Oszczędność miejsca w łazience – 19 sposobów

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce w łazience i uczynić ją bardziej funkcjonalną, powinnaś wykorzystać możliwości rzadziej używanych i mniejszych obszarów tego pomieszczenia, w których można na przykład wstawić regały przeznaczone do przechowywania często używanych przedmiotów.

Oszczędność miejsca w łazience odgrywa sporą rolę w większości domów lub mieszkań, ponieważ zazwyczaj pomieszczenia te są niewielkie.

Wynika z prostego faktu, a mianowicie projektanci wnętrz zazwyczaj pierwszeństwo dają sypialniom i salonowi, traktując łazienki mocno po macoszemu.

Mimo zwykle niewielkich rozmiarów tego pomieszczenia zawsze można uzyskać całkiem sporą oszczędność miejsca w łazience, a na dodatek sprawić, aby była ona bardziej przytulna.

Wystarczy w tym celu dokonać niewielkiej reorganizacji w środku, dodać kilka elementów dekoracyjnych i użytecznych akcesoriów.

Problemem jest to, że często trudno jest wygodnie rozplanować wnętrze swojej łazienki i zlikwidować raz na zawsze bałagan w postaci buteleczek, produktów kosmetycznych, papieru toaletowego, ręczników, a także wielu innych powszechnie używanych w łazience przedmiotów.

Łazienka

Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że całkiem sporą oszczędność miejsca w łazience można uzyskać po prostu chowając większość walających się na wierzchu rzeczy.

A jeśli właśnie do takiego grona się zaliczasz, to zapewne zainteresuje Cię nasz dzisiejszy artykuł, w którym zaprezentujemy Ci 19 najbardziej interesujących sposobów pomocnych w zorganizowaniu Twojej łazienki i bardziej optymalnego wykorzystania jej przestrzeni.

Czy jesteś gotowa, aby wypróbować poniższe rady w swojej własnej łazience?

1. Oszczędność miejsca w łazience – zacznij od wykorzystania resztek rur PCV

Tak, to nie pomyłka. Rury PVC będące pozostałością po różnego rodzaju pracach hydraulicznych mogą zostać wykorzystane jako poręczne stojaki na szczotkę do włosów, suszarkę i wiele innych akcesoriów, które w przeciwnym razie tworzą bałagan.

A odrobina sprytu może zapewnić Ci po pierwsze poprawę estetyki wnętrza, a po drugie oszczędność miejsca w łazience.

2. Kup meble o mniejszej szerokości

Meble wiszące na ścianach lub narożne to doskonały sposób na wykorzystanie wąskich miejsc i zakątków Twojej łazienki. Możesz przechowywać w nich ręczniki, papier toaletowy i wiele innych rzeczy.

3. Kosze zwisające ze ściany

Jeśli masz jakieś kosze, których nie używasz, zamocuj je do ścian i przeznacz na przechowywanie różnego rodzaju odżywek do włosów, szczotek, itp. Jest to świetny sposób, aby uzyskać sporą oszczędność miejsca w łazience.

4. Zbuduj swoją własną półkę

Drewniane regały mogą zapewnić ścianom efektowną nutę elegancji, a przy tym pozwolą Ci przechowywać Twoje kosmetyki w sposób uporządkowany i do tego zawsze pod ręką.

5. Pojemniki do przechowywania wieszane na drzwiach

wieszak na drzwi

Drzwi twojej szafy są idealnym miejscem, aby zawiesić na nich półki do przechowywania przedmiotów, takich jak suszarka do włosów i żelazko.

6. Stojak i półka na ręczniki

Czy zrobiłabyś użytek z dodatkowego sposobu na przechowywanie ręczników i kosmetyków? Możesz zapewnić sobie oszczędność miejsca w łazience za pomocą kilku prostych haczyków rozlokowanych w odpowiednich miejscach.

7. Wanna z ukrytym miejscem do przechowywania

Schowek pod wanną

Jeśli jesteś na etapie projektowania swojej łazienki lub planujesz jej przebudowę, spróbuj umieścić jakąś ukrytą przestrzeń pozwalającą na przechowywanie wszystkich tych dodatkowych, rzadziej używanych przedmiotów gdzieś pod wanną.

Jest to bardzo sprytne, choć rzadko stosowane rozwiązanie – a przecież pod wanną marnuje się tyle wolnego miejsca!

8. Półki wielopoziomowe

Produkty kiedyś wykorzystywane do prezentowania ciast lub przechowywania wielu potraw naraz mogą znakomicie sprawdzić się w łazience w roli wielopoziomowej półki na produkty do makijażu i wiele innych drobnych przedmiotów.

9. Wykorzystanie szklanych pojemników

Czy pomysł ponownego użycia różnych niepotrzebnych przedmiotów wydaje Ci się atrakcyjny? Spróbuj wcielić go w życie gromadząc zbędne szklane słoiki, aby stworzyć ten piękny organizer zapewniający oszczędność miejsca w łazience.

10. Taśmy magnetyczne

Jeśli irytuje Cię ciągłe gubienie spinek do włosów i innych metalowych drobiazgów, naklej po prostu pasek taśmy magnetycznej wzdłuż wewnętrznej strony swojej półki i wykorzystaj go do przechowywania tych właśnie przedmiotów.

11. Półki nad toaletą

Niewielka, lecz użyteczna półeczka powieszona nad toaletą tworzy świetne miejsce do przechowywania różnych produktów, takich jak środki czyszczące, ręczniki, myjki i wielu innych przedmiotów.

12. Wiszące wieszaki

Jeśli nie masz półki wewnątrz swojej kabiny prysznicowej lub nad wanną do stawiania swoich kosmetyków, spróbuj użyć wiszących wieszaków.

13. Haczyki samoprzylepne na akcesoria

Możesz łatwo znaleźć w różnych sklepach haczyki samoprzylepne, które będą dobrze sprawdzać się po zamocowaniu ich na łazienkowym lustrze lub gdzieś na płytkach ściennych, zapewniając oszczędność miejsca w łazience poprzez miejsce do powieszenia szczotki, grzebienia i innych akcesoriów, które w przeciwnym razie walałyby się dookoła.

14. Półki zawieszane na drzwiach

Możesz dodać półki wiszące na drzwiach szafek i przeznaczyć je do przechowywania środków czyszczących, myjek i wszystkiego tego, czego nie używasz codziennie, ale co jednocześnie musi pozostać uporządkowane.

15. Tablica magnetyczna

Tablica magnetyczna

Kup tablicę magnetyczną i wykorzystaj małe magnesy do zamocowania na niej swoich akcesoriów do makijażu – dzięki temu zawsze będą one w zasięgu wzroku i gotowe do natychmiastowego użycia.

16. Zwijanie ręczników

Zamiast po prostu składać ręczniki na kostkę, spróbuj zawinąć je w rulonik i przechowywać w koszu lub na półce. Uzyskasz w ten sposób oszczędność miejsca w łazience i stworzyć bardziej przytulną atmosferę w jej wnętrzu.

17. Szafka pod lustrem

Przestrzeń pod Twoją umywalką i lustrem jest wręcz idealna do wstawienia tam małej szafki lub kilku półek. Możesz dzięki temu przechowywać tam dziesiątki tych drobnych rzeczy, które wykorzystujesz praktycznie codziennie, a które mają tendencję do tworzenia bałaganu w łazience.

18. Wieszaki na drzwiach

Dodanie kilku wieszaków na tylnej części drzwi do łazienki sprawi, że powstanie w ten sposób idealne miejsce na wieszanie ręczników, szlafroków i innych elementów odzieży.

19. Szuflady wbudowane w ścianę

Dodatkowa przestrzeń na ścianach może zostać wykorzystana do wbudowania w nią niewielkich szufladek, które możesz wykorzystać do naprawdę wielu różnych celów.

Czy masz jakieś własne pomysły pozwalające uzyskać oszczędność miejsca w łazience? Podziel się nimi z nami i nie wahaj się przed wypróbowaniem dowolnego z rozwiązań, jakie opisaliśmy w naszym dzisiejszym artykule.

Kategorie: Ciekawostki Tagi:
WIĘCEJ DLA CIEBIE