Piękne ciało, dzięki tym 9 sposobom

Chciałabyś zrzucić parę kilogramów, być zdrowa i czuć się lepiej? Naucz się, jak osiągnąć te wszystkie cele za pomocą 9 małych, nieraz oczywistych sekretów, o których jednak zbyt często się zapomina.

Aby uzyskać piękne ciało, potrzeba przede wszystkim siły woli oraz determinacji. To powinno być bardziej podejście do życia, aniżeli wysiłek. Twoim celem jest idealna waga i zdrowie? Dobrze trafiłaś!

Kwestia marzeń o idealnej figurze powinna być mimo wszystko poparta realistycznym podejściem. Należy wziąć pod uwagę wiek, metabolizm i kilka innych kwestii, które wpływają na to jak wygląda twoje ciało.

Akceptacja swojego ciała to pierwszy krok. Następnie należy stawiać kroki ku lepszemu wyglądowi, by tracić kolejne kilogramy i ujędrnić niejędrne ciało.

Utrata wagi w zdrowy sposób i docenianie swojego piękna będzie możliwe, jeśli wprowadzisz w życie proponowane przez nas punkty. To całkiem proste, a Ty poczujesz się o wiele lepiej.

9 strategii na piękne ciało

jabłko przeważa nad ciastkiem

1. Musisz zjeść dobre śniadanie

Dobre śniadanie nie oznacza wyjścia z domu po samej kawie i ZDECYDOWANIE nie oznacza rezygnacji ze śniadania. Pamiętaj:

  • Twoje ciało jest właśnie po ok. 8 godzinach bez jedzenia i należy utrzymywać stabilny metabolizm.
  • Na dobre śniadanie składa się błonnik, witaminy i oczywiście białko. W innych słowach, jeśli chcesz uzyskać wymarzone ciało, nie powinnaś wykluczać ze swojej diety chociażby jajek.
  • Warto mieć na uwagę, że jeśli chodzi o pierwszy posiłek, to owsianka jest bardzo dobra dla Twojej figury oraz zdrowia. A powiesz, na dodanie do tego jeszcze trochę jabłek i orzechów?

2. Planuj swoje posiłki

Jedynym sposobem na przejęcie kontroli nad swoją dietą jest planowanie. Pomoże Ci to unikać takich błędów, jak przyjście do domu i zjedzenie pierwszej rzeczy, która wpada w oko.

Nie czekaj: kup kalendarz i wypełnij go planem diety na cały tydzień. W wolnych chwilach możesz rozglądać się za interesującymi i pysznymi przepisami.

3. Zawsze miej przy sobie butelkę wody

kobieta pijąca wodę

To proste, tanie, a jakże skuteczne. Pij wodę w ciągu dnia, co pozwoli Ci oczyścić ciało. Jeśli lubisz, możesz dodać nieco soku z cytryny, aby wzmocnić pozytywne właściwości wody i dodać nieco smaku.

4. Przejdź na produkty pełnoziarniste

Kiedy sporządzasz listę zakupów, niech się na niej znajdą ryż brązowy, pełnoziarnisty makaron, pełnoziarnisty chleb czy pełnoziarnista mąka.

Ta prosta zmiana w diecie będzie korzystna dla Twojego zdrowia i pozwoli osiągnąć Ci wymarzone ciało. Warto.

5. Codziennie wychodź z domu i się ruszaj

spacer

Na pewno będziesz w stanie znaleźć w ciągu dnia pół godziny wolnego. Zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem, załóż wygodne buty, ciuchy i udaj się na spacer.

Ćwiczenia aerobowe wzmocnią Twoje serce i pomogą stracić wagę. Możesz zebrać grupę przyjaciół i z nimi udać się na przechadzkę lub zdecydować się na inną aktywność fizyczną.

6. Zaprzyjaźnij się ze zdrowymi tłuszczami

Nigdy nie popełniaj błędu przejścia na restrykcyjną dietę, która całkowicie eliminuje tłuszcze. Zdrowa dieta musi zawierać jednonienasycone kwasy tłuszczowe.

Dzięki nim poczujesz sytość, poprawisz stan tętnić, zwiększysz poziom serotoniny i poprawisz swój nastrój.

Nie rezygnuj zatem z następujących produktów:

7. Jedz nasiona chia

koktajl z nasionami chia

Nasiona chia pomogą Ci uzyskać piękne ciało. Przyspieszają one metabolizm i pomagają spalać okołobrzuszny tłuszcz.

Nie zapominaj o następujących zaletach nasion chia:

  • są bogate w kwasy omega 3
  • mają działanie przeciwzapalne
  • pomagają zwalczyć cellulit i przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się
  • są syte
  • regulują pracę jelit

8. Zdecyduj się na lekki trening siłowy

Masz kilka minut wolnego czasu? Dobrze go wykorzystaj! Nieistotne, że nie masz w domu ciężarków – wyobraźnia jest Twoim najlepszym przyjacielem. Nie ma to jak słuchanie żwawej muzyki i chodzenie po schodach. Możesz także robić pompki albo przysiady.

Jeśli jesteś konsekwentna, to po niedługim czasie zauważysz rezultaty.

9. Śpij 8 godzin dziennie

Spanie poniżej 6 godzin może nieść poważne konsekwencje. Zmienia to Twój metabolizm i zwiększa ryzyko rozwoju chociażby cukrzycy.

Dodatkowo jeśli nie śpisz wystarczająco dużo i czujesz zmęczenie, to aktywują się mózgowe ośrodki przyjemności. Relaksuje Cię jedzenie, co sprawia, że krok po kroku tyjesz.

Tydzień bez wystarczającej ilości snu powoduje, że Twój organizm poszukuje jedzenia o wysokiej zawartości węglowodanów, by dostarczyć mózgowi odpowiedniej dawki energii. Jeśli chcesz mieć piękne ciało, powinnaś zadbać o stabilny harmonogram.

Jedz każdego dnia o podobnych porach, śpij 8 godzin i nie zapominaj o aktywności fizycznej. W ten sposób, krok po kroku, będziesz przybliżać się regularnie do idealnej figury. Podejmiesz wyzwanie?

WIĘCEJ DLA CIEBIE