazać się, że to klucz do poprawy kondycji Twoich włosów. Szczotkuj włosy przynajmniej trzy razy dziennie przez przynajmniej 15 minut. Wpływa to korzystnie na skórę głowy i na same włosy, niczym masaż wykonany przez profesjonalistę. Dzięki tej prostej, a tak często zapominanej czynności, staną się one mocniejsze i zdrowsze, a oprócz tego zaczną rosnąć szybciej.

Podcinanie końcówek

2#:Koncowki wlosow-włosy.jpg

Wszyscy specjaliści zgodnie potwierdzają, że regularne podcinanie włosów przynosi same korzyści, jednak nie wszystkie z nas o tym pamiętają lub znajdują na to czas. Od tego momentu tę radę powinniśmy sobie wziąć do serca, ponieważ podcinanie końców co trzy miesiące stymuluje wzrost nowych włosów i regeneruje stan tych, które już mamy. Trzeba pamiętać, że rozdwojone i pootwierane końcówki mogą powodować uszkodzenie całego włosa, aż do cebulki.

Masaż ciepłym olejem

Podobny zabieg powinien być przeprowadzany przynajmniej dwa razy w tygodniu, szczególnie gdy włosy są suche i zniszczone. Najlepiej wykorzystać olej z migdałów, który dzięki swoim właściwościom nada im gładkości i miękkości.

Wcieranie drożdży

3#:Drozdze-włosy.jpg

Drożdże piwne świetnie sprawdzą się jako codzienny kosmetyk do włosów. Wcieraj je w skórę głowy, wykonując przy tym delikatny masaż oraz w całą długość włosów. Dzięki temu będą rosnąć szybciej, znacznie zdrowsze i mocniejsze.

Terapia cebulowa

Jeżeli chcesz, aby Twoje włosy rosły szybciej do szamponu, którym myjesz głowę, wskazane jest dodać rozdrobnioną cebulę lub sok cebulowy. Jeśli martwisz się nieprzyjemnym zapachem, który później pozostaje, jest to zupełnie niepotrzebne! Zapach cebuli zniknie w miarę wysychania włosów.

Olejek rozmarynowy

4#:Rozmaryn-włosy.jpg

Olejek rozmarynowy wraz z oliwą z oliwek wymieszany w równych proporcjach należy ogrzać przez kilka minut, a następnie pozostawić na kilka dni. Po upływie wskazanego czasu po każdej kąpieli zaleca się wykonywanie delikatnego masażu skóry głowy przy użyciu uzyskanego preparatu.

Nie używaj gorącej wody

Aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów, wzmocnić je i uzdrowić należy zrezygnować z płukania ich gorącą wodą. Pozostawia ona bowiem otwarte końcówki, osłabiając tym samym włosy i prowokując ich częstsze wypadanie.

Naturalne sposoby na szybszy porost włosów

  • w misce umieść trzy łyżki oliwy z oliwek, podgrzej je i wykonując delikatny masaż, wetrzyj w skórę głowy. Po 10 minutach zabiegu, wypłukaj dokładnie włosy i ciesz się ich miękkości.
  • staraj się jeść dużo pokarmów, w których znajdują się białka (ryby, jaja, mięso). Wspomoże to porost włosów, a na dodatek wzmocni je i doda im blasku.
  • codziennie używaj mieszanek olejków eterycznych takich jak olejków z dzikiej róży, lawendowego, z jojoby i tymianku (po trzy krople każdego) do masażu zarówno skóry głowy, jak i wcieraj je we włosy.
  • w połowie litra wody rozcieńcz jedną szklankę octu jabłkowego i użyj preparatu do spłukania głowy po jej umyciu. Mieszanka ta powoduje, że włosy zaczynają rosnąć szybciej.
  • postaraj się usunąć produkty, które zawierają silikon. Zatykają one mieszki włosowe, uniemożliwiając tym samym ich normalny wzrost.
  • nie myj głowy codziennie! Zaleca się mycie jej trzy razy w tygodniu, w ten sposób stymulowana jest produkcja naturalnych olejków, które je wzmacniają.
  • włosy nie powinny być szczotkowane, gdy są mokre. Należy odczekać do ich całkowitego wyschnięcia.
WIĘCEJ DLA CIEBIE