Picie wody na czczo? Koniecznie!

Picie wody z samego rana, na czczo, nawadnia organizm i działa sycąco. Dzięki temu możemy lepiej kontrolować ilość spożywanych przez resztę dnia pokarmów.

Wypijanie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne, gdyż to właśnie ona stanowi większość masy naszego ciała. Bardzo często wybieramy inne napoje gaszące pragnienie, co może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

To właśnie picie wody działa leczniczo na organizm. Jej właściwości są w stanie kontrolować i zwalczyć wiele dolegliwości.

Jesteś skłonna wypijać porcję wody zaraz po przebudzeniu? To najlepszy moment. W dzisiejszym artykule dowiesz się dlaczego.

Picie wody poprawia pracę naszego mózgu

Zdrowy mózg

Regularne picie wody, to najlepszy ze znanych sposobów na nawodnienie organizmu i poprawę jego funkcjonalności. Mózg jest tego najlepszym przykładem. Dzięki wodzie nasze komórki mózgowe się dotleniają, co znacznie polepsza ich efektywność.

Zdrowe nerki

Nerki potrzebują naprawdę dużych ilości wody, żeby móc pracować na optymalnym poziomie i skutecznie usuwać toksyny wraz z moczem. Pijanie wody na czczo jest tutaj niezastąpione. Zwłaszcza wtedy, kiedy organy te są przeciążone.

Przeczytaj ten artykuł: Naturalne soki oczyszczające nerki

Dobra przemiana materii

Dobra przemiana materii

Woda pijana na czczo pomoże Ci zwalczyć dolegliwości układu pokarmowego, takie jak zaparcia.

Jest też konieczna do rozpuszczania niektórych nutrientów. To właśnie dzięki niej nasz organizm jest w stanie przyswajać składniki odżywcze i transportować je do komórek.

Detoksykacja

Dzień po dniu nasze ciało gromadzi resztki pokarmowe i toksyny, których nie potrzebuje. Nieusuwanie owych zanieczyszczeń może przyczynić się do rozwoju wielu chorób.

Wypijanie wody z samego rana sprzyja oczyszczaniu organizmu i poprawie przemiany materii.

Zdrowa skóra

Pierwsze oznaki odwodnienia są widoczne właśnie na skórze, ponieważ traci ona naturalny blask i zaczyna się wysuszać. Zwyczaj picia wody na czczo gwarantuje zdrowie Twojej skórze. Nada jej jędrności i elastyczności.

Utrata na wadze

Utrata na wadze

Oczywiście, nie można powiedzieć, że woda spala tłuszcz. Jest natomiast ogromnym wsparciem dla wszystkich, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy.

Pijanie jej na czczo dostarcza uczucia sytości. Dzięki temu możemy łatwiej kontrolować ilość spożywanych kalorii przez resztę dnia.

Chroni mięśnie i stawy

Jedna szklanka przed każdym posiłkiem to najlepszy sposób na wzmocnienie mięśni i stawów. Ułatwi im to funkcjonowanie, niezależnie od wykonywanych czynności.

Dodaje energii

Po całej nocy najprawdopodobniej obudzisz się odwodniona. Brak odpowiedniej ilości płynów w komórkach sprawi, że nie otrzymają one wystarczającej ilości tlenu. Efektem są problemy z mięśniami i z pracą naszego umysłu.

Woda na czczo stymuluje przepływ tlenu, a co za tym idzie, dostarcza energii zarówno do pracy fizycznej, jak i umysłowej.

Przeczytaj też: Wypełnij dom pozytywną energią

Picie wody na czczo – od czego zacząć?

Picie wody

Wyrobienie sobie tego nawyku może być skomplikowane. Szczególnie na początku, ponieważ Twoje ciało nie jest do tego przyzwyczajone. Polecamy zacząć od wypijania jednej szklanki. Z czasem niech to będą dwie. Celem są 4 szklanki wody na czczo, przed śniadaniem.

Powinnaś odczekać od 30 do 45 minut i dopiero wtedy zjeść śniadanie.

Pamiętaj, żeby pijać wodę na spokojnie, stopniowo. Wypijanie zbyt dużych ilości na raz, może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego.

Przez resztę dnia możesz mieć przy sobie butelkę z wodą. Weź jednak pod uwagę, że pijanie jej w nadmiarze może spowodować, że Twoje nerki będą przeciążone i nie będą w stanie spełniać swoich funkcji.

WIĘCEJ DLA CIEBIE