Czyste włosy na dłużej

· Luty 17, 2016
Na pewno przydarzyło to Ci się więcej niż jeden raz: myjesz z rana włosy i już po południu zauważasz, że stały się one tłuste i matowe. Nie wiesz, co z tym fantem zrobić i po prostu myjesz je każdego rana zaraz po wstaniu z łóżka, by mieć zawsze czyste włosy i zdrowy wygląd.

Czy są jakieś sposoby rozwiązania tego problemu? Czy jest jakiś środek, który pomoże Ci mieć czyste włosy przez dłuższy czas? Oczywiście, że tak – poznaj kilka ciekawych wskazówek, które opiszemy w dalszej części artykułu, dzięki czemu będziesz mieć czyste włosy na dłużej, niż tylko jeden dzień.

Czyste włosy: dlaczego mam je tak krótko?

Suche włosy

Jest to bardzo często spotykany problem. Ogólnie rzecz biorąc, przyczyny utraty połysku i jedwabistości u niektórych osób zaraz po umyciu, często obejmują:

 • Nadmierne wydzielanie łoju wywołujące irytujący efekt tłustych włosów.
 • Gospodarka hormonalna naszego ciała może także powodować nadmierną produkcję łoju przez gruczoły w skórze głowy. Typowym powodem takiego stanu rzeczy mogą być na przykład zmiany poziomu hormonów podczas menstruacji.
 • Nieprawidłowa dieta bogata w tłuszcze, cukry, przetwarzaną mąkę i produkty przemysłu piekarniczego może powodować problemy z metabolizmem, których efektem ubocznym jest wydzielanie nadmiernych ilości łoju przez gruczoły skórne.
 • Być może poniższa wiadomość Cię zaskoczy, ale dość często używane przez nas szampony nie są czymś więcej, niż tylko „koktajlem chemicznym” o działaniu o tyleż korzystnym, o ileż nadmiernie agresywnym.Jeśli należysz do grona myjących włosy codziennie, to z pewnością zauważyłeś już, że produkty takie nigdy nie dają obiecywanych efektów. Wiele z nich w rzeczywistości powoduje, że nasze włosy stają się jeszcze bardziej przetłuszczone.
 • W takim przypadku najlepiej zrezygnować z takiego szamponu lub korzystać z niego tylko raz lub dwa razy w tygodniu – a w zamian warto przerzucić się na naturalne środki pozwalające uzyskać czyste włosy, takie jak te przedstawione przez nas poniżej.

Co mogę zrobić, aby mieć czyste włosy na dłużej

Sposób nr 1: ocet jabłkowy i soda

Ocet jabłkowy

Składniki:

Sposób użycia:

 • Środek ten jest zarówno prosty w użyciu, jak i skuteczny, można go stosować dwa razy w tygodniu. Dzięki niemu dowiesz się, że następnego dnia możesz nadal mieć czyste włosy, które będą jednocześnie lekkie, błyszczące i jedwabiste, bez śladu łoju je przetłuszczającego.Wynika to częściowo z obecności sody, która dzięki swoim właściwościom zasadowym regulujące pH skóry głowy, pozwalając na eliminację nadmiaru łoju z jej powierzchni, co uniemożliwia przenikanie łoju na włókna włosowe, a w efekcie na czyste włosy przez dłuższy czas.
 • Jeśli zaś chodzi o ocet jabłkowy, to powszechnie uważa się ten niedrogi produkt za jeden z najlepszych dostępnych specyfików o korzystnym działaniu na włosy. Daje on im połysk i miękkość, reguluje także nadmierne wydzielanie łoju.
 • Do przygotowania opisywanego specyfiku wystarczy rozcieńczyć jedną łyżkę sody w wodzie, a następnie dodać do niej 100 ml octu jabłkowego.
 • Nałóż tę mieszaninę na mokre, czyste włosy i delikatnie wmasuj ją w skórę głowy, a następnie pozostaw na 20 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą. Zobaczysz jak dobrze będą one wyglądały i jak długo będziesz mieć czyste włosy – staną się one bardziej miękkie i błyszczące, a także pozostaną takie przez co najmniej trzy dni.

Sposób nr 2: jajka, jogurt i cytryna

Maseczka z jajka na włosy

Składniki:

 • 1 jajko (zawierające zarówno białko, jak i żółtko),
 • 1 jogurt naturalny,
 • Sok z połowy cytryny.

Sposób użycia:

 • Opisywana maska cechuje się naprawdę niezwykłym działaniem, idealnie jest zastosować ją dwa razy w tygodniu, podobnie, jak w opisywanej powyżej metodzie.
 • Zdarza się często, że proste środki zaradcze podobne do tego dadzą Ci lepsze rezultaty niż liczne, kosztowne zabiegi w salonach kosmetycznych, nie licząc tego, że będziesz mieć dłużej czyste włosy.
 • Opisywana metoda jest naprawdę warta wysiłku włożonego w jej wypróbowanie, przynajmniej przez jeden miesiąc. Będziesz zaskoczony nie tylko tym, jak prosta w użyciu i tania jest, ale także tym, jak długo możesz mieć czyste włosy – aż do 3 dni!
 • Wykorzystanie cytryny jest także  jednym z klasycznych trików poprawiających wygląd włosów. Pomaga ona wyrównać poziom pH olejków eterycznych wydzielanych przez skórę głowy i nadaje połysk włosom, przez co wyglądają one znacznie korzystniej.
 • Jeśli natomiast chodzi o jajka i jogurt naturalny, to działają one jako dwa niezwykle korzystne produkty pozwalające wzmocnić włosy, dostarczyć im witamin naturalnego pochodzenia i regulować jednocześnie wydzielanie olejków eterycznych i oraz łoju sprawiającego, że czyste włosy szybko stają się brudne i zlepiają się w nieestetyczne strąki.
 • Jak przygotować tę maseczkę? Jest to naprawdę bardzo łatwe. Zacznij od dokładnego wymieszania jajka (białka i żółtka) z jogurtem naturalnym, starając się uzyskać idealnie jednorodnej masy. Gdy już ją przygotujesz, dodaj do niej sok z połowy cytryny i kontynuuj mieszanie aż wszystkie składniki się połączą i powstanie łatwa w użyciu maseczka.
 • Następny krok jest również bardzo prosty: nałóż tę mieszaninę na mokre włosy upewniając się, że skóra głowy będzie ją prawidłowo wchłaniać, dzięki czemu wykorzysta jej korzystne właściwości. Pozostaw ją na 20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.
 • Jesteśmy przekonani, że jej efekty Ci się naprawdę spodobają, a zwłaszcza to, że Twoje czyste włosy staną się błyszczące i miękkie oraz że pozostaną takie przez znacznie dłuższy czas.