Ból – 8 naturalnych lekarstw

Wrzesień 7, 2015
Wiedziałeś o tym, że zastępując leki przeciwbólowe – naturalnymi, zmniejsza się prawdopodobieństwo ataku serca? Ponadto, możemy również uniknąć skutków ubocznych, korzystając wyłącznie z ich dobrodziejstw.

Zażywanie leków jest obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem na ból i problemy zdrowotne. Nie oznacza to, że lekarstwa są rozwiązaniem najlepszym i najbardziej efektywnym. Na pewno, w większości przypadków, są bardzo pomocne jeżeli chodzi o ból i poprawę zdrowia. Powinniśmy jednak zawsze pamiętać, że nadmierna ilość lekarstw może – prędzej czy później – przynieść bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia.  Nadużycie leków jest problemem, który coraz bardziej martwi międzynarodowe środowiska medyczne. Przede wszystkim dlatego, że coraz więcej badań udowadnia ich skutki uboczne. Potwierdzono już, że częste zażywanie środków na ból i stany zapalne, takich jak ibuprofen lub diklofenak, mogą mieć bardzo niekorzystne skutki dla naszego organizmu. Między innymi podwyższają ryzyko zawału serca.
Biorąc pod uwagę fakt, że leki przeciwbólowe są najlepszym sposobem na pozbycie się wielu dolegliwości, dzisiaj opowiemy Ci o 8 naturalnych środkach przeciwbólowych, które są równie skuteczne jak te syntetyczne, ale nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

8 sposobów na ból

Czerwona papryka

Czerwona papryka zawiera spore ilości związku zwanego kapsaicyną, która posiada właściwości uśmierzające ból w naszym organizmie. Według Davida Kiefera, profesora z Centrum Zdrowia Uniwersytetu w Arizonie, spożywanie czerwonej papryki obniża poziom substancji odpowiedzialnych za to, żeby ból trafił do naszego układu nerwowego. Podkreśla, że na efekt musimy poczekać kilka dni, ale jest bardzo skuteczna.

Imbir

2#:Ból.jpg

Korzeń imbiru już w starożytności był używany w leczeniu dolegliwości takich jak zapalenie stawów. Wszystko dzięki jego wspaniałym właściwościom: zmniejsza stan zapalny i uśmierza ból. Imbir, pijany jako napar, albo wcierany w skórę, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie przy wielu różnych dolegliwościach.

Rumianek

Rumianek jest bardzo znany ze swoich właściwości: zmniejsza gorączkę, ból głowy, ból brzucha, bóle zębów. Działa przeciwzapalnie i świetnie się spisuje przy migrenie. Chociaż do tej pory nie udowodniono naukowo jego właściwości przeciwbólowych, umiarkowane spożycie na pewno nam nie zaszkodzi.

Czosnek

3#:Ból.jpg

Oprócz tego, że jest jednym z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, czosnek działa też przeciwbólowo i może złagodzić tak silne dolegliwości jak na przykład ból głowy, ból zębów, migrena, zapalenie zatok czy nerwobóle. A wszystko to dzięki wysokiej zawartości kapsaicyny, działającej neutralizująco na ból.

Czereśnie

Dokładnie tak. Dobrze przeczytałaś. Ten przepyszny owoc posiada również właściwości przeciwbólowe, mogące pomóc w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Badania –  zrealizowane na Uniwersytecie w Michigan – dowiodły, że czereśnie są nawet 10 razy skuteczniejsze niż leczenie farmakologiczne przy stanach zapalnych powodujących ból głowy. To wysoka zawartość antocyjanów, potężnych antyoksydantów, sprawia, że mają tyle właściwości łagodzących i przeciwzapalnych. 

Ananas

4#:Ból.jpg

Innym środkiem przeciwbólowym, który na pewno zjadasz ze smakiem, jest ananas. Ten pyszny i zdrowy owoc zawiera enzymy zwane bromelinami. Łagodzą ból, zmniejszają stany zapalne i – uwaga! – pomagają usunąć sińce powstające po operacjach chirurgicznych, albo od uderzeń.

Kozłek lekarski

Jego korzeń jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą uśmierzyć ból w sposób naturalny, bez sięgania po komercyjne leki. To wspaniałe lekarstwo działa szczególnie efektywnie w leczeniu skurczy mięśniowych. Jest polecany także przy problemach z bezsennością i dolegliwościami związanymi z menstruacją. Jest tak skuteczny, że wiele leków przeciwbólowych dostępnych w aptekach ma go w swoim składzie.

Goździki

Ta przyprawa, doskonale znana na całym świecie, jest niezastąpiona jako naturalny środek na mocny ból głowy i bóle zębów. Wysoka zawartość eugenolu nadaje goździkom właściwości przeciwbólowe i antybakteryjne, tak ważne przy leczeniu wielu różnych dolegliwości.

 

WIĘCEJ DLA CIEBIE