Ciepła woda – poznaj zalety jej codziennego picia

· Październik 7, 2017
Podczas gdy zimna woda może być przyczyną ataków migrenowych, ciepła woda korzystnie wpłynie na Twoje trawienie i wspomoże proces oczyszczania toksyn z organizmu.

Ciepła woda, nie jest tak popularna jak zimna woda, po którą sięgamy zdecydowanie częściej. Sprawdź, dlaczego ciepła woda na stałe zagościć w twoim codziennym rytuale.

1. Ciepła woda jest bardzo korzystna dla układu trawiennego

Ciepła woda reguluje pracę układu trawiennego. Natomiast, picie zimnej wody może prowadzić do utwardzenia tłuszczu zawartego w spożywanych pokarmach. Spowolni także proces trawienia. Spożywanie ciepłej wody działa w zupełnie odwrotny sposób.Regularne picie szklanki ciepłej wody korzystnie wpłynie na pracę jelit.

Ciepła woda na układ trawienny

Ciepła woda stymuluje jelita, dzięki czemu szybciej strawisz spożyte pokarmy. W ten sposób optymalizujesz też proces wchłaniania składników odżywczych. I zapobiegniesz innym problemom, na przykład zaparciom.

2. Ciepła woda ma zbawienny wpływ na Twój układ oddechowy

Picie ciepłej wody może być znacznie zdrowsze dla Twojego układu oddechowego niż zimna woda.

Zimna woda powoduje zapalenie błony śluzowej. Zwiększa również ryzyko zachorowania na infekcje układu oddechowego, a także wystąpienia problemów z gardłem.

  • Natomiast, ciepła woda skutecznie przyczyni się do zmniejszenia podrażnienia.
  • Picie ciepłej wody zaleca się osobom, które mają problemy z układem oddechowym. Będzie doskonałym lekarstwem na suchość w ustach, która zwykle pojawia się z samego rana.

3. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego

Picie zimnej wody prowadzi do obkurczenia naczyń krwionośnych. Spożywanie ciepłej lub gorącej wody przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Naczynia krwionośne

W rezultacie zwiększa krążenie krwi w narządach i tkankach. Dzięki temu wspomaga proces oczyszczania toksyn z organizmu i pocenia się.

4. Ciepła woda a układ nerwowy

Bóle głowy są czasami spowodowane przez niższe temperatury. Wykazano, że picie zimnej wody może dać podobny efekt. Osobom, które są podatne na mocne migreny, nie zaleca się spożywania zimnej wody. W ten sposób mogą zwiększyć ryzyko pojawienia się problemu.

Na korzyść ciepłej wody przemawia to, że mogą pomóc Ci zmniejszyć ból i zmniejszyć skurcze mięśni.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Pamiętaj, aby wprowadzić do swojego codziennego rytuału regularne spożywanie zalecanej ilości wody (od 6 do 8 szklanek).

  • Jeśli nie będziesz pił zalecanej ilości wody, utrudnisz w ten sposób prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych narządów, w tym wątrobę, nerki, układ trawienny i układ immunologiczny.
  • Pijąc wodę przyczynisz się do zwiększenia amortyzacji stawów oraz odporności więzadeł.
  • Regularne spożywanie zalecanej ilości wody zmniejsza ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej.
Spożywanie ciepłej wody przez kobietę

Dzięki ciepłej wodzie, zmniejszysz również częstość występowania infekcji układu moczowego.

  • Będzie również sprzymierzeńcem osób, które są na diecie. Pijąc wodę przed posiłkiem, zmniejszysz swój apetyt. Jednocześnie woda jest środkiem, który podwyższa termogenezę i pozwala spalić więcej kalorii.

Wypicie szklanki ciepłej wody 10 minut przed jedzeniem sprawi, że będziesz w stanie zjeść mniej niż zazwyczaj. Woda będzie naszym największym sojusznikiem w walce przeciwko retencji cieczy.

Pomoże też uniknąć wielu problemów. Jeśli organizm nie jest odpowiednio nawodniony, powoduje wyższe stężenie toksycznych substancji i czynników rakotwórczych. Picie ciepłej wody pozwoli na ich wydalenie z moczem.

Spożywanie zalecanej ilości płynów przyczyni się do stworzenia dodatkowej bariery ochronnej dla Twojego organizmu. Pomoże również utrzymać prawidłowy poziom kwasowości. Dzięki temu zachowasz odpowiednią elastyczność skóry, spowalniając jednocześnie proces starzenia się organizmu.

Pamiętaj, że specjaliści w dziedzinie zdrowia zalecają spożywać od 6 do 8 szklanek wody dziennie. Ciepła woda jest najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu i jego prawidłowe funkcjonowanie.