Infekcje układu moczowego — 6 domowych środków

Lipiec 25, 2015
Jeśli jesteś podatna na infekcje układu moczowego, częste spożywanie wody jest najlepszym i skutecznym sposobem zapobiegania. Spożywając więcej wody, częściej się załatwiamy– eliminując więcej bakterii.

Infekcje układu moczowego zajmują drugą pozycję na liście najpowszechniejszych chorób, z którymi ludzie udają się do lekarza. Choroba ta dotyka znacznie częściej kobiet niż mężczyzn. Każdego roku, niemal osiem milionów kobiet udaje się do lekarza, by wyleczyć infekcje układu moczowego. Około 20 procent tych kobiet będzie cierpiało z powodu nawrotu choroby. Jednak, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Istnieje wiele domowych sposobów, które zapobiegają tego typu infekcjom. W poniższym artykule przedstawimy sześć z nich.

Infekcje układu moczowego — 6 domowych środków

1. Soda oczyszczona

Infekcje układu moczowego, które trwają więcej niż dwa dni wymagają interwencji lekarza. Zaniedbanie leczenia tego typu choroby, może prowadzić do infekcji nerek i przerodzić się w znacznie poważniejszy problem. Aby nie dopuścić do rozwoju infekcji dróg moczowych, należy leczyć chorobę zaraz na początku. Zacznij od wymieszania łyżki stołowej sody oczyszczonej ze szklanką wody. Taka mieszanina pomoże złagodzić zakażenie. Soda oczyszczona neutralizuje kwas w moczu i przyspiesza regenerację.

2. Żurawina

2#:infekcjeukladumoczowego.jpg

Żurawina i jagoda pochodzą z tej samej rodziny roślin i wykazują podobne właściwości, które zatrzymują bakterie. Według przeprowadzonych badań, sok z żurawiny zapobiega infekcjom dróg moczowych. Takie samo działanie daje także jedzenie całych owoców żurawiny.

3. Sok z żurawiny

Niezliczone badania dowiodły, że picie soku z żurawiny zapobiega infekcjom układu moczowego. Dzieje się tak, gdyż sok z żurawiny hamuje bakterie powodujące infekcje. W swoim składzie posiada on także łagodny antybiotyk. Pij około 150 ml soku z żurawiny dziennie, aby utrzymać swój pęcherz w zdrowej kondycji. Jednak, jeśli masz skłonność do częstych infekcji dróg moczowych lub cierpisz z powodu teraz infekcji, pij przynajmniej 2 do 4 szklanek soku z żurawiny dziennie.

4. Ananas

3#:infekcjeukladumoczowego.jpg

Bromelaina to enzym znajdujący się w ananasie. Przeprowadzono badania, w czasie których osobom cierpiącym z powodu infekcji układu moczowego wraz z typowymi antybiotykami podawano bromelainę. Choroba zniknęła natychmiast. Ananas nie tylko smakuje doskonale, ale także pomoże ci pozbyć się uciążliwych infekcji.

5. Witamina C

Niektórzy lekarze nakazują zażywać przynajmniej 5 g witaminy C dziennie osobom, które mają nawracające infekcje drug moczowych. Witamina C pomaga utrzymać twój pęcherz w zdrowiu, gdyż skutecznie zakwasza mocz, tym samym zatrzymując potencjalnie szkodliwe bakterie przed wtargnięciem do wnętrza organizmu.

6. Woda

4#:infekcjeukladumoczowego.jpg

Jeśli masz skłonność do częstych infekcji układu moczowego, pij duże ilości wody. Około 8 szklanek dziennie. Powinnaś oddawać mocz przynajmniej co cztery, pięć godzin. Jeśli właśnie teraz zmierzasz się z infekcją układu moczowego, pij wodę. Pomoże ci ona zwalczyć chorobę. Pij ok 300 ml wody co godzinę. To może ci pozbyć się bakterii z organizmu.

WIĘCEJ DLA CIEBIE