Płaski brzuch - 8 wskazówek
Każda z nas marzy o tym, żeby mieć płaski brzuch. To właśnie ta część ciała jest najbardziej podatna na gromadzenie się tłuszczu. Powodów może być wiele: siedzący tryb życia, zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta, a nawet niektóre dolegliwości zdrowotne.
Żeby osiągnąć płaski brzuch, koniecznie dostosuj się do naszych 8 wskazówek. Nie tylko wystylizujesz Twoją figurę, ale też poprawisz komfort Twojego życia.
Ćwiczenia na płaski brzuch
Aktywność fizyczna jest kluczem do wyeliminowania zbędnego tłuszczu i wzmocnienia mięśni brzucha. To bardzo ważne, żeby uwzględnić przynajmniej 30 minut ćwiczeń dziennie, 5 razy w tygodniu. Nie można zapominać o brzuszkach, przysiadach itp.
Zdrowa, zrównoważona dieta
Zdrowy sposób odżywiania się jest kluczem do utraty na wadze. Należy zredukować do minimum spożycie produktów smażonych, czekolady, alkoholu, rafinowanej mąki, deserów i słodyczy. Powinnyśmy sięgać wyłącznie po: pełnoziarniste zboża, owoce, warzywa, białe mięsa (drób i ryby) i rośliny strączkowe.
Zwiększone spożycie błonnika i protein
Proteiny są podstawowym składnikiem przy budowie mięśni, a błonnik – na przykład ten z płatków owsianych – wspomaga spalanie tłuszczu.
Badania przeprowadzone przez Uniwersytet z Wake Forest (USA) dowiodły, że osoby, które zjadały 10 g błonnika codziennie przez 5 lat, zredukowały tłuszcz na brzuchu o 4%. Błonnik wspiera też przemianę materii i zapobiega zaparciom.
Masaże
Doskonałym sposobem na płaski brzuch są masaże. Najlepiej jeżeli wykonuje je specjalista, używając specjalnego kremu redukującego. Możesz też sama masować brzuch, okrężnymi ruchami, kilka razy dziennie. Istnieje też przepis na domowy krem redukujący.
Ograniczyć spożycie soli
Spożycie soli powoduje zatrzymanie płynów w organizmie i sprawia, że wyglądamy na opuchnięte. Mało tego! Sól, na dłuższą metę, bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie, powodując – między innymi – nadciśnienie tętnicze. Polecamy ograniczyć ją do minimum lub zastąpić innymi przyprawami.
Usuwanie toksyn z organizmu
Czasem nie zdajemy sobie sprawy z ilości toksyn, które gromadzi nasz organizm. Mają one bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przy okazji sprawią, że puchniemy, przez co płaski brzuch jest praktycznie niemożliwy do osiągnięcia.
To naprawdę istotne, żeby regularnie usuwać toksyny z organizmu. Żeby móc to osiągnąć, przede wszystkim należy poprawić nasz sposób żywienia, stosować specjalną dietę lub sięgać po naturalne soki na detoks.
Odpowiednie ubrania
Nie ma sensu kupować małych rozmiarów, bo jedyne co osiągniesz, to rozdzielenie brzucha na dwie części. Wybieraj jeansy i spódnice, które nie są zbyt obcisłe. Najlepiej takie, które sięgają aż do pasa – nadadzą efekt wystylizowanej figury, bez “wałeczków”.
Sok na płaski brzuch
Poza poprzednimi wskazówkami, polecamy również wspaniały sok, dzięki któremu osiągniesz płaski brzuch w bardzo krótkim czasie. Ten sok jest niezwykle zdrowy, ponieważ zawiera składniki wzmacniające układ odpornościowy, pomaga usunąć toksyny, jest niskokaloryczny i bardzo sycący.
Składniki
- 6 posiekanych rzodkiewek
- Sok z 2 marchewek
- 2 łyżki stołowe drobno posiekanej pietruszki
- 2 łyżki stołowe posiekanej zielonej papryki
- Woda (tyle, ile potrzeba)
Sposób przygotowania
Wkładamy wszystkie składniki do sokowirówki. Potem odcedzamy i pijemy. Najlepiej działa spożywany na czczo.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Arena, E. B., & Torralba, M. E. S. (2014). Beneficios del ejercicio físico en el adulto. RqR Enfermería Comunitaria, 2(4), 21-30. https://dialnet.unirioja.es/servlet/articulo?codigo=5041624
- Izquierdo Hernández, A., Armenteros Borrell, M., Lancés Cotilla, L., & Martín González, I. (2004). Alimentación saludable. Revista cubana de enfermería, 20(1), 1-1. http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-03192004000100012
- Troncoso, L., & Guija, E. (2007, December). Efecto antioxidante y hepatoprotector del Petroselinum sativum (perejil) en ratas, con intoxicación hepática inducida por paracetamol. In Anales de la Facultad de Medicina (Vol. 68, No. 4, pp. 333-343). UNMSM. Facultad de Medicina. http://www.scielo.org.pe/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1025-55832007000400008