Jak zagospodarować przestrzeń w mieszkaniu?

Jeżeli masz mało miejsca na pokrywki i patelnie, spróbuj wykorzystać haczyki, przyczepiając je do wewnętrznej strony drzwiczek szafek kuchennych. Nie tylko zaoszczędzisz przestrzeń, ale i będziesz mieć je zawsze pod ręką.

Niewielki mieszkania to nie tylko niewielka powierzchnia do sprzątania, ale również mała przestrzeń do zagospodarowania, co zdaje się być głównym problemem.

Ograniczona ilość miejsca na uporządkowanie wszystkich swoich rzeczy niejednokrotnie uniemożliwia sprawną organizację i szybkie korzystanie z przedmiotów, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie.

Tak naprawdę bardzo rzadko korzystamy z prostych, ale jakże praktycznych sposobów, które pozwalają nam zagospodarować małą przestrzeń.

Może to dlatego, że niewiele miejsca dla niektórych oznacza niewiele możliwości na estetyczną, a jednocześnie praktyczną dekorację. Ty też nie wiesz jak wykorzystać niewielką przestrzeń w Twoim mieszkaniu?

Jeżeli należysz do tych osób, które nie do końca potrafią optymalnie zagospodarować miejsce, polecamy Ci poniższy artykuł, w którym odkryjesz 13 sposobów na to, jak ową niewielką przestrzeń wykorzystać do maksimum!

Czy niewielka przestrzeń to Twój problem? Od dziś już nie!

1. Miejsce do przewijania dziecka

Czy w pokoju Twojego dziecka znajdzie się niewielki niezagospodarowany kącik? Jeżeli tak, dlaczego nie zamienić go w miejsce przeznaczone do zmiany pieluszek malca?

Prostym rozwiązaniem jest przymocowanie do ściany składanego blatu, który w razie konieczności będziesz mogła opuszczać, a gdy nie będzie potrzebny, składać.

W pobliżu lub nad nim możesz umocować półki, lub szafkę, gdzie przechowywane będą pieluszki oraz inne artykuły i akcesoria niezbędne do przewijania dziecka.

2. Przechowywanie rzeczy na wewnętrznej stronie drzwiczek

Wewnętrzna strona drzwiczek szafek kuchennych może okazać się doskonałym miejscem na przechowywanie pokrywek, patelni oraz innych akcesoriów kuchennych, których często używamy. Jedyne czego będziesz potrzebować to kilka wieszaków, haczyków, gwoździ i śrubek, aby dobrze je umocować.

To, co musisz mieć na uwadze to, że ten sposób na przechowywanie rzeczy pozostawi po sobie ślad w postaci otworów, gdy już nie będziesz chciała z nich korzystać.

3. Narożne pułki

Przechowywanie rzeczy

Narożne półki w wypadku gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią, mogą okazać się świetnym rozwiązaniem szczególnie w kuchni i nadać niepowtarzalnego i oryginalnego wyglądu naszemu wnętrzu. Co umieszczać na podobnych narożnikach?

Tak jak na zdjęciu powyżej, jeżeli jest to kuchnia, doskonale posłuży jako miejsce na przechowywanie produktów, ale można ustawiać na nich książki, rośliny czy też rodzinne zdjęcia.

4. Szuflady pod szafkami

Może wcześniej na to nie wpadłaś, ale ta przestrzeń, która znajduje się pod kuchennymi meblami, również może zostać wykorzystana. Jest to doskonałe miejsce na umieszczenie dodatkowych szuflad.

5. Szuflady na schodach

Schody w domu mogą nam posłużyć za coś więcej niż jedynie za sposób na dostanie się na wyższe piętro. Można utworzyć w nich dodatkowe miejsce na szuflady lub szafki, w których można przechowywać buty, zabawki czy narzędzia.

6. Zasłony prysznicowe z kieszeniami

Zasłony z kieszeniami

Czy przestrzeń w Twojej łazience jest ograniczona? Nie martw się tym! Sposobem na zwiększenie miejsca na przedmioty może być przyszycie kieszeni do zasłony prysznicowej. Będziesz mogła przechowywać w nich kosmetyki, artykuły do higieny i wszystkie te rzeczy, które są niezbędne w łazience.

7. Krzesła ze schowkami

Krzesło może spełniać nie tylko jedną funkcję. Można przekształcić je w doskonałe miejsce do przechowywania dokumentów i innych przedmiotów.

Dobrym pomysłem jest wykorzystanie szafek biurowych z szufladą, gdzie wystarczy obić część górną. W ten sposób otrzymamy pufę ze schowkiem, którą można umieścić w dowolnym miejscu w domu.

8. Półki nad drzwiami

Czy to w łazience, czy też w salonie półki nad drzwiami są świetnym pomysłem, by zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń w niewielkim mieszkaniu.

Powierzchnia pomiędzy drzwiami i sufitem może posłużyć jako miejsce do przechowywania rzeczy, których często używasz, a które zawsze są porozrzucane  po całym mieszkaniu.

9. Ręczniki na drzwiach

Tył drzwi w łazience można wykorzystać na powieszenie ręczników. Tutaj możemy użyć specjalnych wieszaków na drzwi lub umocować specjalne haki.

10. Pionowy ogród

Pionowy ogród

Umieszczając rośliny w małych doniczkach i mocując je do ściany, nie  tylko zaoszczędzi miejsca, ale i nada innowacyjnego, oryginalnego wyglądu Twojemu mieszkaniu.

11. Ściana jako miejsce wieszania rzeczy

Jeżeli nie przekonał Cię pomysł z wykorzystaniem drzwiczek na przechowywanie rzeczy możesz wypróbować ścianę, na której również, można je umieszczać. Wystarczy zaopatrzyć się w haczyki, wieszane półki i specjalne uchwyty, które mocuje się do ściany.

12. Przechowywanie produktów czyszczących

Jedne z drzwi można wykorzystać jako doskonałą przestrzeń na przechowywanie środków do utrzymywania czystości w domu. Wystarczy umieścić specjalne kieszenie na drzwiach i w nich trzymać butelki z produktami.

13. Wieszak na torebki

Jeżeli jesteś właścicielką wielu torebek i należysz do tych osób, które rozrzucają je po całym mieszkaniu, umieść w jednym rogu swojego pokoju specjalny uchwyt z haczykami, gdzie będziesz mogła je wszystkie powiesić. W ten sposób będziesz je miała wszystkie pod ręką, a jednocześnie uzyskasz wrażenie porządku.

Kategorie: Ciekawostki Tagi:
WIĘCEJ DLA CIEBIE