Osobne sypialnie - Czy mogą być korzystne dla związku?

Spanie w osobnych pokojach może być rozwiązaniem niektórych problemów w związku. Może nawet prowadzić do zwiększenia pożądania pomiędzy partnerami.
Osobne sypialnie - Czy mogą być korzystne dla związku?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Osobne sypialnie dla pary czy małżeństwa to coś, co kojarzy nam się ze starszymi osobami będącymi w związku od kilkudziesięciu lat.

W przypadku młodych ludzi i nowych związków jest to pomysł, który wydaje nam się zupełnie absurdalny, okazuje się jednak, że na każdym etapie relacji możemy znaleźć pewne korzyści płynące ze spania w osobnych pokojach.

Jedna czy dwie sypialnie? Oto jest pytanie! Spanie osobno wydaje się być na pierwszy rzut oka zwiastunem problemów i rozpadu związku, ale co jeśli w rzeczywistości mogłoby być zupełnie inaczej?

Koniecznie czytaj dalej i dowiedz się, jakie korzyści mogą płynąć ze spania w osobnych sypialniach.

Osobne sypialnie – fakty i mity

Spanie w osobnych sypialniach nie musi koniecznie oznaczać, że Wasz związek się wypalił i nie ma już dla Was wspólnej przyszłości.

Oczywiście taki właśnie mit pokutuje w naszych głowach i sercach. Dlatego właśnie tak bardzo boimy się wykonać tak drastyczny krok, jakim są w naszym mniemaniu osobne sypialnie.

Warto jednak przeanalizować to zagadnienie, aby uzyskać odpowiedź na pytanie, czy na pewno aż taki diabeł straszny jak go malują?

Kiedy dwoje ludzi mieszka ze sobą przez wiele lat, z czasem ich intymne relacje ulegają pewnym zmianom. Najczęściej nie ma już między nimi pożądania i namiętności, jaka łączyła ich jeszcze kilka lat wcześniej.

Para w łóżku

Codzienne problemy i rutyna osłabiają bowiem intymne więzi w każdym związku. Jednym z rozwiązań, by odbudować taką relację na nowo jest zapewnienie sobie odrobiny prywatności i przestrzeni.

Wcale nie tak rzadko zdarza się, że nasz partner po prostu z czasem przestaje nas pociągać seksualnie. Z biegiem lat pozbywacie się nawzajem całej intymności – w niektórych związkach partnerzy nie zamykają nawet za sobą drzwi wchodząc do łazienki.

Nic więc dziwnego, że w takich warunkach aura namiętności i tajemnicy jest ciężka do utrzymania.

Kobieta

Osobne sypialnie pozwalają każdemu z partnerów na zachowanie prywatności i intymności. Co więcej, w wielu przypadkach osobne sypialnie to także odpowiedź na odmienny tryb dnia każdej z osób.

Jeśli na przykład lubisz czytać lub pracować do późna, a Twój partner wstaje wcześnie rano, nie będziecie musieli obawiać się, że będziecie nawzajem sobie przeszkadzać.

Przestrzeń erotyczna

Mało kto zdecydowałby się mieszkać osobno, pozostając jednocześnie w długoletnim związku. Dlaczego jednak nie zadbać zarówno o wspólną, jak i o oddzielną przestrzeń, którą będzie można się cieszyć mieszkając razem?

Odrobina dystansu może być o wiele bardziej podniecająca i kusząca niż ciągłe wzajemne towarzystwo i obecność.

Właśnie dlatego niektórzy decydują się na oddzielne sypialnie, jednocześnie dbając o wspólną przestrzeń, która staje się ich miejscem intymnym i erotycznym.

Czerwone usta

Nie zapominajmy także o codziennych obowiązkach, rutynie i kłótniach, które są nieodłączną częścią każdego związku. Odrobina przestrzeni i dystansu robi bardzo dobrze, by ochłonąć, wyciszyć emocje i uspokoić się w samotności.

Nie ma w tym nic złego i niepokojącego, a wręcz może być bardzo zdrowe i korzystne dla związku.

Dobrze jest czasami zatęsknić

Nie wszyscy w to wierzą, ale w rzeczywistości spanie w osobnych pokojach może zwiększać pożądanie i namiętność pomiędzy partnerami.

Dzieje się tak dlatego, że odrobina dystansu bywa zbawienna dla związku, a gdy pozwolimy sobie przez chwilę zatęsknić, namiętność powraca później ze zdwojoną siłą.

Z pewnością znasz powiedzenie, które głosi, że zawsze najbardziej pociąga nas to, czego akurat nie możemy dostać. Dokładnie ten mechanizm zachodzi, gdy śpimy w osobnych pokojach i wcale nie mamy swojego partnera na wyciągnięcie ręki.

Seks

Gdy myślimy o tym w ten sposób okazuje się, że spanie w osobnych sypialniach jest doskonałym sposobem na przywrócenie zagubionej iskierki namiętności. Wielu parom przyniesie to drugą młodość, nowe zakochanie i nowe doznania łóżkowe.

Najważniejsze jednak w zagadnieniu jakim są osobne sypialnie jest to, aby podążać za głosem serca. A także dostosowywać takie kwestie do własnych potrzeb. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie, czy osobne sypialnie są dobrym rozwiązaniem – na pewno nie dla każdego!

Warto jednak pamiętać, że spanie w oddzielnych pokojach nie musi być niczym złym, a wręcz może nam otworzyć oczy na całkiem  nowe możliwości. Powodzenia!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.