Polepsz swoją pamięć w naturalny sposób

Czerwiec 1, 2015

Zbyt odważne byłoby stwierdzenie, że na problemy z pamięcią narzekają tylko starsi. W rzeczywistości, pamięć może zawodzić w każdym wieku, i każdemu z nas mogą przytrafiać się w niej luki, przez co czasami możemy popaść w mniejsze czy większe tarapaty. W tym artykule omówimy jak poprawić naszą pamięć z pomocą kilku naturalnych sposobów.

2#:pamięć.jpg

Z upływem lat, nasza pamięć jest coraz mniej chłonna i zapominamy coraz więcej faktów z przeszłości. Starsi ludzie czasem boją się, że jeśli nie kojarzą jakichś faktów, może rozwijać się u nich choroba, ale oczywiście zapominanie jest całkowicie naturalne, a postępujące problemy z pamięcią niekoniecznie muszą świadczyć o tej poważnej chorobie. To jest po prostu naturalny proces degradacji mózgu, z którym każdy z nas musi się zmierzyć wraz z upływem lat.

Pamięć – Jak zapobiegać jej utracie?

Dbanie o pamięci jest możliwe dzięki jedzeniu odpowiednich pokarmów, dlatego utracie pamięci można zapobiegać w zupełnie naturalny sposób.
3#:pamięć.jpg

  • Pokarmy bogate w antyoksydanty: to całe szerokie spektrum produktów spożywczych, które mogą pomóc nam nie tylko zapobiegać utracie pamięci, ale także ją udoskonalać. Przeciwutleniacze są to bardzo związki, które zapobiegają degradacji (utlenianiu) komórek.
  • Kwasy tłuszczowe omega-3: pomagają chronić komórki przed trwałym uszkodzeniem. Można je znaleźć w rybach i suszonych owocach . To niezwykle silne składniki odżywcze, które działają jak tarcza dla organizmu, oraz chronią mózg. Dlatego też są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o poprawę pamięci.
  • Miłorząb japoński lub żeń-szeń: są to bardzo dobrze znane zioła lecznicze. Popularność na całym świecie zdobyły ze względu na swój pozytywny wpływ na zdrowie mózgu. Te dwie rośliny mają zdolność do poprawy funkcji poznawczych, jak również w znaczący sposób wspomaga pamięć  u osób w średnim i podeszłym wieku.

Przecież każdy z nas chce być zdrowy! Dodanie kilku pokarmów do swojej diety to zadanie niewymagające kompletnie żadnego wysiłku. Zdrowia, zrównoważona dieta, składająca się także z owoców i warzyw, jest niezbędna do dobrego zdrowia nie tylko mózgu, ale i w ogóle. Staraj się, aby Twój umysł zawsze był czymś zajęty – dotyczy to zwłaszcza osób starszych, którym niestety w dużym stopniu doskwiera samotność. Jeśli trudno Ci znaleźć towarzystwo, możesz również zająć się czytaniem lub jakimkolwiek innym hobby, nawet jeśli będzie to uczenie się jednego trudnego słowa ze słownika dziennie.

WIĘCEJ DLA CIEBIE