Pomyślne życie? 5 kroków, które do niego doprowadzą

· Grudzień 6, 2017

Pomyślne życie dość ogólnie pojęcie, pod którym kryje się po prostu cudowna wręcz umiejętność ustalania sobie samemu priorytetów o cechach pozytywnych zamiast skupiania się na wszelkiego rodzaju negatywnych aspektach codzienności.

Krótko mówiąc, chodzi tutaj o to, by odczuwać wdzięczność za wszystko, co udało Ci się w życiu osiągnąć, będąc jednocześnie znacznie bardziej świadomym własnych możliwości. A co za tym idzie, łatwiej Ci będzie dzięki temu zacząć żyć pełnią życia i odczuwać satysfakcję oraz szczęście.

Ta koncepcja, która może wydawać się prosta na pierwszy rzut oka, zawiera w sobie jednak pewne głębokie idee, które powinny znaleźć odzwierciedlenie w Twoim życiu codziennym. Żyjemy w społeczeństwie, w którym kupowanie dóbr materialnych i zarabianie pieniędzy jest równoznaczne z odniesionym sukcesem.

To tutaj bycie pięknym, wysportowanym, nieskazitelnym od strony czysto fizycznej jest synonimem sukcesu społecznego i oznacza pomyślne życie.

Ale jak my się tu znaleźliśmy? Dlaczego nastolatek bez najnowszego telefonu komórkowego czuje się sfrustrowany? Dlaczego nienawidzimy siebie, gdy tylko gabaryty naszego własnego ciała nie pasują do „idealnego wzorca” lansowanego przez media? Odpowiedź na to pytanie może być naprawdę prosta.

Satysfakcja a Pomyślne życie

Zapewne mamy po prostu niewłaściwie ustawione wartości w życiu.

Musimy w tym momencie znacząco przekonstruować nasze procesy myślowe. Dzięki temu będziemy w stanie zacząć odczuwać prawdziwą wolność i niezależność. A jednocześnie staniemy się bardziej wrażliwi na to, co jest naprawdę ważne dla nas i co w naszym rozumieniu stanowi pomyślne życie oraz klucz do niego.

Sugerujemy zastanowienie się nad tym zagadnieniem. Aby Cię ku temu zachęcić, zaprezentujemy Ci dziś 5 różnych aspektów, które z pewnością pomogą Ci uzyskać pełniejsze, szczęśliwsze i pomyślne życie. Zapraszamy więc do lektury!

1. Kontroluj swoje potrzeby konsumpcyjne i zdefiniuj, czym jest dla Ciebie pomyślne życie

Wszyscy staramy się uwzględnić wszelkie kwestie, które stanowią podstawę hierarchii ludzkich potrzeb, zgodnie z modelem Abrahama Maslowa.

Aspekty, takie jak bezpieczeństwo naszego domu, dostęp do jedzenia, odzieży i zasobów niezbędnych do zapewnienia sobie rozwoju oraz dobrego zdrowia są niezbędnymi i rzeczywistymi priorytetami, których spełnienie tak naprawdę zapewnia nam pomyślne życie.

Ale jednak we współczesnym społeczeństwie pojawia się inny, niezwykle istotny (a przynajmniej sprawiający takie wrażenie) aspekt. Jest nim rozbuchany konsumpcjonizm.

Żyjemy w rzeczywistości, w której często zaniedbujemy to, co już mamy, a zamiast tego koncentrujemy nasze zainteresowanie na tym, czego nam brakuje.

Szczęście a Pomyślne życie

A czasami naszym zdaniem brakuje nam tylko najnowszego modelu telefonu komórkowego, bardziej luksusowego i drogiego samochodu, modnych ubrań… Wszystko to może doprowadzić do tego, o czym wspomnieliśmy wcześniej: pojawienia się poczucia odniesienia sukcesu lub podwyższenia swojego statusu społecznego.

Chcemy, aby inni ludzie czuli, że jesteśmy „na czasie”, tak jak my sami jesteśmy częścią tej sztucznej homeostazy, która jest tak powszechnie spotykanym zjawiskiem w dzisiejszym świecie. Pomyśl o tym na spokojnie.

Zastanów się, czy pomyślne życie rzeczywiście opiera się na tych sztucznie wytworzonych potrzebach, czy też czasem nie powinieneś wziąć pod uwagę bardziej rzeczywistych kwestii.

2. Naucz się odczuwać wdzięczność

Jednym ze sposobów, aby zacząć prowadzić naprawdę w pełni pomyślne życie jest odczuwanie wdzięczności za to, co już masz. To coś, o czym nie myślimy zbyt wiele, coś, czego nie cenimy zbyt wysoko, choć tak naprawdę właśnie powinniśmy to robić.

Przede wszystkim bądź wdzięczny za swoją integralność. Bądź wdzięczny za własne istnienie. Samo przecież życie i możliwość pojawienia się na tym świecie jest niesamowitą rzeczą. Każdego dnia, gdy będziesz świadom tego faktu, nowe możliwości mogą znienacka pojawić się na Twojej drodze.

Dzięki temu nastawieniu możesz sobie pomóc, ale bądź przy tym zawsze szczęśliwy.

Uświadom sobie także , jakie wspaniałe rzeczy masz wokół siebie. Czy to rodzina, czy też przyjaciele, są to bez wątpienia prawdziwe skarby, które oferują Ci autentyczne, codzienne pomyślne życie. Choć na pewno tego nie dostrzegasz.

3. Pomyślne życie obejmuje najprostsze, najbardziej podstawowe rzeczy

Pomyślne życie nie musi wcale oznaczać, że saldo Twojego konta bankowego ma na końcu wiele zer i sporo cyfr przed nimi. Nie oznacza to również niezliczonego grona znajomych w sieciach społecznościowych, ani też kolekcjonowania najnowszych ubrań w szafie, biżuterii w szufladach ani drogich samochodów w garażu.

Sekret szczęścia można znaleźć w docenieniu najprostszej, najbardziej podstawowej rzeczy, która pojawia się w twoim codziennym życiu. Niech to będzie ta pełna przyjemności chwila spędzona z przyjacielem, zrobienie czegoś dobrze i bycie dumnym z siebie lub nawet samotny spacer i obcowanie z naturą.

Jest to przestrzeń, w której istniejemy w pełni prawdziwie, prowadząc wspaniałe, pomyślne życie.

4. Przestań skupiać swoje życie na tym, czego ci brakuje

Wiemy, że przestawienie się na zupełnie nowy proces myślowy w życiu codziennym nie będzie łatwym zadaniem. Wynika to z tego, że żyjemy w czasach niedoboru, czy też pewnego kryzysu, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie.

Dobra praca nie przekłada się zatem na pomyślne życie, a nierówności społeczne są powszechne w wielu miastach świata. Posiadanie własnego domu jest często przywilejem lub też aspiracją wymagającą ogromnych, często niewspółmiernych poświęceń lub inwestycji.

Wolność a Pomyślne życie

Może nie masz doskonałego ciała jak z folderu reklamowego, idealnego związku lub pracy, która pozwala błyszczeć Twoim zdolnościom i wykorzystuje w pełni Twoje zalety. Ale wyjaśnijmy sobie to wyraźnie: nie możesz skupić się TYLKO na swoim życiu i na tym, czego w nim brakuje. Jeśli to zrobisz, utopisz swoją rzeczywistość w odmętach poważnego niezadowolenia.

Doceń to, co masz, bądź wdzięczny życiu za swoje osiągnięcia i zobacz swoją rzeczywistość w nowym, pełnym nadziei świetle. Pomyślne życie to życie pełne nowych możliwości, ale zobaczysz je tylko wtedy, gdy poczujesz się godny, spokojny i będziesz mieć dobre poczucie własnej wartości.

5. Wypromuj u siebie inny rodzaj świadomości skierowanej na pomyślne życie

Co rozumiemy przez pomyślne życie? Jest to coś, co pozwala nam rozpocząć zupełnie nowy rodział w naszej codzienności. Będzie to czas pozytywności, potwierdzający słuszność naszych marzeń, pragnień i nadziei.

Pomyślne życie wewnętrzne jest najlepszym i jedynym sposobem, aby do tego dotrzeć. Dojście do niego może zająć nam trochę czasu, ale dzięki odrobinie samozaparcia możesz zmienić swój sposób myślenia nawet o 180 stopni.

Bo tylko wtedy, gdy czujesz się pewny siebie, pełen miłości i szacunku dla samego siebie, będziesz w stanie ruszyć w kierunku osiągnięcia tych wszystkich rzeczy, o których marzysz i które dadzą Ci poczucie spełnienia. Wykorzystaj to w praktyce: naucz się rozwijać swoje pomyślne życie, zaczynając od tego, co już jest w Tobie.

Grafika tytułowa pochodzi ze zbiorów serwisu wikiHow.com