Dbanie o urodę – unikaj tych 6 błędów!

· Czerwiec 2, 2016
Nie należy używać kosmetyków wspólnie z innymi osobami. Po pewnym czasie należy je też wymieniać. Gdy minie bowiem ich data ważności, zamiast pomóc Ci dbać o urodę, mogą Ci wręcz zaszkodzić  wywołując reakcje alergiczne. 

Dbanie o urodę to temat subtelny. Istnieją pewne jego drobne aspekty, które – źle wykonane bądź zaniedbane – mogą spowodować, że będziesz wyglądać na starszą lub na bardziej zmęczoną, niż w rzeczywistości jesteś.

Są to rzeczy proste i niepozorne, z których często nie zdajemy sobie sprawy, ponieważ ubieramy się i robimy makijaż w pośpiechu, nie zwracając dostatecznej uwagi na rezultat końcowy. Czy masz ochotę poznać często popełniane błędy, jakie robimy, gdy wchodzi w grę dbanie o urodę?

Jeżeli zmienisz je, a niektóre całkowicie wyeliminujesz, pomożesz jeszcze bardziej wyeksponować Twoje naturalne piękno. Masz ochotę dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

1. Puszenie się włosów i podpuchnięte oczy? Dbanie o urodę tego nie dopuszcza!

Dbanie o urodę: podpuchnięte oczy

Odpowiednie dbanie o kręcone włosy nie zawsze jest łatwe. Bywają dni, podczas których zwyczajnie nie mamy czasu poskramiać loków i fal na naszej głowie. W rezultacie zwiększa się objętość naszych włosów, powodując znane nam wszystkim, uciążliwe puszenie się.

Jeżeli zapomnimy dodatkowo nałożyć korektora kosmetycznego na cienie pod oczami, rezultat końcowy będzie dla Ciebie bardzo niekorzystny. Wszystkim ludziom dookoła od razu rzuci się w oczy nasze zmęczenie.

Co zrobić?

1. Sposób na dbanie o puszące się lub zmierzwione włosy

  • Umyj włosy ciepłą wodą.
  • Nałóż na włosy 3 ml oleju kokosowego, robiąc przy tym dokładny masaż od nasady włosów do samych ich końcówek. Pozostaw na 10 minut.
  • Wypłucz letnią, prawie chłodną wodą.
  • Wysusz włosy suszarką z zimnym strumieniem powietrza (nigdy nie używaj gorącego powietrza). Uważaj, żeby zbyt mocno nie ciągnąć włosów.

2. Sposób na dbanie o podpuchnięte oczy

  • Włóż do zamrażarki na 15 minut dwie metalowe łyżeczki od herbaty.
  • Następnie na zmianę przykładaj je do skóry pod oczami i odpoczywaj w pięciosekundowych odstępach. Postępuj tak przez pięć minut, po czym nałóż swój rutynowy makijaż. Pamiętaj, że odpowiednie dbanie o skórę pod oczami wymaga użycia odpowiednio dobranego korektora kosmetycznego.

Dzięki tym zabiegom będziesz wyglądać pięknie!

2. Nie maluj zbyt mocno oczu i unikaj zbyt ciemnej pomadki

Dbanie o urodę: odpowiedni makijaż

Nie wszystko naraz. Jeżeli nałożysz zbyt dużo kosmetyków do makijażu oczu, takich jak cienie, tusz do rzęs, kredka do oczu, a przy tym sięgniesz po intensywny kolor pomadki do ust (czerwony, brązowy), jedyne co osiągniesz to postarzenie Twojej twarzy o około 5 lat.

Odpowiednie dbanie o urodę wymaga odmiennego postępowania. Jeżeli chcesz dobrze wyglądać, nie przesadzaj z makijażem i staraj się zawsze wyglądać naturalnie. Aby osiągnąć możliwie jak najbardziej naturalny efekt, zawsze zdecyduj, jaki element twarzy chcesz wyeksponować.

Jeżeli oczy, sięgnij przy tym po jasną pomadkę – w odcieniu nude bądź jasnoróżowym. Jeżeli natomiast masz ochotę wyeksponować swoje usta, jedynie delikatnie podkreśl swoje oczy używając subtelnego cienia, który je rozświetli, dodając im naturalności i blasku. Odpowiednie dbanie o urodę wymaga umiaru. Pamiętaj o tym, a będziesz wyglądać pięknie!

3. Powiedz: „Tak” delikatnym falom, zamiast ciasno związywać włosy

Włosy

Bywa, że tak ciasno związujemy włosy w koński ogon, że czasem wręcz nasza skóra twarzy wydaje się naciągnięta. Należy unikać tego typu uczesania. Wiesz już, że odpowiednie dbanie o urodę podpowiada, iż naturalność to najlepsze rozwiązanie.

Pozwalanie, by nasze włosy delikatnie się falowały, bardzo korzystnie wpłynie na naszą urodę i na wygląd naszej twarzy. 

Nieważne, czy Twoja twarz jest owalna, czy kwadratowa, delikatne loki zawsze zmiękczają linię twarzy i dodają uroku każdej kobiecie. Głowa do góry! Fale są w modzie!

4. Uwaga na zbyt intensywny róż do policzków!

Dbanie o urodę: róż do policzków

Róż do policzków zawsze zdaje się być nieodłącznym elementem rytuału, jakim jest dbanie o urodę. Jeżeli jednak nieodpowiednio go nakładamy, możemy zacząć przypominać raczej porcelanową lalkę z różowymi policzkami, niż piękną kobietę.

Szczególną ostrożność powinnaś zachowywać też nakładając pudry brązujące, ponieważ jeśli odpowiednio ich nie zaaplikujesz, powstałe „plamy” będą wyglądać nienaturalnie.

Aby odpowiednio zmiękczyć róż do policzków i puder brązujący, pamiętaj używać odpowiednio dobranego pędzla. Efekt będzie zachwycający!

5. Kosmetyki mają swoją datę ważności!

Dbanie o urodę: makijaż

Musisz być bardzo ostrożna. Czasem mamy tendencję do przetrzymywania w naszych kosmetyczkach licznych kosmetyków, na przykład pudrów w kamieniu, nie sprawdzając nawet, jaka jest ich data ważności. Może Cię to zaskoczyć!

Przeterminowane kosmetyki stwarzają bezpośrednie ryzyko dla Twojego zdrowia. Ponieważ produkty te mają bezpośredni kontakt z Twoimi oczami, skórą i ustami, mogą wywoływać gwałtowne reakcje alergiczne.

Nigdy też nie popełniaj błędu wręczania kosmetyków, których już nie używasz swojej młodszej siostrze lub swojej córce do zabawy, bez sprawdzenia ich daty ważności.

6. Grzebień i szczotkę należy myć

Czesanie włosów

Czy regularnie czyścisz swoje pędzle do makijażu? A gąbki do mycia ciała? Pamiętasz też o swoich szczotkach i grzebieniach? To bardzo ważne! Cokolwiek wchodzi w kontakt z Twoją skórą powinno być odpowiednio myte i dezynfekowane w celu utrzymania odpowiedniej higieny i uniknięcia gromadzenia się bakterii.

W naszych szczotkach i grzebieniach gromadzi się dosłownie wszystko – od łupieżu, przez złuszczone, martwe komórki, aż po łój skórny. Nie zapominaj więc myć ich używając przy tym gorącej wody. Będzie to chronić nie tylko Twoje piękno, ale też zdrowie, więc zawsze o tym pamiętaj!