Nawyki, które poprawią jakość życia – 5 propozycji

Czerwiec 16, 2017
Zapomnij o nowych dziwnych szaleństwach zdrowotnych, zwariowanych dietach i dziwnych przelotnych modach na siłowni. Te wskazówki są proste i w łatwy sposób pomogą Ci poprawić jakość Twojego życia.

Każdego dnia widzimy artykuły, które dają nam porady, wskazówki, sugestie i wytyczne, które mają na celu poprawę jakości życia. Ale jakie są prawdziwe nawyki, które naprawdę pomogą nam żyć lepiej?

W rzeczywistości są całkiem proste i nie wymagają ponoszenia dodatkowych kosztów. A nawet przeciwnie – w dłuższej perspektywie pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i zapobiegać problemom zdrowotnym!

Dzięki temu artykułowi odkryjesz nawyki, które pomogą Ci poprawić zdrowie, nabrać witalności, radości i dobrego samopoczucia.

Proste nawyki są najlepsze

poprawa jakości życia

Te wskazówki nie polegają na zachęcaniu do spożywania cudownych produktów spożywczych, które po kilku latach wychodzą z mody, dziwnych rekomendacjach lub namawianiu do poważnych poświęceń ludzi, którzy potrzebują znaleźć motywację.

Nasze rady są naturalne i logiczne i może nawet już je słyszałaś, ale nie zwróciłaś na nie należytej uwagi.

Jeśli jednak wprowadzisz te wskazówki w życie, możesz czerpać z nich następujące korzyści:

  • Ochrona i poprawa funkcji organizmu i zapobieganie problemom zdrowotnym.
  • Zwiększenie dyscypliny, co pomoże Ci postępować zgodnie z planem i osiągnąć cele.
  • Oszczędzanie pieniędzy w krótszej i dłuższej perspektywie.
  • Więcej energii i witalności.
  • Brak wahań nastroju.
  • Przekazywanie pozytywnej energii innym, dzięki czemu również zaczną wdrażać 5 najlepszych nawyków w celu poprawy jakości życia.

1. Zdrowe nawyki, czyli Pij wodę na pusty żołądek

Woda jest kluczowa. Nie przez przypadek żaden lekarz lub dietetyk nigdy nikomu nie poradził, żeby pić mniej wody. Nieprawdaż?

Picie wody na pusty żołądek oraz w ciągu dnia jest jedną z najlepszych rzeczy, aby oczyścić swój organizm, schudnąć i mieć piękną skórę. To pomaga także w optymalizacji ogólnego funkcjonowania  narządów.

Problemem jest brak świadomości tego jak odwodnieni jesteśmy, biorąc pod uwagę, że powinno się dużo pić jeszcze zanim poczuje się pragnienie.

Ciężko jest przestrzegać tej zasady, ale kiedy zaczniesz to robić, nie można przestać pić. W rzeczywistości nasz organizm stale będzie domagał się coraz więcej wody.

2. Unikaj przetworzonej żywności

Nigdy więcej niezdrowych kalorii, tłuszczów lub cukrów. Wbrew pozorom ważniejszy jest wybór naturalnej i nieprzetworzonej żywności i decydowanie się na domowe jedzenie, niż patrzenie na wartości odżywcze.

Produkty przetworzone są zazwyczaj zrobione z niskiej jakości składników, takich jak: cukry i sole rafinowane, biała mąka, uwodornione oleje i tłuszcze, dodatki, wzmacniacze smaków i tak dalej.

kobieta zakupy warzywa

Produkty przetworzone są na ogół wykonane z niskiej jakości składników, takich jak cukry i sole rafinowane, biała mąka, uwodornione oleje i tłuszcze, dodatki, środki zwiększające smak i tak dalej.

Tego rodzaju składniki nie tylko nas nie odżywiają, ale także stają się toksynami, których nasze ciało nie może pochłonąć.

Dlatego właśnie powinnaś wiedzieć, co jesz, czym jest twoje pożywienie i jak się nazywa. Warto także wrócić do starych i sprawdzonych domowych przepisów na sałatki, potrawki, pieczenie i inne.

3. Korzystaj ze światła słonecznego

Gdy nie było jeszcze elektryczności, ludzie dostosowywali się do rytmu słońca. Kładli się spać, gdy słońce zachodziło i wstawali wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Obecnie nie musimy tego robić. W teorii mamy przewagę nad naszymi przodkami. Jednakże nasz organizm musi przestrzegać rytmu słonecznego, który wpływa na jego kluczowe funkcje.

Jeśli spróbujesz wstawać wraz ze słońcem, wcześniej przygotowywać swoje posiłki i kłaść się spać wraz z nastaniem ciemności, z każdym dniem będziesz zauważać coraz większą różnicę.

Odczujesz przypływ energii o poranku, w nocy będziesz miała lepszy sen, zmniejszysz swoją wagę, a Twoje jelita będą sprawniejsze. Zauważysz także wiele innych korzyści.

4. Pozostań w ruchu

kobieta ból pleców

Wiele osób jest zmuszonych do siedzenia przez większą część dnia, co jest znacznie bardziej szkodliwe dla zdrowia niż mogłoby się wydawać.

Ćwiczenie dwa lub trzy razy w tygodniu ma kluczowe znaczenie dla Twojej sprawności fizycznej.

Jednak ruszanie się w ciągu dnia, aby uniknąć zbyt długiego siedzenia jest konieczne, żeby zapobiec poważnym problemom zdrowotnym.

Polecamy wyrobienie w sobie przyzwyczajenia wstawania i ruszania się trochę przez 45 minut. Każda wymówka, żeby się trochę poruszać jest ważna ze względu na stan Twojego zdrowia.

5. Naucz się oddychać

Przecież wszyscy oddychamy, prawda? Musimy oddychać żeby żyć. Jednak wielu z nas oddycha tylko po to, by przeżyć.

Tempo życia, życie miejskie, stres, napięcia i tak dalej są czynnikami, które utrudniają prawidłowe oddychanie.

Ważne jest, żeby nauczyć się spokojnie i głęboko oddychać i unikać płytkich i urywanych oddechów. Możesz nauczyć się jak to robić na terapiach takich jak: joga, shiatsu, medytacja, osteopatia itd.

Gdy tylko zaczniesz lepiej oddychać, tlen lepiej dotrze do Twojego organizm i poczujesz się bardziej spokojna i doświadczysz lepszego samopoczucia.

WIĘCEJ DLA CIEBIE