Cynamon, pomi i stewia na regulację cukru

Brakuje Ci słodyczy, ale masz problemy z uregulowaniem poziomu cukru? Zarówno cynamon, jak i stewia mają właściwości, które pomagają stabilizować poziom glukozy we krwi. Dowiedz się, jak czerpać korzyści dla zdrowia z tych produktów.

Dopada Cię nagła chęć na słodycze? Miewasz ataki głodu? Masz problemy z poziomem cukru we krwi? Chciałabyś zapobiec cukrzycy? Cynamon i stewia to naturalne rozwiązania, które mogą Ci w tym wszystkim pomóc!

Jeśli nie masz poważnych zaburzeń, a chciałabyś kontrolować poziom cukru bez leków, to produkty te powinny Cię zainteresować. W tym artykule przeczytasz, jak cynamon i stewia w formie herbaty pomogą Ci zapobiegać problemom zdrowotnym.

Cynamon

Cynamon to aromatyczna przyprawa pozyskiwana z kory drzewa cynamonowego. Niesie wiele korzyści dla zdrowia, m.in.:

 • Cynamon poprawia trawienie, jest antybiotykiem i ma właściwości wykrztuśne oraz przeciwzapalne
 • to również potężny naturalny środek pobudzający, który zapewnia energię, zwiększa libido bez zmian w układzie nerwowym i bez powodowania nerwowości.

Jak przeczytasz w dalszej części artykułu, cynamon to również świetne narzędzie w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. To naturalne lekarstwo na zapobieganie i kontrolowanie cukrzycy typu 2.

cynamon

Jeśli to możliwe, zalecamy odmianę cynamonu z Cejlonu, jako że jest nie tylko słodsza i bardziej delikatna, ale do tego ma lepsze właściwości medyczne.

W formie sproszkowanej ciężko ją rozróżnić, dlatego najlepiej kupuj z etykietą Cinnamomum zeylanicum lub Cinnamomum verum.

Polecamy artykuł: Cynamon – 8 nieznanych korzyści zdrowotnych

Stewia

stewia

Stewia to roślina pochodząca oryginalnie z Paragwaju i znana jest na całym świecie jako najbardziej naturalny i najzdrowszy słodzik.

Dodatkowo z łatwością można hodować ją w domu albo kupić suszone liście bądź ekstrakt w zależności od zamierzonego celu jej stosowania.

Stewia pomaga regulować poziom cukru, a także:

 • Jest idealna dla osób cierpiących na zbyt wysokie ciśnienie, gdyż prowadzi do jego obniżenia.
 • Zawiera siedem razy więcej antyoksydantów niż herbata zielona.
 • Jest delikatnie moczopędna.
 • Poprawia trawienie.
 • Leczy oraz dezynfekuje rany i poparzenia.
 • Wzmacnia szkliwo i zapobiega powstawaniu ubytków w zębach. Naturalne pasty do zębów coraz częściej wzbogacane są stewią.

Środek na regulację cukru

Poniżej przedstawiamy przepis na przepyszną oraz prozdrowotną herbatę.

Składniki

 • Dwie łyżeczki sproszkowanego cynamonu cejlońskiego (6 g)
 • Dwie łyżeczki suszonych liści stewii (10 g)
 • Trzy szklanki wody (600 ml)

Sposób przygotowania

 • Najpierw zagotuj wodę i zdejmij z palnika jak zacznie się gotować.
 • Następnie dodaj cynamon oraz stewię i pozostaw przez 10 minut.
 • Odcedź roztwór i herbata jest gotowa!

Więcej rad

Aby zabiegi były bardziej efektywne, podążaj za następującymi wskazówkami:

1. Dodawaj cynamon to różnych potraw: ciastek, puddingów, lodów, mięsa, itp.

2. Używaj stewii zamiast cukru i innych słodzików.

Wyróżnić możemy dwa rodzaje stewii: czystą stewię, która jest ciemna i ma właściwości regulujące poziom cukru, ale także silny smak podobny do lukrecji; oraz oczyszczoną stewię, która jest jasna i bez smaku.

Jednak oczyszczona stewia i tak jest lepsza niż cukier czy inne słodziki.

Przeczytaj także:Cukrzyca – poznaj najważniejsze informacje 

Zawsze pamiętaj, by jeść potrawy, które są bogate w rozpuszczalny błonnik (owoce, warzywa, strączki, pełne ziarna). Ten rodzaj błonnika spowalnia wchłanianie węglowodanów, co zmniejsza wyrzut insuliny i wzrost poziomu glukozy we krwi, co ma miejsce po jedzeniu.

Niektóre produkty, jak groch, rzeżucha czy kiełki, także pomagają regulować poziom cukru. Pij również wiele wody: co najmniej 7 szklanek dziennie.

Jedz więcej mniejszych posiłków dziennie, od 3 do 5, aby ustabilizować poziom cukru. Unikaj zbyt dużych posiłków oraz długich przerw bez jedzenia.

Podążaj za tymi wskazówkami i ciesz się fantastycznym naturalnym środkiem, który pomoże Ci ustabilizować poziom cukru we krwi!

WIĘCEJ DLA CIEBIE