Cellulit: darmowe oraz w pełni naturalne rozwiązanie

· Styczeń 28, 2017
Jeśli chcesz uzyskać najlepsze wyniki dla opisywanej poniżej skutecznej metody na cellulit, to przede wszystkim musisz połączyć odpowiednią procedurę z dobrze zbilansowaną i zrównoważoną dietą, unikać alkoholu i tytoniu, a przede wszystkim być konsekwentną.

Diety, maści, zabiegi, ćwiczenia… Zgadujemy, że na przestrzeni ostatnich lat wypróbowałaś już prawie każdy dostępny sposób mający na celu usunąć cellulit?

Wydałaś na wszystkie te metody małą fortunę, a ostatecznie doszłaś do wniosku, że udało Ci się jedynie nieznacznie osłabić ten niepożądany problem natury estetycznej, ale do jego zlikwidowania jest jeszcze daleko?

Nie musisz się już więcej martwić. Istnieje prosta i skuteczna technika na cellulit. Praktycznie nic nie kosztuje i na dodatek przyniesie Ci znakomite efekty już w przeciągu kilku pierwszych dni!

W dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci bliżej to naprawdę znakomite rozwiązanie pozwalające skutecznie zredukować cellulit. Jest ono całkowicie za darmo i w 100% wykorzystuje naturalne produkty. Wystarczy poświęcić codziennie na nie raptem kilka minut.

Czy jesteś gotowa je poznać? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury!

Czym tak naprawdę jest cellulit?

Cellulit jest najczęściej określany jako problem natury estetycznej, ale tak naprawdę jest on zaburzeniem struktury tkanki podskórnej. Jego przyczyną jest nieprawidłowe funkcjonowanie krążenia krwi w warstwie podskórnej, zakłócenia gospodarki hormonalnej i uwarunkowania genetyczne.

Sam cellulit jest również mocno związany z Twoją codzienną dietą i rodzajem (lub jej brakiem) aktywności fizycznej.

Udo

Można go zaobserwować najczęściej na udach, pośladkach oraz brzuchu.

Wynika to z tego, że w miejscach tych najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa zaraz pod skórą, co w połączeniu z opisanymi powyżej nieprawidłowościami cechującymi cellulit nadaje skórze charakterystyczny, nieregularny wygląd, który potocznie określany jest “efektem skórki pomarańczowej”.

Większość kobiet, a nawet wielu mężczyzn zmaga się z tym niepożądanym problemem w większym lub mniejszym stopniu przez praktycznie całe życie.

Zwykle pojawia się on stopniowo i pogarsza w okresach takich jak dojrzewanie, ciąża, menopauza lub innych etapów życia, w trakcie których występują wysokie wahania poziomu hormonów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu estrogenu.

Czy istnieje skuteczny sposób na zlikwidowanie cellulitu?

Dlaczego większość sposobów na zredukowanie lub zlikwidowanie cellulitu nie działa tak, jak sobie tego życzymy? Przyczyny tego stanu rzeczy są w gruncie rzeczy bardzo proste:

 • Twoja dieta jest niezbędnym elementem w celu uzyskania pożądanego efektu, jakim jest wyeliminowanie cellulitu. Jednak niskokaloryczne i niskotłuszczowe diety nie są skutecznym rozwiązaniem tego problemu.
 • Musisz zamiast tego ograniczyć znacząco spożycie cukru, produktów wykonanych z przetwarzanych zbóż i mąki rafinowanej oraz tłuszczów uwodornionych metodami przemysłowymi.
 • Ćwiczenia fizyczne są także koniecznością. Powinnaś zatem być przygotowana na konieczność uprawiania średnio intensywnej aktywności fizycznej korzystnie wpływającej na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
 • Nie musi to być wyczerpująca harówka na siłowni, wystarczą codzienne spacery po około 30 minut.
 • Kremy i maści zwalczające cellulit tak naprawdę nie będą zapewniać Ci oczekiwanej skuteczności. Właściwie to nie będą mieć żadnej, jeśli będziesz ograniczać się wyłącznie do nich.
 • Leczenie cellulitu może zapewnić dobre wyniki, ale tylko w przypadku, jeśli pozbędziesz się przyczyn, dla których się on u Ciebie pojawia.
 • Musisz zastosować metodę będącą skutecznym połączeniem zarówno dobrego odżywiania, stymulowania lepszego krążenia krwi i drenażu limfatycznego, który jest zarówno wydajny, jak i zapewnia odpowiednio dobre rezultaty.

Szczotkowanie na sucho

Technika szczotkowania na sucho staje się coraz bardziej popularnym sposobem na cellulit, zwłaszcza po usłyszeniu entuzjastycznych opinii tych wszystkich kobiet, które zdążyły już ją wypróbować u siebie z dobrym skutkiem.

Wszystko, czego będziesz potrzebować to miękka szczotka i kilka minut każdego dnia, które należy przeznaczyć na dokładne szczotkowanie miejsc, w których występuje u Ciebie cellulit. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by temu zabiegowi poddać całe swoje ciało.

Szczotkowanie

Pierwsze efekty uda Ci się dostrzec praktycznie od razu, ponieważ będziesz mogła poczuć, jak poprawia Ci się krążenie krwi. Jednocześnie Twoja skóra stanie się zauważalnie bardziej miękka. Po upływie zaledwie kilku dni będziesz w stanie się przekonać, że Twoja skóra stałą się bardziej jędrna i gładka.

Cellulit zniknie wraz z upływem czasu. Wystarczy, że będziesz konsekwentna i opisywaną przez nas procedurę będziesz powtarzać każdego dnia.

Gdzie mogę zakupić odpowiednią szczotkę?

Najlepiej nadająca się do Twojego celu szczotka powinna być wykonana z naturalnego włosia. Jej rączka powinna być raczej długa, mieć wygodny uchwyt i być wykonana z drewna. Szukaj wśród szczotek przeznaczonych do szorowania pleców lub innych miejsc, do których zazwyczaj trudno jest sięgnąć.

Szczotka na cellulit

Odpowiednie szczotki są sprzedawane w niektórych aptekach, sklepach kosmetycznych, zielarniach, jak i przez Internet. Są nawet konkretne szczotki zaprojektowane specjalne pod kątem szczotkowania na sucho.

Jak należy prawidłowo wykonywać szczotkowanie na sucho?

Opisywany tutaj sposób na wyeliminowanie cellulitu wystarczy wykonywać przed od 2 do 10 minut dziennie. Długość szczotkowania jest mniej istotna, kluczową kwestią jest konsekwencja i regularność powtarzania całego procesu.

Musisz postępować zgodnie z następującą procedurą:

 • Gdy Twoja skóra będzie czysta i sucha, rozpocznij jej szczotkowanie wykonując zawsze ruchy od dołu do góry. Rozpocznij od stóp.
 • Należy wykonywać zdecydowane podczas szczotkowania, ale nie powinnaś ranić, ani drażnić powierzchni skóry. Jeśli zauważysz jej wyraźne zaczerwienienie, to znaczy, że wykonujesz zabieg w pełni prawidłowo.
 • Możesz stopniowo wykonywać także ruchy na boki w miarę posuwania się w górę ciała. Od stóp przejdź powoli do łydek, kolan, ud, pośladków i talii.
 • W okolicy swojego brzucha powinnaś szczotkować ruchami okrężnymi, wokół pępka.
 • Możesz powtarzać ten zabieg o każdej porze dnia. Efekty będą bardziej widoczne, jeśli najpierw wykonasz pełne szczotkowanie, a następnie weźmiesz zimny prysznic. Na koniec nałóż na swoją skórę krem zwalczający cellulit.

Inne ważne wskazówki

Aby opisywane w tym artykule rozwiązanie pozwalające wyeliminować lub przynajmniej znacząco ograniczyć niepożądany cellulit były w pełni skuteczne, nie zapomnij o przestrzeganiu zasad dotyczących odżywiania się oraz ćwiczeń fizycznych, o jakich wspomnieliśmy na początku.

Poza tym uzyskasz znacznie lepsze efekty i unikniesz nawrotu cellulitu w przyszłości jeśli będziesz stosować się do następujących zasad:

 • Unikaj obcisłych ubrań i wysokich obcasów.
 • Wyeliminuj tytoń i alkohol ze swojego życia, ponieważ obie te używki znacząco pogarszają krążenie krwi.
 • Zwalczaj nadmierny stres, ponieważ znacząco redukuje on skuteczność zabiegów, które zamierzasz wykonywać.
 • Zadbaj o poziom hormonów w swoim ciele i postaraj się wyregulować gospodarkę hormonalną, o ile występują pod tym względem u Ciebie jakieś nieprawidłowości.