Cellulit i niedoskonałości? Wypróbuj wodę lnianą

· Listopad 28, 2016
Aby zalecana przez nas kuracja odniosła możliwie jak największe skutki, konieczne jest, byś oprócz niej utrzymywał zdrową, zbilansowaną dietę oraz regularny program ćwiczeń fizycznych.

Cellulit to jeden z problemów estetycznych, który najbardziej dotyka osoby na całym świecie, zwłaszcza, gdy ktoś cierpi na nadwagę lub otyłość. Polega on na gromadzeniu się tłuszczu w głębokich warstwach skóry i przybiera postać charakterystycznych grudek, które nazywamy potocznie „pomarańczową skórką”.

W większości przypadków cellulit ma w jakimś stopniu powiązanie z genetyką oraz czynnikami dziedzicznymi. Mogą mieć na niego wpływ także zachodzące w naszym ciele zmiany hormonalne.

Nie można jednak zaprzeczyć, że obrany przez nas tryb życia również nie pozostaje bez znaczenia. Niezdrowe nawyki, takie jak ciągłe siedzenie, stres, złe odżywianie się i inne również mogą spowodować, że pojawi się nieestetyczny cellulit.

Obszary ciała, które zwykle są nim dotknięte to pośladki i uda. Jeżeli jednak cierpisz na nadwagę lub otyłość, możliwe, że ta niedoskonałość skóry pojawi się też na innych obszarach, takich jak brzuch, ręce, a nawet widoczne części ciała.

Mamy jednak dobre wieści: w dzisiejszych czasach istnieją liczne sposoby na to, by zredukować cellulit, polepszyć stan naszej skóry, a nawet całkowicie wyeliminować tę dolegliwość. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy podzielić się z Tobą metodą w 100% naturalną, która uzupełni Twoje wysiłki w osiągnięciu doskonałej skóry.

Woda z nasion lnu by zwalczyć cellulit

Nasiona lnu na cellulitis

W ostatnich latach siemię lniane stało się bardzo popularne jako wsparcie w dietach tych ludzi, którzy chcą schudnąć bez cierpienia i niepotrzebnego katowania się.

Te niepozorne i łatwo dostępne nasiona są naturalnym istotnym źródłem błonnika, minerałów, witamin i kwasów tłuszczowych, które poprawiają pracę jelit bez ingerencji we florę bakteryjną.

Co również odkryto to fakt, że nasiona są doskonałym lekarstwem przyczyniającym się do redukcji cellulitu i nadający zdrowszy wygląd skóry. Dzieje się tak, ponieważ stymulują produkcję kolagenu przy jednoczesnym zwalczaniu retencji płynów, jednej z przyczyn tego nieestetycznego stanu skóry.

Zawarte w nasionach lnu kwasy tłuszczowe Omega-3 poprawiają trawienie, zmniejszają wchłanianie tłuszczu przez jelita i mają działanie przeciwzapalne, co przyczynia się do przywrócenia gładkości skóry.

Ukryte właściwości lnu hamują również działanie wolnych rodników, powodujących uszkodzenia oksydacyjne (cząsteczek, które są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się).

Zobacz także: Przedwczesne starzenie – jak się uchronić?

Woda lniana na cellulit – jak ją przygotować?

Woda lniana na cellulit

Woda lub napar z siemienia lnianego jest najbardziej popularnym sposobem na spożywanie tych nasion w celu poprawy zdrowia i uzyskania pięknej, zdrowej skóry.

Dzięki przygotowaniu naparu, można w pełni wykorzystać wszystkie właściwości nasion. Ich spożywanie poprawia wiele funkcji naszego organizmu. Na przykład, możesz przygotować sycący napój, idealny do kontrolowania głodu w momentach, gdy niespodziewanie nas on łapie.

Są one także odpowiednie do leczenia różnych dolegliwości trawiennych, takich jak wrzody dwunastnicy, zgaga i nieżyt żołądka.

Składniki

  • 3 łyżki nasion lnu (45 g)
  • 1 litr wody

Sposób przygotowania

  • Zagotować litr wody i dodać trzy łyżki siemienia lnianego.
  • Musisz odstawić całość na 8 do 12 godzin, więc zalecamy przygotowanie go w nocy, tak żeby był gotowy na następny dzień.
  • W efekcie można uzyskać gęstą, galaretowatą ciecz, w której skoncentrowane są wszystkie cudowne właściwości lnu.

Sposób spożycia:

  • Aby rozpocząć należy spożywać na czczo 150 ml wody lnianej. Pozostałą ciecz może podzielić na porcje, które wypijemy przed obiadem i kolacją.
  • Ze względu na efektu przeczyszczający jaki wywołują nasiona lnu, zaleca się przyjmowanie napoju przez 10 dni z rzędu, a potem odpoczynek przez kolejnych 10 dni.

Należy pamiętać, że efekty nie są natychmiastowe i uzyskuje się je tylko wtedy, gdy regularnie picie wody lnianej jest wspierane przez utrzymywanie zdrowej diety i pielęgnowanie odpowiednich, zdrowych nawyków.

Pamiętaj jednak, że kuracja ta nie nadaje się dla osób cierpiących na kamienie nerkowe lub problemy z wątrobą.

Odwiedź ten artykuł: Nerki – 4 porady, jak je chronić

Porady, by uzyskać jeszcze lepsze efekty

Jeśli Twoim celem jest zminimalizować cellulit, możesz wziąć też pod uwagę inne proste sztuczki, które warto zastosować, aby uzyskać lepsze efekty zaproponowanej przez nas kuracji.

Dwa główne, kluczowe czynniki to dieta i ćwiczenia, które są niezbędne, aby zapobiec gromadzeniu się tłuszczu i toksyn w tkankach naszego organizmu.

Inną wielką pomocą i Twoim sprzymierzeńcem, gdy pojawi się cellulit jest ananas, który dostarcza bardzo mało kalorii i stanowi bogate źródło enzymów, takich jak bromelina, która sprzyja absorpcji białek, aby uniknąć tworzenia się tych nieestetycznych wgłębień.

Ananas

Oczywiście możesz też stosować kremy antycellulitowe lub miejscowego kuracje, ponieważ pobudzają one krążenie i zmniejszają widoczność skórki pomarańczowej.

Najważniejsze jest to, by utrzymywać zdrowe nawyki w dziedzinie odżywiania i aktywności fizycznej. Ważne, żeby nie była to chwilowa zmiana, tylko stały element Twojego życia.

O ile na początku może się to wydawać trochę trudne, z dużą ilością silnej woli można osiągnąć wszystkie wytyczone sobie cele.

Głowa do góry!