Mikrofalówka – odkryj 8 ciekawych zastosowań

Jedną z mało znanych czynności do, których można używać mikrofalówki jest dezynfekowanie gąbek lub szmatek do czyszczenia. Wystarczy wrzucić je na kilka minut do mikrofalówki z dodatkiem octu lub soku z cytryny.

Pierwsza mikrofalówka trafiła do sprzedaży w 1946 roku. Jednak blisko 70 lat potrzeba było, aby stała się ona jednym z najistotniejszych elementów nowoczesnej kuchni. Z tym urządzeniem możesz szybko podgrzać posiłek, a nawet przygotować kilka prostych potraw.

Oprócz zastosowań w kuchni, mikrofalówka może również służyć do wielu innych domowych czynności o których ludzie w dalszym ciągu nie wiedzą. Chcemy dziś skorzystać z okazji i podzielić się z wami ośmioma zaskakującymi pomysłami na wykorzystanie tego urządzenia kuchennego.

Mikrofalówka i jej nieznane zastosowania

Oczywiście bądźcie ostrożni podczas ich testowania i nigdy nie wkładajcie metalowych rzeczy do waszej mikrofalówki.

1. Usuwanie znaczków i pieczęci

Jeśli chcesz zachować znaczki pocztowe lub plomby na kartach możesz lekko podgrzać je w mikrofalówce, dzięki czemu łatwiej odejdą. Wszystko, co musisz zrobić to, zwilżyć je przy pomocy niewielkiej ilości wody, a następnie umieścić je w kuchence mikrofalowej na ok 20 sekund.

Po tym czasie, sprawdź czy możesz je już bez problemu odkleić.

2. Krój cebulę bez łez

To związki siarki zawarte w cebuli są powodem Twojego płaczu podczas jej obierania. Cięcie cebuli nożem „rozrywa” cząsteczki, które zaczynają uwalniać związki siarki, a te następnie wchodząc w reakcję z twoim ciałem mogą wywołać reakcję „płaczu”

Możesz jednak, przerwać ten proces, a z pomocą przyjdzie Ci mikrofalówka. Włóż do niej cebulę na chwilę przed krojeniem.

Odkrój oba końce cebuli i zostaw w mikrofalówce na ok 30 sekund.

3. Zdezynfekuj gąbki

Dezynfekcja gąbki

Gąbki i myjki pomagają Ci utrzymać w czystości powierzchnie w całym domu. Wchodzą one w kontakt z różnymi rodzajami bakterii i brudu, dlatego też nie jest żadnym zaskoczeniem, że są one bardziej zanieczyszczone niż twoja muszla klozetowa.

Dlatego ważne jest abyś je czyściła i dezynfekowała, zamiast wyrzucać je do kosza, mimo że są jeszcze w dobrym stanie. Nasącz je białym octem lub sokiem z cytryny i gotuj w mikrofalówce na najwyższej mocy.

Kwasy zawarte w tych składnikach razem z wysoką temperaturą zabiją wszelkie rodzaje czynników chorobotwórczych, dzięki czemu twoje przybory znów będą gotowe do użycia.

4. Wyciśnij więcej soku z cytryny

Sok z cytryny

Twoja cytryna ma za mało soku potrzebnego do przepisu, nic nie szkodzi. Dzięki jednemu z najlepszych alternatywnych sposobów na wykorzystanie mikrofalówki, możesz podgrzać cytrynę przez 20 sekund a następnie wycisnąć sok póki jest jeszcze ciepły.

Zmodyfikuje to strukturę fizyczną owocu i pozwoli Ci wycisnąć sok do ostatniej kropli.

5. Wydłuż życie swojej maskary

Maskara

Bardzo częstym i irytującym problemem jest to, że szczoteczki maskary, w pewnych warunkach bardzo łatwo wysychają, przez co malując się masz pełno brzydkich grudek. Jeśli zauważysz, że ten problem zaczyna dotyczyć twojego tuszu do rzęs, zastosuj te prostą metodę, aby przedłużyć mu życie.

Włóż maskarę do szklanki z wodą, a następnie podgrzej w mikrofalówce przez ok 30 do 40 sekund. Dzięki tej metodzie, odzyska ona płynna konsystencję i będzie działała dłużej.

6. Barwienie tkanin

Masz dosyć już swoich kolorów ubrań? Jeśli kupisz nowy barwnik i użyjesz mikrofalówki, możesz nadać swoim ubraniom całkowicie nowy wygląd. Umieść ubranie w pojemniku z wodą i dodaj barwnik. Zakryj i podgrzewaj w mikrofalówce przez cztery minuty.

Po tym czasie odczekaj jeszcze chwilę i już możesz cieszyć się zupełnie nowym kolorem swojej odzieży.

7. Sterylizowanie słoików do przetworów

Sterylizowanie

Gdy wysterylizujesz słoiki w których będziesz trzymać żywność, pozbędziesz się zarazków, które mogą rozwijać się na szkle. Najczęściej używaną metodą jest, po prostu wygotowanie słoików przez kilka minut.

Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu i osiągnąć taki sam efekt, włóż słoiki do wody i gotuj w mikrofalówce przez dwie lub trzy minuty. Gdy woda zacznie się gotować będziesz mogła je już wyciągnąć.

8. Rozgrzewające okłady.

Aby złagodzić ból lub zapalenie mięśni, wypełnijj skarpetkę soczewicą i zawiąż jej końcówkę na supeł, a następnie włóż do kuchenki mikrofalowej na cztery minuty.

Upewnij się, że okład nie jest za gorący, a następnie przyłóż do bolącego miejsca i trzymaj, aż do ostygnięcia.

Spróbowałaś uzyskać więcej ze swojej mikrofalówki? Teraz kiedy już znasz wszystkie jej alternatywne zastosowania, nie wahaj się z nich korzystać aby ułatwić sobie domowe obowiązki.

WIĘCEJ DLA CIEBIE