Feng shui przywróci harmonie w Twoim domu

Wrzesień 27, 2017
Dzięki feng shui, stosując niewielkie zmiany w mieszkaniu, można osiągnąć lepszy przepływ energii w mieszkaniu. Sprawi to, że miejsce zamieszkania stanie się dużo przytulniejsze.

Bardzo możliwe, że już wcześniej słyszałaś o feng shui jako sposobie na poprawę równowagi w domu. Niektóre założenia są trudne do wykonania szczególnie w mieszkaniach i starych domach.

Jednak są i mniej skomplikowane zasady, które przywrócą harmonię i poprawią samopoczucie.

W dzisiejszym artykule dowiesz się jak w prosty sposób wykorzystać zasady feng shui w Twoim domu. Dzięki nim miejsce, w którym mieszkasz stanie się bardziej przytulne.

Co to jest Feng shui?

Feng shui to starożytna chińska filozofia odnosząca się do poprawnego planowania otaczającej przestrzeni (domu, biura itp.). Zakłada, że powinny być one zgodne ze środowiskiem naturalnym, aby poprawić harmonię i równowagę osoby tę przestrzeń zamieszkującą.

Aby to osiągnąć, należy wziąć pod uwagę poniższe aspekty:

 • rozkład mebli
 • oświetlenie
 • wentylację
 • kolor ścian
 • lustra i elementy dekoracyjne
 • czynniki trudniejsze do zmiany jak np. ustawienie i lokalizacja budynku

Oto kilka prostych sposobów na to, by zsynchronizować przestrzeń i osiągnąć jak najlepsze korzyści dla naszego samopoczucia.

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe do domu mają ogromne znaczenie, jako że ich symbolika jest fundamentalna. Każdego dnia witają nas, a także to przez nie przyjmujemy gości.

Powinny być duże, solidne i czyste z możliwością szerokiego ich otwarcia. Powinny być wejściem, które bez większych przeszkód poprowadzi nas do pierwszego pokoju w domu.

Drzwi wedlug feng shui

W Feng shui światło jest energią

Dom musi być dobrze oświetlony. Powinno do niego wpadać dużo naturalnego światła, jak i powinno znaleźć się miejsce na to elektryczne.

Wszystko po to, by uzyskać ciepłą, przyjemną atmosferę. Zawsze decyduj się na jak najwięcej naturalnego światła i duże okna. Jeżeli nie jest to możliwe, wybierz odpowiednie lampy, świece i inne elementy oświetleniowe.

Wbrew powszechnemu uważaniu powinno się unikać wszelkiego rodzaju oświetlenia w sypialni. Nawet minimalna ilość światła może zakłócić odpoczynek.

Łazienka

Łazienka zawsze powinna być zlokalizowana w dyskretnym miejscu. Oznacza to, że nie powinna być widoczna ani z holu, kuchni czy salonu.

Dlatego tak ważne jest dokładne przestudiowanie umiejscowienia drzwi oraz możliwego kąta ich otwierania. Również można wykorzystać ekrany czy też zasłony w celu ukrycia drzwi do łazienki w wypadkach, gdy będą one nazbyt widoczne.

Inną zasadą feng shui dotyczącą łazienki jest deska klozetowa, która zawsze powinna być opuszczona. To nie tylko kwestie estetyczne, ale i poprawny przepływ energii, której zachwianie może objawiać się stratami ekonomicznymi.

Wanna

Duża kuchnia, a feng shui

Kuchnia również jest bardzo ważnym punktem w każdym domu. Symbolizuje ona bogactwo i obfitość rodziny. Przetwarzanie żywności przy użyciu wody i ognia staje się procesem, poprzez który uzyskiwane są większe korzyści.

Dlatego w kuchni kuchenka, na której przygotowywane są potrawy, powinna być maksymalnie oddalona od zlewu. Są to bowiem dwa przeciwstawne sobie elementy. Oprócz tego, należy unikać takiego usytuowania drzwi kuchni, kiedy to osoba gotująca znajduje się do nich tyłem.

Na zakończenie warto wprowadzić do tego pomieszczenia drewniane elementy, świeże owoce lub naturalne kwiaty. Nadadzą one żywego i kolorowego akcentu Twojej kuchni.

Harmonijny odpoczynek według feng shui

Sypialnia jest pomieszczeniem zapewniającym intymność i wypoczynek. Nie powinno ono pełnić innej funkcji. Nie należy w tym miejscy wykonywać pracy, ponieważ mogłoby to zachwiać równowagę tej przestrzeni.

Oto kilka wskazówek zgodnych z zasadami feng shui, które sprawią, że przepływ energii w Twojej sypialni będzie dużo sprawniejszy:

 • decyduj się na naturalne tkaniny i materiały, jak i pastelowe, delikatne kolory
 • drobne elementy dekoracji w sypialni mogą być żywego koloru jak np. czerwony. Należy jednak pamiętać o tym, że powinny być to niewielkie ilości
 • innym ważnym aspektem sypialni jest kierunek ustawienia łóżka. Zagłówek łóżka powinien być skierowany na północ lub na wschód
 • należy unikać luster odbijających łóżko
 • choć są to miejsca bardzo wygodne do przechowywania rzeczy, szczególnie w niewielkich sypialniach, nie powinno się umieszczać żadnych przedmiotów pod i nad łóżkiem. Utrudniają one przepływ energii i odpowiedni odpoczynek w nocy
WIĘCEJ DLA CIEBIE