Domowe środki na popękane pięty

· Marzec 22, 2017

Kilka różnych czynników może wpływać na popękane pięty. Czasami jest to kwestia problemów zdrowotnych, podczas gdy innym razem popękane pięty są rezultatem używania otwartych butów, takich jak sandały.

Chodzenie po podłożu gołymi stopami może szybko doprowadzić do ich wysuszenia się. Kiedy biegasz lub dużo chodzisz, powoduje to pękanie stóp, co może być bardzo niewygodne.

Miód na popękane pięty

miód na toście

Nalej jedną szklankę miodu do miski z ciepłą wodą. Dobrze wymieszaj. Następnie zamocz stopy w tym roztworze i pozostaw tak przez godzinę. Potem wyjmij stopy, użyj pumeksu i potrzyj popękane miejsca. Następnie wysusz i obserwuj, jak zmniejsza się ilość stwardnień na Twoich stopach.

Masło kokosowe

Masło kokosowe to świetny środek nawilżający na popękane pięty. Każdego wieczoru przed pójściem spać nałóż umiarkowaną ilość masła kokosowego na stopy. To nawilży i wygładzi Twoje stopy.

Olej rycynowy

olej rycynowy w misce

Olej rycynowy to kolejny produkt, który ma niesamowite właściwości wygładzające i nawilżające. Zaaplikuj spore ilości oleju rycynowego na wacik, po czym nałóż go na najtwardsze miejsca na stopach.

Po jakimś czasie zauważysz, jak skóra na stopach się wygładza. Uwaga: jeśli masz otwarte pęknięcia, to nie stosuj tego oleju. Nie używaj go także, kiedy jesteś w ciąży.

Papaja

przekrojona papaja

Papaja to jeden z najlepszych naturalnych produktów do złuszczania skóry. Zgnieć kawałek tego owocu, a następnie nakładaj na 15 minut na popękane pięty trzy razy dziennie. Papaję możesz stosować również na popękaną skórę i pomoże Ci to szybciej zregenerować tkanki.

Dojrzały banan

dużo dojrzałych bananów

Banany możesz używać w podobny sposób, jak to się robi z papają. Zgnieć jednego dojrzałego banana, a następnie uzyskaną papkę nałóż na 10 minut na popękane pięty. Zmywaj ciepłą wodą do czasu aż wszystko zostanie usunięte. Rób to raz dziennie, najlepiej wieczorem.

Gliceryna

Wymieszanie gliceryny z wodą różaną to świetny środek na wygładzenie skóry. Gliceryna to jeden z najlepszych naturalnych nawilżaczy, a woda różana wygładzi twarde powierzchnie. Wymieszaj obie substancje i nałóż koniuszkami palców. Pozostaw przez 15 minut, a następnie zmyj zimną wodą.

Awokado i banan

Polecamy także wypróbowanie naturalnego kremu z awokado i banana. Będziesz potrzebować do tego pół awokado i małego banana. Zblenduj oba produkty, aby otrzymać krem i dobrze wymieszaj. Następnie nałóż na pięty, a następnie delikatnie wmasowuj.

Wykonuj tę czynność cztery razy na tydzień, co pozwoli uzyskać Ci najlepsze rezultaty.

Pumeks

To coś, czego nigdy nie powinno zabraknąć, jeśli chodzi o pielęgnację stóp. Pumeks + dobra kąpiel. Nawilż swoje stopy ciepłą wodą przez 20 minut, a następnie delikatnie usuń martwe komórki pumeksem. Potem dobrze spłucz wodą stopy, wysusz i nałóż krem nawilżający. Rób to każdej nocy.

Mamy nadzieję, że te naturalne środki na popękane pięty przyniosą świetne rezultaty. Pamiętaj, że regularna pielęgnacja ciała uczyni je o wiele atrakcyjniejszym, przynosząc satysfakcję nie tylko innym, ale przede wszystkim Tobie samej.