Pozbądź się płytki nazębnej – 5 sposobów

· Lipiec 27, 2015
Aby cieszyć się dobrym zdrowiem naszej jamy ustnej, powinniśmy myć zęby przynajmniej około 2 minut, a także używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania ust.

Twoje usta są jedyną częścią ciała, które nie mają naturalnego mechanizmu oczyszczania się. To sprawia, że ​​są idealnym miejscem dla bakterii. Można przeczytać, że około 600 gatunków bakterii czyha w ustach, a wiele z nich jest przywiązanie do powierzchni zębów. Dowiedz się o 5 sposobach usuwania płytki nazębnej, które naprawdę działają.

Usuwanie płytki nazębnej

1. Szczoteczka do Zębów

Twoją pierwszą linią obrony przed płytką nazębną jest oczywiście szczoteczka do zębów. Aby zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej, trzeba myć zęby co najmniej dwa razy dziennie przez 2 minuty pastą do zębów z fluorem, zwracając szczególną uwagę na powierzchnie zębów i języka. Włosie szczoteczki powinno być miękkie, krótkie i pionowe. Zęby należy szczotkować delikatnie, bez dużego nacisku.

2#:płytki-nazębnej.jpg

Kiedy skończysz, wypłucz szczoteczkę, otrząśnij i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Według Howarda Sesemanna, prezesa American Academy of Cosmetic Ortodontics, nie ma znaczenia, czy używasz ręcznej lub elektronicznej szczoteczki tak długo, dopóki stosujesz odpowiednie techniki szczotkowania zębów, unikniesz płytki nazębnej.

2. Nić Dentystyczna

Nić dentystyczna jest kolejnym fantastycznym środkiem do usuwania płytki nazębnej. Bakterie mają tendencję do zalegania między zębami, a nawet najbardziej staranne szczotkowanie zębów nie może usunąć wszystkich. Oto, gdzie nić dentystyczna wchodzi do gry. Eksperci zalecają użycie nici co najmniej raz dziennie. Użyj około 45 centymetrów nici owiniętej wokół palców wskazujących w celu oczyszczenia wszystkich zębów dookoła.

3. Płyn do Ust

3#:płytki-nazębnej.jpg

Kolejny ważny krok, aby usunąć większą część płytki nazębnej, to zastosowanie płynu do ust. Po szczotkowaniu i nitkowaniu zębów, dobry płyn do płukania zdezynfekuje usta. Niektóre płyny do płukania mają substancje do zwalczania płytki nazębnej, jak fluor, glukonian chlorheksydyny, cytrynian cynku i triklosan, ale te przepisane na receptę są znacznie silniejsze. Należy pamiętać, że wiele płynów ma wysoką zawartość alkoholu, więc jeśli masz dzieci, najlepiej kupić zupełnie naturalne płukanki. Szukaj produktów z olejkiem miętowym, olejkiem z drzewa herbacianego lub ekstraktem z grejpfruta.

4. Właściwa Dieta

Niektóre produkty są szkodliwe dla płytki nazębnej. Soda, batony, babeczki, itp.. Inne pokarmy mogą być dobre dla ciała, ale nie są tak dobre dla twoich zębów. Ciemne owoce na przykład, mogą zwiększać ilość bakterii i powodować przebarwienia zębów ze względu na wysoką zawartość cukru i kwasu (mimo naturalnego cukru jest znacznie mniej szkodliwy niż cukier rafinowany). Warzywa są jednak dobre dla całego ciała. Posiadają one niską zawartość cukru i kwasów, dlatego nie spowodują powstania płytki nazębnej i plam, a jeśli są chrupiące, gryzienie i żucie będzie oczyszczać zęby i produkować użyteczną ślinę, która jest naturalnym obrońcą przed płytką nazębną.

5. Odwiedzaj Dentystę 2 Razy w Roku

Aby uzyskać najlepsze efekty szczotkowania zębów, używania nici dentystycznej i płukania jamy ustnej, odwiedź stomatologa dwa razy w roku. Poza dokładnym czyszczeniem dentysta zidentyfikuje problematyczne punkty i powstrzyma parodontozę, choroby dziąseł i jamy ustnej. Jeśli jesteś osobą, która jest szczególnie podatna na gromadzenie się płytki nazębnej, dentysta może również nałożyć cienką warstwę laku szczelinowego na powierzchnie żujące zębów.