Ojciec, który wychowuje córkę na silną kobietę

· Październik 2, 2017
Więź, którą posiada ojciec ze swoją córką ma duży wpływ na jej dorastanie oraz wartości, jakimi się będzie kierować w życiu.

Często ojciec posiada wyjątkową relację z córką, która staje się fundamentem do jej rozwoju jako kobiety. Od pierwszego spotkania więź, która się między nimi rodzi jest tak silna, że trudno wyjaśnić emocje, jakie jej towarzyszą. Ojciec, podobnie jak matka, posiada bardzo ważną rolę w wychowywaniu swoich dzieci. 

Chociaż mogą się różnić w wyrażaniu swoich uczuć, między córką a ojcem tworzy się więź, która znacząco wpływa na osobowość dziecka. Dlatego tak ważne jest wiedzieć jak najlepiej wykorzystać swój wspólny czas, szczególnie w latach, kiedy córka pragnie czuć się kochana i wspierana.

To nie tylko tworzenie niezapomnianych przeżyć, ale i budowanie silnego poczucia własnej wartości i niezależności.

W dzisiejszym artykule stworzyliśmy listę 8 rzeczy, o jakich każdy ojciec powinien pamiętać, jeśli chce wychować silną, pewną siebie kobietę.

1. Zawsze okazuj jej swoją uwagę jako ojciec

Chociaż nie każdy ojciec zdaje sobie z tego sprawę, ich córki widzą w nich superbohaterów, którzy są po to, by je ratować z każdej nieprzyjemnej sytuacji. Poświęcanie jej uwagi, kiedy jej potrzebuje oraz spędzanie z nią czasu sprawi, że będzie czuć się kochana oraz wysłuchana.

Zabawa z ojcem

Wraz z upływem lat, relacja się wzmocni, co tylko uczyni komunikację łatwiejszą oraz zbuduje zaufanie.

2. Trzymaj ją za rękę

Czasami coś tak prostego jak trzymanie za rękę może zmienić siłę i naturę więzi na zawsze. Uczucie silnej dłoni ojca sprawia, że córka czuje się chroniona i bezpieczna, co pomoże jej iść przez życie z siłą i poczuciem wsparcia.

Nieważne co się stanie: ona będzie wiedzieć, że może na Ciebie liczyć.

3. Rozwijaj w niej poczucie własnej wartości

Każdy ojciec posiada pewne wewnętrzne narzędzia, aby doskonalić poczucie własnej wartości w swojej córce. Ucz ją od małego, że jest silna, bardzo uzdolniona, i że każda słabość może stać się zaletą.

Pomoże jej to ukształtować swoją osobowość, a w szczególności kochać samą siebie, nie zbaczając na to, co mają do powiedzenia inni.

Docenianie jej osiągnięć, poprawianie błędów w łagodny sposób oraz powtarzanie jaka jest piękna to nawyki, które z pewnością uczynią z niej pewną siebie kobietę.

ojcostwo

4. Zapewnij jej zróżnicowane doświadczenia

Doświadczenia to bardzo wzbogacająca część rozwoju istoty ludzkiej. Pozwalanie dzieciom eksplorować oraz cieszyć się różnymi doświadczeniami pomoże im pokonać lęki oraz zachęci, by przeżyć życie w najpełniejszej formie.

Wyjście na spacer, zobaczenie filmu, wybranie się na małą przygodę, to tylko kilka przykładów na to co można razem zrobić, aby wzmocnić więzi i oczywiście czegoś ich nauczyć.

5. Pokaż jej zdrowe i ciekawe hobby

Sztuka, muzyka, sport – to wszystko pozwala dzieciom się rozwijać. I nie chodzi tu tylko o wykształcenie ich zdolności, ale również spędzanie czasu na czymś zdrowym i produktywnym.

dziecko na rowerze

Tego typu hobby wymagają dyscypliny, wysiłku oraz codziennej nauki. Dlatego uprawianie sportu lub sztuki, to wspaniały sposób na uczenie oraz dzielenie się wyjątkowym oraz istotnym doświadczeniem.

6. Poprawiaj ją, kiedy zachodzi potrzeba

Chociaż może się to wydawać czasem trudne, powinieneś poprawiać drobne błędy, które popełnią dzieci, już od najmłodszych lat.

Ojciec, który uczy swoją córkę, by brać odpowiedzialność za swoje czyny, wychowuje kobietę z wartościami, która jest w stanie przyznać, kiedy popełnia błąd.

7. Zabierz ją na jeden dzień do pracy

Jeżeli to w ogóle możliwe, spędzenie jednego dnia w pracy ze swoją córką może być bardzo wartościowym doświadczeniem dla was obojga.

Córka zakłada ojcu krawat

Pozwolenie jej zobaczyć Twojego miejsca pracy z bliska sprawi, że jeszcze bardziej będzie Cię podziwiać. Może zostać nawet zainspirowana. Ponadto zobaczy, że pracujesz ciężko, by ofiarować jej to, co najlepsze, co tylko napełni ją dumą.

8. Naucz się jej ufać

Komunikacja i zaufanie to podstawy dobrej relacji ojciec-córka. Zamiast siać strach pogróżkami typu czego nie może lub czego nie powinna robić, ważne jest stosowanie dialogu. W ten sposób czegoś się nauczy, a Ty zdobędziesz jej zaufanie.

Córka, która będzie czuła, że jej ojciec jest zarazem jej przyjacielem, zrobi wszystko, żeby go nie rozczarować i będzie podejmować rozsądniejsze decyzje.

Oczywiście, oprócz powyższych wskazówek, bycie przykładem oraz kochanie jej to dwie podstawowe zasady wychowywania silnej córki, która będzie gotowa na wszystko, co może przynieść życie.

Nie marnuj czasu! Zanim się obejrzysz, Twoja mała dziewczynka zamieni się w kobietę.