Odtruwanie organizmu: kiedy go potrzebujesz?

· Luty 13, 2016

Dlaczego w ogóle należy brać od uwagę odtruwanie organizmu? Otóż ludzkie ciało jest znakomicie zaprojektowane i ma tendencję do samodzielnego oczyszczania się w pełni naturalny sposób.

Jednak może się zdarzyć, że wskutek różnych czynników zewnętrznych, np. nieprawidłowej diety, złych nawyków, zanieczyszczenia żywności, negatywnych emocji stanie się ono przeciążone, nie radząc sobie z usuwaniem toksyn.

W takim przypadku niezbędne jest zewnętrzne odtruwanie, jako że czynniki te stają się coraz bardziej powszechne w naszym życiu i utrudniają organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.


W niniejszym artykule omówimy najczęstsze sygnały przekazywane nam przez nasz organizm, a świadczące o tym, że poziom odkładanych w nim toksyn staje się na tyle wysoki, że trzeba będzie przeprowadzić odtruwanie pozwalające uniknąć poważniejszych i przewlekłych problemów zdrowotnych w przyszłości.

Układ pokarmowy – kiedy potrzebne będzie odtruwanie?

Są ludzie, którzy mogą jeść co tylko zechcą i żadne rodzaje pożywienia wydają się nie wywierać negatywnego wpływu na ich zdrowie. Jednak oczywiste jest, że wraz z upływem lat granica odporności układu pokarmowego się obniża, a po jej przekroczeniu organizm reaguje typowymi objawami, takimi jak wzdęcia, refluks żołądkowo-przełykowy, utrudnione trawienie, zaparcia lub biegunki, itp.

Jeśli zwracamy uwagę na nasze procesy trawienne, to zapewne szybko wykryjemy potencjalne sygnały oznaczające jakieś zakłócenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Nie wolno nam ich zignorować i kontynuować dalszego odżywiania się w sposób, który jest najwyraźniej szkodliwy dla naszego zdrowia.

Kiedy czujemy, że nasze trawienie staje się nieco mniej sprawne niż zazwyczaj, powinniśmy  zezwolić naszemu układowi pokarmowemu na krótki odpoczynek – czyli jedzmy mniej ciężkostrawnych potraw i zjadajmy mniejsze ilości pożywienia podczas każdego z posiłków.

Należy również pamiętać o tym, aby każdy kęs dokładnie przeżuć. Jeśli zastosujesz się do tych rad, to być może okaże się, że dodatkowe odtruwanie wcale nie było potrzebne.

Stan Twojego umysłu

Gdy w naszym życiu pojawia się trwający kilka dni lub nieco dłużej okres silnego napięcia nerwowego wywierający bardzo negatywny wpływ na stan naszego umysłu, zwykle nie bierzemy pod uwagę tego, że może on mieć jakikolwiek związek z przeciążeniem naszego organizmu nadmierną liczbą toksyn, rozpatrujemy jedynie czynniki zewnętrzne.

Jednak w naszych dotychczasowych artykułach już wielokrotnie informowaliśmy, że powtarzające się negatywne emocje zazwyczaj mają negatywny wpływ na wątrobę i inne nasze narządy, co powoduje, że przeprowadzane przez nie naturalne odtruwanie cechuje się znacznie niższą skutecznością.

Jeśli zauważyłeś, że ktoś z rodziny, znajomych lub nawet ty sam stałeś się szczególnie drażliwy przez ostatnie dni, masz kiepski nastrój, jesteś smutny lub zniechęcony, to być może odtruwanie Ci w tym pomoże.

Z pewnością udane odtruwanie, czyli oczyszczenie organizmu z odkładających się w nim toksyn pomoże Ci przywrócić dobry ogólny stan zdrowia; poczujesz się znacznie lepiej, będziesz mieć zauważalnie większą energię i chęć do robienia różnych rzeczy.

Lęk

Wygląd Twojej twarzy

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ale tak naprawdę powiedzenie to można spokojnie rozciągnąć na całą twarz. Możemy przecież zamaskować swoje emocje za pomocą mniej lub bardziej wymuszonego uśmiechu, ale znacznie trudniej jest ukryć cienie pod oczami, opuchnięte powieki, matową skórę lub nawet zmarszczki, które stają się bardziej widoczne niż zwykle.

Dieta na odtruwanie nie zmieni Twojego oblicza, ale pomoże uzyskać młodszy i bardziej świeży wygląd Twojej twarzy – skóra stanie się bardziej żywa i promienna, a cała twarz nabierze po prostu zdrowego wyglądu.

Masaż skóry twarzy

Żółte zabarwienie skóry

Kolejną naprawdę ważną rzeczą w artykule omawiającym odtruwanie organizmu jest zwrócenie uwagi na kolor skóry. Wystarczy spojrzeć w lustro i przyjrzeć się, czy Twoja skóra nie sprawia wrażenia zabarwionej bardziej żółty odcień, niż normalnie.

Jeśli dostrzeżesz taki objaw, to może być on potwierdzeniem tego, że Twoja wątroba potrzebuje trochę pomocy w procesie oczyszczenia krwi, a więc odtruwanie organizmu może okazać się niezwykle korzystnym zabiegiem.

Takie żółte zabarwienie może czasami być widoczne także w twardówce lub białej części oka.

Uczulenia

Bardzo często spotykanym zjawiskiem, szczególnie w okresach przejściowych między latem oraz zimą jest wysokie nasilenie różnego rodzaju alergii.

Chociaż medycyna konwencjonalna oferuje metody leczenia tych uczuleń w oparciu o odpowiednie leki przeciwhistaminowe i inne rodzaje preparatów, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że alergie mogą być również oznaką nadmiaru toksyn odkładających się w organizmie.

Ponadto okres przejściowy pomiędzy letnią i zimową porą roku jest najlepszym momentem, aby przeprowadzić odtruwanie organizmu, ponieważ będzie ono wtedy o wiele bardziej skuteczne.

Skóra

Nie tylko wygląd naszej twarzy może sygnalizować potencjalnie wysoki poziom toksyn zalegających w organizmie, problemy ze skórą o tym samym podłożu mogą wystąpić także w innych rejonach ciała – zazwyczaj ich powodem są starania naszego ciała o usunięcie nadmiaru odkładających się w nim toksyn poprzez pory skórne.

Mimo powodowanego w ten sposób dyskomfortu i względów natury estetycznej, jest to jednak objaw poprawnego funkcjonowania naszego organizmu (co w gruncie rzeczy jest optymistyczną informacją), ale nie oznacza to, że odpowiednio przeprowadzone odtruwanie nie pomoże Ci w tych przejściowych problemach ze skórą.

Matowa skóra twarzy

Jakie odtruwanie będzie najlepsze dla Ciebie?

Odtruwanie organizmu z zalegających w nim toksyn można przeprowadzić na wiele sposobów, ale kluczem do sukcesu jest znalezienie tego, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Idealnym rozwiązaniem byłoby zasięgnięcie opinii specjalisty – lekarza lub dietetyka, zwłaszcza jeśli cierpisz na jakieś dolegliwości natury medycznej lub regularnie zażywasz leki.

Zaprezentujemy Ci niektóre popularne, zdrowe i skuteczne sposoby na odtruwanie organizmu, które należy przeprowadzić co najmniej raz do roku:

  • Starożytna tybetańska kuracja czosnkiem.
  • Koktajle warzywne, zupy i soki o właściwościach odtruwających.
  • Napary z roślin i ziół o właściwościach leczniczych.
  • Mikstura odtruwająca na bazie cytryny.
  • Odpowiednio stosowana, przeprowadzana pod kontrolą lekarza głodówka całkowita lub częściowa.
  • Suplementy diety na bazie spiruliny, chlorelli, itp.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Alessandry, RelaxingMusic oraz TinaO.