Naturalne lekarstwo na bóle stawów – poznaj przepis!

Zapalenie stawów jest chorobą, która występuje wówczas, gdy dochodzi do zapalenia stawu lub stawów. Dolegliwość ta zwykle jest bardzo bolesna i znacząco wpływa na obniżenie jakości życia cierpiących na nią osób, ponieważ nierzadko utrudnia swobodne wykonywanie codziennych czynności. Należy wówczas niezwłocznie sięgnąć po lekarstwo – naturalne lub z apteki.

Do dziś wykryto ponad 100 różnych rodzajów zapalenia stawów i podobnych chorób, które bywają powiązane bezpośrednio z kośćmi, mięśniami, stawami i tkankami, które je podtrzymują. Na szczęście odkryto również różnego rodzaju kuracje lecznicze, które pozwalają łagodzić objawy choroby i kontrolować jej przebieg.

Dziś prezentujemy naturalne lekarstwo, które skutecznie złagodzi wszelkiego rodzaju bóle stawów.

Zanim zastosujesz lekarstwo, poznaj przyczyny zapalenia stawów

Przyczyn zapalenia stawów może być wiele, jednak najczęstszymi z nich jest nadmierne zużycie chrząstki wyściełającej stawy.

Zdrowa chrząstka umożliwia sprawne i bezproblemowe poruszanie stawem. Z kolei „zużyta” chrząstka powoduje, iż kości ocierają się o siebie, powodując przy tym ból, zapalenie oraz sztywność stawu.

Reumatoidalne zapalenie stawu

Zapalenie stawów może być wynikiem między innymi choroby autoimmunologicznej, złamań kości, ogólnego zużycia i pogorszenia stanu stawów czy spowodowanego wirusami lub bakteriami zakażenia.

Jak już wspomnieliśmy, istnieje ponad 100 typów zapalenia stawów i podobnych dolegliwości z nim powiązanych. Najczęściej występującymi typami zapalenia stawów są: reumatoidalne zapalenie stawów oraz choroba zwyrodnieniowa stawów.

Inne popularne typy zapalenia stawów:

 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Zapalenie stawów, dna moczanowa lub artroza
 • Infekcje bakteryjne
 • Łuszczycowe zapalenie stawów
 • Reaktywne zapalenie stawów (dawniej zespół Reitera)
 • Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

Jakie są objawy zapalenia stawów?

Osoby cierpiące na zapalenie stawów zwykle doświadczają częstych i silnych bólów w stawach. Oprócz bólu zapaleniu stawów towarzyszą również:

 • Obrzęk stawów
 • Ograniczenie zdolności ruchowej stawów
 • Zaczerwienie skóry i ciepło w okolicy stawu
 • Sztywność stawów

Przygotuj naturalne lekarstwo uśmierzające bóle stawów

Naturalna medycyna alternatywna oferuje rozmaite środki zaradcze, które pomagają złagodzić różne dolegliwości, na przykład te wywołane przez zapalenie stawów.

Dziś proponujemy naturalne lekarstwo przeciwbólowe na bazie trzech silnych składników: czosnku, miodu i octu jabłkowego.

Czosnek jest składnikiem wielu naturalnych leków wykorzystywanych do rozmaitych kuracji leczniczych. Dzieje się tak ze względu na jego silne właściwości antybiotyczne, przeciwwirusowe, antyoksydacyjne i przeciwbólowe.

W przypadku zapalenia stawów czosnek działa niczym silny środek uśmierzający ból i przeciwzapalny, dzięki czemu pozawala złagodzić ból oraz poprawić ogólny stan zdrowia pacjenta.

Świeży czosnek

Dodatkowo czosnek pobudza również usuwanie toksyn i gromadzących się w organizmie odpadów, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego wywołującego zapalenie stawów.

Z kolei miód jest prawdziwym skarbcem witamin i składników odżywczych, które pomagają poprawić kondycję stawów. Ma on silne właściwości antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwbólowe.

Ponieważ miód działa na stawy niczym smar, skutecznie przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych. Ostatnim składnikiem składającym się na nasze naturalne lekarstwo jest ocet jabłkowy – produkt o wszechstronnych zastosowaniach zdrowotnych, który doskonale walczy z wszelkiego rodzaju infekcjami i innymi dolegliwościami.

Dodatkową zaletą octu jabłkowego jest to, że jest on bardzo tani i powszechnie dostępny. W przypadku zapalenia stawów pomaga on zmniejszyć stan zapalny, a tym samym ból w kolanach, dłoniach, łokciach, biodrach itp.

W jakich ilościach należy przygotować składniki?

 • 1 szklanka organicznego octu jabłkowego (250 ml)
 • 1 szklanka naturalnego miodu pszczelego (335g)
 • 8 ząbków czosnku

Jak przygotować naturalne lekarstwo?

 • Przepis na nasze naturalne lekarstwo jest bardzo prosty. Rozmiażdż ząbki czosnku. Do naczynia wlej ocet jabłkowy, szklankę miodu oraz rozmiażdżone ząbki czosnku.
 • Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, aż całkowicie się ze sobą złączą. Następnie odstaw do lodówki na 5-7 dni, aby lekarstwo dobrze się zmacerowało.

Dawkowanie: W celu uśmierzenia bólu wywołanego zapaleniem stawów należy codziennie spożywać 2 łyżki lekarstwa w połączeniu ze szklanką letniej wody lub naturalnego soku owocowego.

Pamiętaj, by spożywać lekarstwo rankami na pusty żołądek. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy rezultat, zalecamy zażywać lekarstwo w tej samej dawce również wieczorami przed pójściem spa.

Pamiętaj, by zażywać lekarstwo regularnie, codziennie w zalecanej dawce. Tylko wtedy rezultaty będą zadowalające. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ból nie znika od razu. Jednak już po kilku dniach zauważysz znaczną poprawę.

WIĘCEJ DLA CIEBIE