Obniż cholesterol korzystając ze starożytnej chińskiej metody!
Cholesterol jest odmianą tłuszczu (znaną również pod nazwą lipidów), którego nasz organizm potrzebuje do funkcjonowania na optymalnym poziomie.
Ale istotnym problemem związanym z tym tłuszczem jest to, że w obecnych czasach coraz więcej osób znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na różnego rodzaju choroby układu krążenia z uwagi na to, że cholesterol w ich krwi przekracza dopuszczalne wartości, niekiedy nawet kilkukrotnie.
W przeważającej większości przypadków zbyt wysoki poziom cholesterolu jest po prostu wynikiem nieprawidłowego odżywiania się.
Z medycznego punktu widzenia sytuacja taka określana jest jako zaburzenia gospodarki lipidowej lub hipercholesterolemia. Stan ten jest prostą drogą do wywołania innych, bardziej poważnych chorób układu krążenia. Dlatego też niezwykle ważne jest znalezienie skutecznego sposobu pozwalającego kontrolować cholesterol w Twojej krwi.
Przeczytaj także: Miażdżyca tętnic kończyn dolnych – co robić?
Cholesterol i jego rodzaje
Należy także zawsze pamiętać o tym, że cholesterol tak naprawdę dzieli się na trzy różne kategorie. Związane są ze składem i znaczeniem każdej z odmian dla naszego organizmu.
- “Dobry” cholesterol to potoczna nazwa lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL).
- “Zły” cholesterol oznacza lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL).
- Całkowity cholesterol to po prostu pojęcie obejmujące oba opisane powyżej typy.
W większości przypadków osoby mające wysoki poziom cholesterolu we krwi mają zwyczaj stosowania nieprawidłowej diety, zazwyczaj obejmującej nadmiar zbyt tłustych potraw. Ale stan taki może również wynikać z nadwagi lub prowadzenia siedzącego trybu życia.
W obecnych czasach eksperci i specjaliści z dziedziny zdrowia układu sercowo-naczyniowego coraz częściej zabierają głos starając się uczulić ludzi na konieczność znajomości ryzyka, z jakim wiąże się zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi.
Dlatego też w dzisiejszym artykule zamierzamy omówić kilka naturalnych środków i nawyków, jakie można zastosować w celu przywrócenia poziomu cholesterolu do bardziej akceptowalnego poziomu. Nie odczuwając przy tym żadnych negatywnych skutków takiego posunięcia.
Tradycyjna medycyna chińska wykorzystywana jest przez ludzi od wielu stuleci. A jedno opracowane przez nią lekarstwo w szczególności zyskało sobie olbrzymią popularność na całym świecie. Pozwoliło ludziom skutecznie kontrolować ten poważny problem natury zdrowotnej.
Jakie jest to starożytne chińskie lekarstwo na podwyższony cholesterol we krwi?
To starożytne lekarstwo wywodzące się z tradycyjnej medycyny chińskiej łączy korzystne właściwości odżywcze czosnku oraz soku z cytryny, co pozwala skutecznie poprawić kondycję Twojego układu krążenia, obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a nawet pomóc ludziom, których celem jest zrzucenie nadmiaru kilogramów.
W oparciu o te dwa składniki należy przygotować skoncentrowany napar, która pomoże przeprowadzić detoksykację organizmu, wyeliminować z niego nadmiar toksyn i zapobiec przy okazji rozwojowi kolejnych, przewlekłych problemów zdrowotnych.
Oczywiście główny wpływ opisywany napar będzie miał na serce i układ krążenia, jako że cechuje się właściwościami poprawiającymi krążenie i oczyszczającymi krew z niepożądanych substancji.
Dlaczego czosnek obniża poziom cholesterolu we krwi?
Czosnek zawiera w sobie wiele składników odżywczych i przeciwutleniaczy, które czynią go jednym z najlepszych naturalnych środków dostępnych na rynku.
Za redukcję wysokiego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi odpowiedzialny jest praktycznie tylko jeden aktywny związek wchodzący w skład czosnku, jest on znany pod nazwą allicyna. Czosnek pomaga również zapobiegać krzepnięciu krwi, co pozwala zapobiegać tworzeniu się złogów i skrzepów krwi w tętnicach.
Jaką rolę pełni tutaj sok z cytryny?
Cytryny są jednym z produktów spożywczych o najbardziej zasadowych właściwościach. Z tego też powodu są szeroko stosowane w medycynie naturalnej. A dodatkowo pomagają także regulować pH krwi.
Dzięki swojej wysokiej zawartości przeciwutleniaczy skutecznie przyczyniają się do oczyszczenia krwi, stymulując przy tym także usuwanie z niej nadmiaru cholesterolu.
Cytryny są uważane za owoce cytrusowe chroniące Twoje serce, ponieważ przyśpieszają procesy detoksykacji organizmu, redukując tym samym ryzyko wystąpienia niedrożności tętnic lub wysokiego ciśnienia krwi.
Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Mocniejsze paznokcie – jak korzystać z czosnku i cytryny, aby poprawić ich stan?
Jak należy przygotować ten starożytny chiński napój?
Ten przepis jest łatwy do wykonania, a wchodzące w skład napoju składniki są zarówno proste do zdobycia, jak również niedrogie. Przygotowany według poniższego przepisu napój należy pić dwa razy dziennie, pierwszy raz po śniadaniu, a kolejny tuż przed obiadem.
Składniki
- 1 litr wody
- 3 średnie cytryny z uprawy ekologicznej
- 36 ząbków czosnku
Sposób przygotowania napoju
- Czosnek należy obrać i posiekać ząbki na duże kawałki.
- Namocz cytryny w wodzie z odrobiną octu jabłkowego lub sody. To pozwoli Ci upewnić się, że usuniesz wszelkie bakterie ze skórki owocu. Po godzinie wyjmij cytryny z kąpieli wodnej i pokrój na plasterki.
- Zagotuj litr wody.
- Gdy już woda zacznie się gotować, zmniejsz ogień pod naczyniem, a następnie dodaj do niej czosnek i cytryny.
- Niech całość zaparzy się powoli, zdejmij naczynie z ognia tuż przed ponownym wrzeniem wody.
- Po napoju schłodzeniu do temperatury pokojowej należy go przechowywać w lodówce przez całą noc.
- Możesz rozpocząć picie tak przygotowanego napoju już od następnego rana.
Już po pierwszych kilku tygodniach stosowania zaczniesz dostrzegać korzyści płynące z tego napoju. Ale ważne jest także pozostawanie w ciągłym kontakcie z lekarzem. To pozwoli Ci się upewnić, że nie występują u Ciebie żadne negatywne skutki uboczne.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Gómez, L.J.G., and Sánchez-Muniz, F.J. (2000). Revisión: Efectos cardiovasculares del ajo (Allium sativum). Archivos Latinoamericanos de Nutricion 50, 219–229.
- Pérez-Jiménez, F., Ros, E., Solá, R., Godás, G., Pérez-Heras, A., Serra, M., Mostaza, J., and Pintó, X. (2006). Consejos para ayudar a controlar el colesterol con una alimentación saludable. Clínica e Investigación En Arteriosclerosis 18, 104–110.
- American Heart Association (2012). ¿Que significan mis niveles de colesterol?