Jak się dowiedzieć, czy osoba w związku coś do ciebie czuje

Jeśli zauważasz, że podoba Ci się osoba, która już ma partnera, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy przeanalizować za i przeciw ponieważ jest to bardzo delikatna sytuacja.
Jak się dowiedzieć, czy osoba w związku coś do ciebie czuje

Ostatnia aktualizacja: 13 maja, 2022

Czy myślisz, że osoba w związku może coś do ciebie czuć? Ogólnie rzecz biorąc, jest to zwykle nieco skomplikowane doświadczenie, zwłaszcza gdy ty również czujesz, że cię pociąga.

W takich przypadkach ważne jest, aby ocenić szereg problemów. Możesz się zanadto spieszyć, możesz nawet tego nie chcieć, a to, co cię pociąga, jest „zakazane”. A czasem możesz też błędnie interpretować znaki, które dostrzegasz.

Problem polega na tym, że nie masz jasności, czy te zachowania są zwykłą uprzejmością czy czymś więcej. Możesz się całkowicie mylić, a może naprawdę jest między wami chemia.

Dlatego dzielimy się z Tobą pewnymi znakami, które mogą wskazywać, że osoba w związku coś do Ciebie czuje. Przyjrzyj się im!

Znaki, że osoba w związku partnerskim coś do Ciebie czuje

1. Patrzy na ciebie inaczej

Chicas y chico mirándose a los ojos

Kiedy pojawia się przyciąganie, wygląd się zmienia. Dlatego jeśli ktoś jest tobą zainteresowany, będzie się na ciebie gapił i nie przegapi ani jednej okazji, by cię obserwować.

To działanie może być dobrowolne lub nieświadome. Czasami, nawet jeśli próbuje tego uniknąć, może nie być w stanie przestać na ciebie patrzeć, gdy go mijasz lub jesteś blisko.

Sądzimy, że możesz również przeczytać ten artykuł: Czy powinieneś ocalić swój związek, ignorując niewierność?

2. Chce być blisko ciebie

Jeśli istnieje już między wami przyjaźń, ta osoba będzie starała się trzymać blisko ciebie. Można to zauważyć, ponieważ nie zachowuje się wobec ciebie tak, jak wobec innych przyjaciół.

Często okazuje pewne zainteresowanie bez większego kontaktu fizycznego, aby sprawdzić, jakie ma u ciebie możliwości. To może się zdarzyć nawet jeśli wiesz, że osoba jest zaangażowana w innym związku.

3. Opowiada ci swoje najbardziej intymne rzeczy

Masz świadomość, że za dużo z tobą rozmawia, mimo że ma partnera. W ciągu dnia oboje utrzymujecie kontakt i informujecie się nawzajem, co robicie lub dokąd idziecie.

Jeśli ktoś wykazuje zainteresowanie ciągłym dowiadywaniem się tego, co robisz lub co ci się przydarzyło w ciągu dnia, może jego uczucia do ciebie wykraczają poza zwykłą przyjaźń.

4. Osoba w związku porównuje swojego partnera z tobą

Nikt nie lubi być porównywany, to prawda. Jednak, gdy druga osoba zacznie porównywać swojego partnera do ciebie, może pośrednio mówić ci, jak bardzo cię lubi.

Często ktoś taki mówi ci, że byłoby miło, gdyby jego obecny partner był taki jak ty lub miał wiele twoich cech. W rzeczywistości może się nawet posunąć do stwierdzenia, że myśli o tobie, gdy przechodzi konflikt w swoim związku.

5. Zaprasza cię na randkę

To normalne, że jako przyjaciele chcecie dzielić ze sobą wspólne chwile. To, co jednak nie jest już takie normalne, to upór, z jakim osoba zaprasza cię do robienia rzeczy, które normalnie mogłaby zrobić ze swoim partnerem.

Zamiast iść z nim do kina, zaprasza Ciebie. Zamiast zaproponować partnerowi, żeby poszli razem na wystawę, proponuje to tobie itp. Prawie zawsze proponuje Ci zajęcia we dwoje i stara się unikać wspominania osoby, z którą się spotyka.

Myślimy, że możesz być zainteresowany przeczytaniem tego również: Co robić gdy odkryjesz niewierność partnera

6. Osoba w związku staje się zazdrosna, gdy wychodzisz z kimś innym

Jeśli rozmawiasz z tą osobą przez cały dzień, nawet jeśli nie ma nic konkretnego, prawdopodobnie w pewnym momencie okaże zazdrość lub pewne zainteresowanie, jeśli spotkasz się z kimś innym.

Na przykład, jeśli powiesz jej, że umawiasz się z kimś innym, zmienia swoje nastawienie lub robi ci wyrzuty. Czasami nawet sugeruje, żebyś tego nie robił/-a, bo uważa, że to nie jest dla ciebie dobre.

7. Osoba dzwoni do Ciebie, gdy przechodzi złe chwile w swoim związku

To może sprawić, że poczujesz się jak „drugie skrzypce”. Jednak często ta osoba zwraca się do ciebie, gdy przechodzi kryzys ze swoim obecnym partnerem.

Potrzeba rozmowy z tobą czasami ma ukrytą intencję: sprawdzić, czy ma z tobą szansę na wypadek, gdyby jej obecny związek się skończył.

Mujer hablando por telefono contenta

8. Stara się być w twoim kręgu towarzyskim

Czy zauważasz, że spotykasz tę osobę wszędzie, gdzie wychodzisz z przyjaciółmi? Czy wpadacie na siebie w różnych miejscach? Może to nie tylko przypadek.

Jeśli ta osoba jest tobą zainteresowana, będzie szukała tysiąca i jednej wymówki, aby cię zobaczyć. Będąc w twoim kręgu towarzyskim, ma większe szanse, żeby się do ciebie zbliżyć.

Nie przyjmuj okruchów, które rzuca ci osoba, która jest w innym związku

Jeśli już wiesz, co on/ona myśli o tobie i jest to odwzajemnione, być może nadszedł czas, aby działać i porozmawiać otwarcie. Być może dzięki wiedząc tym, jak się czujesz, odważy się zerwać ze swoim partnerem i zaczniecie się lepiej poznawać. Pamiętaj jednak, że czasami zdarzają się osoby, które po prostu lubią flirtować.

Zachowaj więc ostrożność. Nie trać godności i szacunku do samego siebie tylko z powodu uśmiechu lub spojrzenia. Postaraj się bardzo dobrze przeanalizować sytuację przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Pamiętaj, że wejście w relację z osobą, która ma inne zobowiązania jest bardzo skomplikowane.

This might interest you...
Zdrada emocjonalna? 4 oznaki, że Twój partner o niej myśli
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Zdrada emocjonalna? 4 oznaki, że Twój partner o niej myśli

O czym myślisz, gdy słyszysz pojęcie zdrada emocjonalna? Czy wiesz, że ten rodzaj niewierności nie ma nic wspólnego z kontaktami intymnymi?  • Houston, T. L. (1974), Foundations of interpersonal attraction, Nueva York: Academic Press.

  • Walster, E. (1971), Passionate love. In B. Murstein (Ed.), Theories of attraction and love. Nueva York: Springer Publ.