Odważni są ci, którzy potrafią się pozbierać i iść naprzód

Każdy jest odważny na swój sposób. Wszyscy mają do przezwyciężenia jakieś trudności. Uczcij swoją odwagę!

Odważni ludzie nie zawsze pojawiają się na pierwszych stronach gazet. Świat jest pełen anonimowych bohaterów i nieznanych jednostek, którzy bez wiedzy otaczającego świata wykonują czyny pomagające im pokonać przeciwności losu.

Każdy podziwia kogoś, kto z łatwością poradził sobie z traumatycznym wydarzeniem, wygrał z chorobą lub poradził sobie ze śmiercią bliskiej osoby, rozstaniem lub wypadkiem. Uważamy, że są oni odważni.

Co ważniejsze, jest możliwość, że to właśnie ty jesteś kimś, kto niedawno przeszedł przez podobną sytuację.

Nie zważając na trudności pozbierałaś rozbite kawałki swojego życia i odbudowałaś się kawałek po kawałeczku, dzień po dniu. W każdy rozdarty skrawek duszy udało Ci się wpleść nadzieję i odwagę.  

Tego, czego można nauczyć się w tych chwilach nie znajdziesz w książkach czy na kursach rozwoju osobistego. Istnieje pewien rodzaj wiedzy, która jest nabywana tylko i wyłącznie drogą doświadczenia.

Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo.

Jesteś odważniejsza, niż myślisz

Mózg nie lubi zmian. Nie odpowiadają mu nieprzewidziane wydarzenia lub nagłe zmiany w sposobie postrzegania różnych rzeczy Chociaż trudno może być w to uwierzyć, posiadasz wiele narzędzi psychologicznych, które pozwalają na radzenie sobie z trudnościami.

Twoim naturalnym instynktem jest zagwarantowanie sobie przetrwania. Właśnie dlatego nawet jeśli istnieje niebezpieczeństwo, że negatywne emocje wezmą górę, Twój wewnętrzny kompas popchnie Cięi pokieruje na właściwą ścieżkę.

Problem polega na tym, że nie zawsze pozwalasz sobie na bycie wrażliwym.

Kobieta wilk

Poczucie zranienia, rozczarowania lub rozdarcia spowodowane utratą lub zdradą może sprawić, że poczujesz się słaba lub pozbawiona energii potrzebnej do powrotu do formy.

Jest jednak jedna rzecz, którą chcemy jasno powiedzieć: musisz zaakceptować swoją nową słabość, abyś stała się silniejsza.

Zaakceptowanie tego, co się wydarzyło i bólu, który obecnie odczuwasz jest istotną częścią budowania swojego przyszłego uzdrowienia. Z drugiej strony ci, którzy się temu opierają znacznie dłużej dochodzą do siebie po tych ciężkich chwilach.  

Przeczytaj także: Miłość – o prawdziwą nie musisz prosić

Odbudowanie siebie – proces, który może wymagać czegoś więcej niż tylko czasu

Wbrew powszechnemu przekonaniu, czas sam z siebie nie leczy wszystkich ran. Czasami może wręcz nasilać ból lub prowadzić do zaburzeń emocjonalnych.

Prawdziwemu uzdrowieniu towarzyszy odwaga potrzebna do akceptacji, przebaczenia i chęci do bycia szczęśliwym.

Czas nie rozwiąże Twoich problemów i nie zadziała jako środek uśmierzający cierpienie.

Dziewczyna szyje swoje serce

Szybko zdasz sobie sprawę, że natura ludzka sprawia, iż pewnych rzeczy nie można zapomnieć. Można jednak żyć z tymi faktami, ponieważ pozwalasz sobie iść naprzód bez względu na wszystko.

Upływ czasu może działać na korzyść osób, które, pomimo swoich wewnętrznych ran, decydują się na ponowne otwarcie na świat po zdobyciu lepszej wiedzy na temat tego, co się wydarzyło.

Pewne bitwy należy stoczyć samotnie

Do przezwyciężania jakiejkolwiek trudnej sytuacji będziesz potrzebowała społecznego i emocjonalnego wsparcia bliskich ludzi.

Niemniej jednak to właśnie ty musisz zrobić pierwszy krok. Posiadanie siły woli do zadbania o siebie zależy tylko od Ciebie. Zasługujesz na to, żeby zapoczątkować proces zmiany na lepsze.

serce

Może się to wydawać okrutne lub nawet rozdzierające serce, ale przezwyciężenie depresji, utraty lub zdrady jest samotnym działaniem, procesem, który nosi wyłącznie jedno imię: Twoje własne.

Nikt nie może za Ciebie płakać.  Nikt  też nie może dać Ci siły, aby codziennie podnosić się z łóżka i zmieniać swoje nawyki.

Mogą Cię do tego zachęcać i dawać Ci wskazówki, ale tylko Ty ponosisz odpowiedzialność.

Przeciwności kształcą, ale życie nie jest cierpieniem – jest pogonią za szczęściem

Często mówi się także, że ten, kto nigdy nie cierpiał, nie zna życia. Mówi się również, że prawdziwe szczęście można odczuwać tylko po przezwyciężeniu przeciwności losu.

Żadne z tych przekonań nie jest prawdziwe. Cierpienie nie jest obowiązkowe. W rzeczywistości nikt nie powinien poznawać szczęścia przez pryzmat negatywnych doświadczeń.

Każdy ma swoją własną historię i unikalny punkt odniesienia, z którego wynika ich mądrość i osobisty charakter.

Wszyscy jesteśmy odważni, każdy na swój sposób.

Wszyscy mamy szczęście, że znaleźliśmy ścieżkę, która pomogła nam przetrwać ciężkie czasy i dała możliwość znalezienia się tam, gdzie jesteśmy teraz: silniejsi, odważni, bardziej skupieni, szczęśliwi i bardziej dojrzali.

W życiu liczy się zbieranie doświadczeń, zarówno w czasach spokoju, jak i szczęścia.

Najważniejszą rzeczą jest odczuwanie dumy ze wszystkich swoich dokonań.

WIĘCEJ DLA CIEBIE