Perfekcyjna skóra – kilka sprawdzonych rad

· Sierpień 16, 2016
Jeżeli chcesz osiągnąć perfekcyjną skórę, bardzo ważnym czynnikiem jest jej nawilżanie zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Poza nakładaniem kremów i toników, pamiętaj, że musisz pić odpowiednią ilość wody.

Wypróbowałaś już wszystkich znanych metod, a Twoja skóra nadal nie jest idealna? Kupujesz drogie kosmetyki, a skóra wygląda jak dawniej? Nie należysz do wyjątków.

Tak naprawdę osiągnięcie perfekcyjnej skóry nie stanowi wielkiego wyzwania lub czegoś nieosiągalnego. Nie potrzebujesz też kupować tych wszystkich drogich kosmetyków, które bez przerwy reklamuje się w telewizji. Postaw raczej na kilka prostych i przede wszystkim naturalnych sposobów pielęgnacji i spraw, by Twoja skóra była zdrowa i piękna.

Twoja skóra potrzebuje regenerującego snu

Być może o tym nie wiedziałaś, ale żeby cieszyć się perfekcyjną skórą, musisz zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu. Czasem mamy do wykonania tyle różnych czynności, że nie starcza nam dnia, a wcześniejsze pójście spać wydaje się absurdalnym rozwiązaniem. Jak długo powinnaś więc spać, by uniknąć problemów występujących na skórze?

Osiem godzin. Zapewniając organizmowi osiem godzin snu, stawiasz pierwszy krok na drodze do uzyskania perfekcyjnej skóry. Nie bez znaczenia są też godziny w których zapewniasz sen organizmowi.

Przeczytaj również artykuł: Skóra odmłodzona o kilka lat – 5 sposobów

Organizm najlepiej regeneruje się w godzinach od 22 do 6 rano i właśnie ten czas należy jak najlepiej wykorzystać na sen.

Taki plan snu powinien być respektowany każdego dnia w tygodniu, również w weekendy. Stosując go w praktyce, bardzo szybko zauważysz spodziewane rezultaty. Twoja skóra stanie się zdrowsza i piękniejsza.

Poza tym będziesz się cieszyć większymi pokładami energii potrzebnymi do wykonywania codziennych zajęć.

Perfekcyjna skóra musi się pocić

Spocona skóra - brzuch

Regularne utrzymywanie aktywności fizycznej jest dobrym zwyczajem z wielu powodów, między innymi dla oczyszczania skóry z zanieczyszczeń. Niestety dla wielu z nas ćwiczenia fizyczne nie kojarzą się z relaksem, ale raczej z przykrym obowiązkiem.

To z kolei powoduje, że trudno nam utrzymać plan treningowy i ćwiczymy raczej sporadycznie.

Przeczytaj również artykuł: Skóra na szyi: dbaj o nią naturalnymi sposobami

Pamiętaj więc, iż regularne wykonywanie ćwiczeń powoduje, że nasza skóra staje się bardziej błyszcząca. Oczywiście nie chodzi o połysk występujący podczas treningu, gdy ciało jest spocone. Chodzi raczej o to, że sam proces intensywnego pocenia się skutecznie nawilża skórę.

Biorąc prysznic po treningu zauważysz, że Twoja skóra jest doskonale nawodniona i błyszcząca. Czy o tym wiedziałaś?

Poza tym codzienne ćwiczenia pomagają odpowiednio dotlenić krew i pobudzają jej krążenie. To  przyczynia się do polepszenia jakości naszej skóry. Ponieważ komórki są dobrze zaopatrzone w tlen, nie pozostaje to bez pozytywnych rezultatów i powierzchnia skóry jest znacznie bardziej błyszcząca.

Używaj naturalnego płynu do demakijażu

Jeżeli chcesz się cieszyć zdrową i piękną skórą, niezbędne jest wyrobienie w sobie zdrowego nawyku, jakim jest codzienne zmywanie twarzy. Aby zapewnić skórze odpowiednie nawilżanie i odżywianie, pamiętaj, że niezbędne jest stosowanie tylko i wyłącznie naturalnego płynu do demakijażu.

Przeczytaj również artykuł: Skóra twarzy: produkty, które jej szkodzą

Większość dostępnych na rynku płynów zawiera wiele rodzajów kwasów i innych składników chemicznych, które na dłuższą metę mogą być szkodliwe dla organizmu. Oczywiście spełniają swoją funkcję, ale używając ich, trzeba wziąć pod uwagę również negatywne działanie na skórę.

Z naszej strony zalecamy używanie tylko i wyłącznie płynów, które zawierają składniki naturalne. Jeżeli wydaje Ci się, że są one zbyt drogie, możesz przygotować swój własny płyn.

Jak domowym sposobem przygotować naturalny płyn do demakijażu?

Składniki

 • 0,5 szklanki mleka (125ml)
 • 3 krople oleju słonecznikowego

Przygotowanie

 • Dokładnie wymieszaj składniki.
 • Za pomocą bawełnianego wacika nałóż płyn na całą skórę twarzy i na szyję.
 • Zaczekaj kilka minut, aż do zupełnego wyschnięcia, a następnie umyj skórę letnią wodą.
 • Delikatnie osusz skórę bawełnianym ręcznikiem.

Ta maseczka zapewnia Ci dodatkową korzyść, ponieważ jednocześnie działa jako płyn do demakijażu. W celu przechowywania tak przygotowanego płynu, przelej go do szklanej buteleczki i przechowuj w lodówce.

Przeczytaj również artykuł: Toksyczne substancje w produktach kosmetycznych

Używaj naturalnego toniku nawilżającego.

Naturalny tonik nawilżający

Innym codziennym rytuałem, pozwalającym uzyskać i zachować perfekcyjną skórę, powinno stać się dla Ciebie używanie naturalnego toniku nawilżającego. Tonik zawsze należy stosować po wcześniejszym użyciu płynu do demakijażu.

Zadaniem toniku jest przywrócenie pożądanego nawilżenia, które skóra traci podczas stosowania makijażu i z powodu szkodliwych zwyczajów. Najlepsze toniki tworzy się na podstawie zawartych w nich owoców.

Jednak na sklepowych półkach można się również natknąć na produkty, które są nafaszerowane szkodliwą chemią. Oczywiście mogą one być skuteczne w działaniu, ale jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej unikaj ich, żeby nie wywołać przykrych następstw w postaci podrażnienia skóry i tym podobnych.

Przeczytaj również artykuł: Tonik przeciwzmarszczkowy domowej roboty

Najlepszym rozwiązaniem dla Twojej skóry jest unikanie toników, które zawierają w sobie składniki chemiczne. Wystarczy rzucić okiem na listę składników na odwrocie buteleczki. Zamiast kupować takie produkty, przygotuj swój własny tonik w zaciszu domowym. To zupełnie łatwe, więc do dzieła!

Jak możesz przygotować w domu swój własny tonik?

Składniki

 • 0,5 litra wody mineralnej
 • 2 szklanki płatków róż (50g)

Przygotowanie

 • Zagotuj wodę i kiedy już doprowadzisz do wrzenia, wrzuć do niej płatki róż.
 • Przykryj garnek i zestaw z ognia.
 • Pozostaw na 30 minut, aż do dokładnego zaparzenia, a następnie odcedź wodę.
 • Tonik możesz przechowywać w plastikowej butelce.

Tak przygotowany tonik nakładaj zawsze za pomocą bawełnianego wacika delikatnie stukając nim skórę. Nie ma potrzeby późniejszego spłukiwania twarzy.

Pij odpowiednią ilość wody

Kobieta pije wodę

Jeżeli chcesz się cieszyć perfekcyjną skórą, musisz zadbać o to, byś piła odpowiednią ilość wody. Pamiętaj, że odwodnieni to najgroźniejszy wróg Twojej skóry. Jaka ilość wody jest więc wskazana? To bardzo ważne, by każdego dnia wypijać minimum zalecane dwa litry wody.

Przeczytaj również artykuł: Woda sposobem na oczyszczanie i ochłodzenie!

Pamiętaj, że woda jest niezbędna do tego, aby Twoja skóra usunęła zalegające w niej substancje toksyczne. Oto kilka symptomów, które wskazują na to, że powinnaś pić więcej wody:

 • Przesuszanie się skóry. Mamy z nim do czynienia wtedy, gdy możesz dostrzec maleńkie łuski występujące na skórze. Kiedy Twoja skóra jest przesuszona, nie myśl, że odrobina kremu nawilżającego wystarczy. Krem może pomóc na kilka dni, ale przesuszająca się skóra świadczy o potrzebie lepszego nawadniania.
 • Sztywna skóra, pozbawiona elastyczności. Czy Twoja skóra jest sztywna i masz wrażenie, że jest naprężona i szorstka? Taki stan świadczy, że komórki skórne potrzebują nawilżania. Ten problem możesz usunąć stosując krem i odpowiednio się nawadniając. Za pomocą peelingu możesz też złuszczyć obumarłą tkankę.

Przeczytaj również artykuł: Szklanka gorącej wody na czczo: oto 7 korzyści

Istnieje mnóstwo korzyści płynących z picia odpowiedniej ilości wody. Woda jest nieodzowna zarówno dla uzyskania perfekcyjnej skóry, jak i przyspieszenia metabolizmu. Jak z pewnością zauważyłaś, posiadanie perfekcyjnej skóry nie jest niemożliwe, a co ważniejsze, nie wymaga stosowania nadzwyczajnych środków.

Wszystkie stosowane sposoby bez większego problemu można wpleść w naszą codzienną rutynę. skóPostaw więc na zdrową i piękną skórę. Wypróbuj nasze sposoby przez kilka tygodni, a rezultaty przerosną Twoje oczekiwania!