Kwiaty Bacha doskonałą opcją dla przeciążonych osób

· Grudzień 27, 2017
Wśród licznych korzyści, jakie oferują nam kwiaty Bacha wymienić należy nie tyko fakt, że nie przynoszą one żadnych skutków ubocznych, ale też że nie mają przeciwwskazań, nie są uzależniające i mogą być przyjmowane przez dzieci oraz kobiety w ciąży.

Kwiaty Bacha to ziołowe remedium, które prawdopodobnie pokochasz. Bardzo często bowiem przechodzimy w życiu etapy, podczas których czujemy się bardzo przeciążeni i przemęczeni nadmiarem obowiązków. Czasami wynika to z pracy, z obowiązków rodzinnych, problemów w życiu prywatnym bądź stłumionych emocji, które  szkodzą nam i nas osłabiają.

Aby stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom i podjąć się ich rozwiązania w najlepszy możliwy sposób, najważniejsze to odzyskać równowagę.

W dzisiejszym artykule opowiemy Ci o tym, w jaki sposób kwiaty Bacha mogą pomóc Ci w tym procesie. Czerpiąc z sił natury, odciążą Cię i umożliwią uzyskanie lepszego samopoczucia.

Kwiaty Bacha – czym są?

Kwiaty Bacha to 38 kwiatowych esencji zapachowych, które działają na nasz organizm na poziomie emocjonalnym oraz psychicznym i wpływają na nasz poziom energii. Dzięki temu skutecznie odblokowują nas dzięki swojej subtelnej mocy ukrytej w zapachach pochodzenia roślinnego.

Kwiaty Bacha działają jak emocjonalna apteczka pierwszej pomocy. Pomagają nam rozwijać się i podążać za wybranymi przez nas celami.

Kwiaty Bacha przeznaczone są dla wszystkich i nie mają żadnych przeciwwskazań. Nie wywołują również żadnych skutków ubocznych. Dlatego właśnie są zalecane nawet dzieciom, kobietom w ciąży, osobom w podeszłym wieku oraz zwierzętom domowym.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Zwierzęta – jaką rolę pełnią w naszym życiu?

Kwiatowa terapia Bacha

W jaki sposób mogą nam pomóc?

Korzyścią z sięgania po naturalne metody leczenia takie jak kwiaty Bacha jest fakt, że możemy uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych wynikających z medycyny konwencjonalnej. Jest tak zarówno na poziomie fizycznym, jak również w kwestii naszego nastroju, samopoczucia i nastawienia.

Kwiaty Bacha to doskonały wybór z jeszcze jednego powodu – w żaden sposób nie uzależniają one. Pobudzają raczej nasz własny organizm do tego, by korzystając ze swoich zasobów zwalczył choroby i dolegliwości.

Co ciekawe, kwiaty Bacha działają tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ciało tego potrzebuje. Jeżeli przyjmujemy remedium nie potrzebując go, nie wywoła żadnych efektów ubocznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również artykuł: Napary niezastąpione na 13 codziennych dolegliwości

Zmęczona kobieta

Które kwiaty Bacha przyjmować?

Kasztan jadalny

Znany również jako słodki kasztan lub kasztan jadalny. Roślina ta zapewnia nam wytrzymałość gdy niepokój, jaki odczuwamy staje się nieznośny. Gdy czujemy, że dotarliśmy do granic naszych możliwości, czas sięgnąć po wyciąg z kasztana jadalnego.

Ulmus procera (wiąz angielski)

Jest to roślina zalecana osobom, które nie wiedzą, w jaki sposób stawić czoła sytuacji, w jakiej się znajdują. Wiąz angielski jest doskonały, gdy czujemy, że to, co przeżywamy lub co nas czeka jest trudne, bądź nadmiernie nas przytłacza.

Oliwka

Oliwka jest przeznaczona dla osób, które cierpią już od długiego czasu i czują się wycieńczone i wyczerpane. Czasami brakuje im nawet sił do stawienia czoła swoim codziennym. Roślina ta pomaga poradzić sobie z wyczerpaniem mentalnym i fizycznym.

Mustard (gorczyca polna)

Gorczyca polna może nam pomóc, gdy przytłacza nas uczucie desperacji i skrajnej melancholii. Dodaje nam energii, która pozwala dobrze zacząć każdy kolejny dzień.

Impatiens glandulifera (Niecierpek pospolity)

Roślina ta jest bardzo skuteczna dla wszystkich tych osób, które nie radzą sobie z własnymi emocjami, ponieważ są bardzo niecierpliwe. Trudno im w związku z tym dobrze zarządzać swoim czasem i wykazywać się wytrwałością w tym, co robią. Roślina ta pomoże nam zyskać więcej cierpliwości.

Aqua petra (woda źródlana)

Woda źródlana jest stworzona dla osób, które są zbyt wymagające względem samych siebie. Bardzo często przyczyną ich przemęczenia i przeciążenia jest fakt, że sami wkładają na swoje barki nadmiar obowiązków i nie proszą o pomoc. Często osobom takim doskwierają skurcze mięśni i bóle pleców.

Aesculus hippocastanum (kasztanowiec biały)

Kasztanowiec biały to kwiat skuteczny w pozbywaniu się uporczywie nawracających w ciągu dnia myśli. Bywa, że nie zatrzymują się one również w nocy, co znacznie utrudnia odpowiedni odpoczynek i regenerację sił.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Ruminacje – myśli, które generują lęk i niepokój

Juglans regia (orzech włoski)

Ten rodzaj olejku może być dla nas wielką pomocą, jeśli przyczyną naszego przeciążenia i stresu jest jakaś ważna zmiana w naszym życiu bądź znajdujemy się właśnie na etapie podejmowania ważnych ruchów. Przykładem może być rozwód, śmierć bliskiej osoby, narodziny dziecka, zmiana pracy itp…

Rescue remedy

Znane potocznie jako remedium ratunkowe. Stanowi mieszankę kilku kwiatów i jest remedium idealnym wręcz na momenty kryzysu i na chwile, w których mamy do czynienia z wysokim poziomem lęku, niepokoju, paniki a nawet histerii. Doskonale łagodzi stres i pomaga nam odzyskać równowagę.

Kwiaty Bacha - cały zestaw

W jaki sposób je przyjmować?

Być może podczas czytania poprzedniego akapitu, uświadomiłeś sobie, że potrzebujesz więcej, niż jednego kwiatu. Naraz możesz przyjmować do siedmiu kwiatów, jednak jedynie o ile tego potrzebujemy.

Zazwyczaj dawka wynosi cztery krople pod język cztery razy dziennie. Jeżeli w jakimś momencie jesteśmy przemęczeni i przeładowani, możemy zwiększyć ilość dawek przyjmowanych w ciągu dnia. Jednorazowo przyjmowana ilość nie powinna nigdy przekroczyć czterech kropli.

Małe dzieci mogą przyjmować krople z odrobiną wody lub soku.

W przypadku zwierząt domowych, mieszamy kwiaty Bacha z wodą i upewniamy się, że zwierzak pije ją przynajmniej trzy razy dziennie. Inną opcją jest wkrapianie bezpośrednio do pyszczka.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Feng shui przywróci harmonię w Twoim domu

Gdzie można je zdobyć?

Kwiaty Bacha są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością, w sklepach zielarskich, niektórych aptekach i w centrach wyspecjalizowanych w produktach naturalnych oraz niekonwencjonalnym leczeniu.

Jeżeli potrzebujemy więcej, niż jeden kwiat, możemy złożyć spersonalizowane zamówienie.