Oczyszczenie Tętnic – Soki i Herbaty

· Kwiecień 26, 2016
Siedzący tryb życia i niezdrowa dieta mogą prowadzić do zatykania tętnic. By temu zapobiec, należy systematycznie ćwiczyć i poprawić swoje nawyki żywieniowe.

Stan twoich tętnic zmienia się po osiągnięciu pewnego wieku z powodu wielu złych nawyków, takich jak spożywanie niezdrowych tłuszczów, nadwagi i wielu innych czynników. W dzisiejszym artykule chcemy wyjaśnić dlaczego tak się dzieje i jakie mogą być konsekwencje zatkanych tętnic.

Zaproponujemy także wybór oczyszczających soków i herbat, które pomogą w sposób naturalny uporać się z tym problemem.

Dlaczego tętnice się zatykają?

Z wiekiem w tętnicach gromadzi się tłuszcz, tworząc sztywną warstwę wzdłuż wewnętrznych ścianek i odbierając im elastyczność.

Oto czynniki, które przyspieszają rozwój tego zdrowotnego problemu:

  • Palenie
  • Wysoki poziom cholesterolu oraz trójglicerydów
  • Nadciśnienie
  • Siedzący styl życia
  • Otyłość
  • Cukrzyca
  • Stres
  • Jedzenie posiłków zawierających duże ilości tłuszczów nasyconych
  • Dziedziczność

Poważne zagrożenie zdrowia

Niedrożność tętnic to stan zdrowotny, który rozwija się stopniowo, lecz może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Zatkane tętnice nie pozwalają na wystarczający dopływ krwi i tlenu do serca, powodując ostatecznie anginę lub zawał.

Właśnie dlatego ważnym jest, by dbać o siebie i wyrobić sobie nawyk picia dalej wymienionych leczniczych soków i herbat, które pomagają oczyścić tętnice w naturalny sposób.

Oczyszczanie tętnic naturalnymi metodami

Bulimączka

To ziele jest stosowane od stuleci, by dbać o serce i tętnice. Dzięki wysokiej zawartości flawonoidów, minerałów, dopaminy i innych, bulimączka pomaga rozszerzyć tętnice wieńcowe i poprawić krążenie.

Dlatego właśnie jest często polecana przy leczeniu tachykardii (częstoskurczu), arytmii serca, migreny  i nadciśnienia.

Ma także lekkie działanie uspokajające, które pomaga ukoić nerwy i złagodzić bezsenność. Ziele to najlepiej spożywać w postaci herbaty.

Bulimaczka

Rumianek

Herbata rumiankowa należy do najpopularniejszych na świecie i jest znana z własności kojących układ nerwowy i polepszających trawienie. Trzeba jednak wspomnieć także o jej zdolności do rozszerzania tętnic i zwalczania stanów zapalnych, co ma pozytywny wpływ na krążenie i przepływ krwi.

Dlatego właśnie rumianek pomaga na nadciśnienie.

Rumianek

Seler

Seler jest bogaty w witaminy A, C i E oraz minerały takie jak cynk i selen, które pomagają poprawić jakość Twojej krwi. Seler zawiera także ftalid, związek chemiczny rozluźniający mięśnie otaczające tętnice, co powoduje poszerzenie światła naczyń krwionośnych i polepszenie przepływu krwi.

Seler jest także jednym z najlepszych produktów do detoksykacji, gdyż wspomaga usuwanie toksyn i nadmiaru płynów, a nawet ma lekkie własności przeczyszczające.

Sok z selera ma wyjątkowy smak, dobrze pasujący w połączeniu z jabłkiem, gruszką czy ananasem.

Polecamy wybierać najbardziej miękkie i zielone łodygi, najlepiej ekologiczne.

Gruszka

Słodki i orzeźwiający smak tego owocu może przyćmić fakt, że ma on wspaniały wpływ na tętnice. Gruszki pomagają wyregulować ciśnienie krwi, ich wysoka zawartość potasu rozszerza tętnice i naczynka krwionośnezapobiegają powstawaniu zakrzepów i polepszają ogólny stan układu krwionośnego.

Jako naturalnie słodki owoc ze sporą zawartością wody, gruszka jest wspaniałym dodatkiem do soków, gdyż nie wymaga dodawania cukru ani substancji słodzących.

Jeśli kupujesz ekologicznie hodowane gruszki, tym lepiej dla Ciebie, gdyż skórka gruszki będzie bogatsza o dobroczynne substancje odżywcze.

Gruszki

Ananas

Ananasy są podobne do gruszek w tym, że także są bogate w potas i pomagają kontrolować ciśnienie krwi. Na dodatek, ananas to owoc tropikalny, który jest nieoceniony w walce z otyłością, gdyż wspomaga utratę wagi.

Ananasy można jeść same w sobie, ale picie ich soku sprawia, że organizm absorbuje więcej ich korzystnych własności w ciągu dnia.

Sok z ananasów dostępny w sklepach jest zwykle słodszy niż robiony własnoręcznie, ale najdojrzalsze ananasy ustępują im tylko w najmniejszym stopniu. Możesz nawet wykorzystać skórkę ananasa by przygotować inne napoje, pomagające na rozmaite problemy zdrowotne.