Pozbądź się Stresu na 7 Sposobów!

· Czerwiec 20, 2015

Jednym z najgorszych wrogów Twojego zdrowia jest nadmiar stresu. Problemy z sercem, ryzyko zawału serca, słaby system odpornościowy… jak się przed tym wszystkim chronić? Należy dokonać zmiany wielu nawyków. Kiedy wracasz do domu, zawsze masz mnóstwo spraw do załatwienia, ale warto poświęcić choć chwilę na odpoczynek, dlatego w tym artykule podajemy Ci kilka prostych sposobów na złagodzenie stresu po powrocie do domu.

Dzieci, prace domowe, gotowanie… powrót do domu często wiąże się z nieskończoną ilością zadań, które oznaczają przedłużenie Twojego dnia pracy. Jeśli dodatkowo masz na głowie dużo innych problemów i zmartwień, oznacza to dla Ciebie więcej szkodliwego stresu na co dzień, co może prowadzić do błędnego koła, od którego trudno jest uciec. Co powiesz na zmianę takiego stanu rzeczy? Spróbuj wprowadzić następujące zmiany w Twoim życiu, a zażegnasz stres na zawsze!

Pozbądź się stresu po powrocie do domu: kilka prostych porad

1. Zdejmij buty

2#zdejmij-buty

Wiele osób twierdzi, że jest to niezdrowe. Ale nie ma nic lepszego, niż przybycie do domu po ciężkim dniu pracy i zdjęcie obuwia – ten spokój ducha, ta harmonia połączona z radością… Chodzenie boso, aktywuje wiele funkcji życiowych Twojego organizmu: pobudza krążenie, wspomaga układ krwionośny, wzmacnia układ nerwowy, zmniejsza stres… zwłaszcza, jeśli chodzisz boso po trawie czy piasku. To relaksujące doświadczenie, które możesz wdrożyć natychmiast po powrocie do domu.

2. Zwiększ samoświadomość

3#:stresu.jpg

Po powrocie do domu pamiętaj, że Twoje obowiązki zawodowe już tutaj nie obowiązują. Musisz umieć oddzielać te dwa światy: życie osobiste i zawodowe. Kiedy już jesteś w domu, wiedz, że to jest Twój czas i Twoje życie, to prawdziwe, w którym są Twoi bliscy i gdzie dzieją się najważniejsze dla Was sprawy. Należy korzystać z tego czasu i spędzać go z bliskimi, zapominając na chwilę o życiu zawodowym.

3. Idź na spacer

4#:stresu.jpg

Pół godziny w zupełności wystarczy, nie potrzeba Ci nic więcej. Wybierz się do pobliskiego parku, spaceruj po okolicy, aby rozładować napięcie, ćwiczyć kondycję i dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość endorfin, w celu usunięcia szkodliwych toksyn, aktywowania całego ciała i zapewnienia odpoczynku dla umysłu. To nic nie kosztuje, a jest świetnym sposobem na to, aby uwolnić się od stresu. Jeśli masz taką możliwość, spaceruj z bliską Ci osobą lub znajomym.

4. Krótka drzemka

5#:stresu.jpg

Nie musisz spać przez okrągłą godzinę, 15 lub 20 minut drzemki w zupełności wystarczy, aby odzyskać niezbędną energię, obudzić się bardziej przytomnym i rozładować napięcie. Nie trzeba nawet zapadać w głęboki sen. Wystarczy, że położysz się na kanapie, odprężysz i zamkniesz oczy na zaledwie kilka minut, w czasie których Twój oddech stanie się wolniejszy, a Ty sama skutecznie pozbędziesz się stresu, wstaniesz zrelaksowana i gotowa do działania.

5. Relaksująca kąpiel

6#:stresu.jpg

Niewiele jest rzeczy równie przyjemnych, co ciepła i relaksująca kąpiel. Poświęć co najmniej pół godziny na gorącą kąpiel w wannie lub stań pod prysznicem. Poczuj głęboki relaks i ulgę, jaką zostaje otulone Twoje ciało. Rozluźnij swój system nerwowy, uśmierz ból i lecz stany zapalne, pozbądź się z organizmu wszelkich toksyn…

6. Nie rób dwóch rzeczy na raz

7#:stresu.jpg

Po przybyciu do domu, od razu zabierasz się za gotowanie, jednym okiem doglądając dzieci, jednocześnie prasując i spoglądając na kalendarz, myśląc o tym, co trzeba zrobić jutro… Brzmi znajomo? Staraj się pamiętać, że wykonywanie zbyt wielu czynności naraz, nie sprzyja uzyskaniu równowagi i utrzymaniu spokoju przy jednoczesnym tworzeniu nowych sytuacji, które mogą okazać się stresujące.

7. Zmęczenie psychiczne

8#:stresu.jpg

Poświęć dziesięć minut na relaks, myśląc o własnych sprawach. Przeznacz ten czas w całości dla siebie, oddając się myśleniu o chwili obecnej i o tym, co chcesz robić w przyszłości. Doceniaj wszystko co masz i wspominaj dobre chwile. Czasami stres powoduje, że tracisz z oczu wszystko to, co dla Ciebie ważne, tak, że już dłużej nie wiesz, jakie są Twoje priorytety. Twoje zdrowie jest najważniejsze. Zrelaksuj się, szczerze uśmiechnij i wyobrażaj sobie przyjemne rzeczy. To naprawdę łatwe.